ReaSity-tv, het pat maar door 2/1 Echte meisjes op zoek naar zichzelf, Barbie's bruiloft of In love with Sterretje. Met name op RTL 5 is het 'reality' wat de klok slaat. En het gaat maar door. Straks volgt Barbie's baby. Zenderbaas Paul Cormont: „Wij noemen het doorontwikkelen." door Monique Brandt TERUGGESPOELD m media@wegener.nl "7 media 1024-3650570 Zaterdag 5 mei 2012 door Marious Flier n n Echte meisjes op zoek naar zichzelf I schelden ze op elkaar, huilen ze of gie- 1 chelen ze samen over bijvoorbeeld I die rare Nepalezen, die Britt en Ymke I op hun reis door Azië tegenkomen. H Op dezelfde, unieke manier bezien de twee de landen waar ze terechtkomen in Britt en Ymke en het mysterie van..., een aan dit reality-duo gewijde reeks. Britt: „Ik was bang dat ik na vier landen zou denken: 'Nee hè, alweer een stammetje!' Gelukkig blijven al die landen me prikkelen. Het is overal zo anders!" Sterretje, de Hagenees uit de beruchte serie Oh oh Cherso, krijgt wekelijks potentiële vriendinnen in alle soorten en maten aange boden, voor de camera natuurlijk. En Bar bie, eveneens ex-Cherso, zet tegenwoordig dankzij Barbie's bruiloft ook al geen stap meer zonder camerateam. Zelfs haar gang naar het altaar, onder het motto 'pretty in pink', werd uitgebreid in beeld gebracht. Na de geboorte van haar spruit wordt ook die gevolgd in Barbie's baby, vanaf augustus. Het mag duidelijk zijn, RTL 5 krijgt maar niet genoeg van reality. De sombere gelui den van een paar jaar geleden dat het genre nog maar een kort leven beschoren zou zijn, lijken hopeloos achterhaald. Zenderbaas Paul Cormont, opvolger van de naar SBS vertrokken Remko van Westerloo, ziet dat einde ook nog lang niet in zicht. „Sterker nog, het gaat maar door. Zelfs bij een fenomeen als The voice of So you think you can dance zijn reality-elementen van be lang. Het gaat om 'storytelling', het vertel len van het verhaal achter de kandidaat. Ie mand laten opkomen om een liedje te zin gen, is niet genoeg. Je moet lading geven aan de kandidaten." Opmerkelijk genoeg vinden Britt en Ymke hun nieuwe serie zelf niet echt vallen onder het kopje 'reality-tv'. Britt, die haar status als bekende Nederlandse dankt aan haar op treden in meerdere reality-series: „Met Ech te meisjes op zoek naar zichzelf was ik niet echt met het programma bezig. Ik dacht, jul lie maken er er maar een verhaal van. Britt en Ymke is echt mijn programma, het staat PW! reageren? redac- tie.media@wegener.nl weken rond, in drie blokken verdeeld: Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Britt: „We hebben zóveel gedaan! De gemiddelde Oad-reiziger doet dat in zijn leven niet." Komend najaar krijgen Britt en Ymke weer een programma. Wat dat wordt, weten ze nog niet. RTL 5-zenderbaas Cormont: „Zij kwamen ooit tevoorschijn in het datingpro- gramma Take me out als zijnde goede, opval lende characters. Dan ga je met hen door, wij noemen dat doorontwikkelen. Zoals met Barbie en Sterretje. Als je het goed doet, kun je doorbouwen op bestaande the ma's en successen." Wat Britt en Ymke betreft, wordt het weer iets met reizen. Britt, die tijdens een over stroming in Ecuador gefascineerd raakte door het watergeweld: „Ik zou graag natuur rampen bezoeken. En daarna? Ik zou graag ook goed worden in iets kleins; filmpjes ma ken voor Ik hou van Holland of Life 4 you of- zo. Ik wil nooit meer uit de televisiewereld weg." Ymke beseft eveneens dat het leven van een reality-ster zo weer afgelopen kan zijn. „Ik kan me niet voorstellen dat het inte ressant blijft. Op een gegeven mo ment is de nieuwigheid er wel vanaf, denk ik. Dit jaar is een soort van keerpunt voor mij: blijft het leuk of niet? Dat moet ik dit jaar voor mezelf gaan beslissen. Kijk, ik had veel vooroordelen tegen realitysterren. Ik dacht: 'Dat zijn heel aandachtsgeile mensen'. Maar het is toch wel genuanceerder. „Het is een heel bijzondere ervaring, niet altijd leuk, maar je leert als reality- ster razendsnel de mediawereld ken nen. Sneller dan als je eerst journalis tiek studeert en daarna ergens stage loopt. Waar ik wel moe van word, is dat mensen met enige jaloezie tegen me zeggen 'Goh, jij hebt wel geboft zeg.' Nou én, het is niet mijn verant woordelijkheid dat jij pech had." Britt en Ymke en het mysterie van... Elke dinsdag, 20.30 uur. Echte meisjes op zoek naar zich zelf. Elke donderdag, 20.30 uur. Barbie's baby. Vanaf au gustus. op mijn naam. Bij reality wordt er achteraf een verhaal gemaakt, je hebt geen idee hoe het er uiteindelijk uit gaat zien. Nu weten we wat er komt." Ook Ymke, de grafisch vormgeefster die op eens tv-ster werd, ziet Britt en Ymke als 'tus senvorm'. „Bij echte reality weet je nooit welke verhaallijnen er worden gebruikt en uitvergroot. Wij wisten van tevoren al wat we wilden. Dus hadden we een redelijk beeld hoe het eruit zou komen te zien." Het tweetal reisde voor de serie in totaal zes Britt en Ymke zien de wereld op hun manier, foto GPD/RTL In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Het was jarenlang zo'n beetje een vast ritueel in huize Flier. Zodra het dubbeldikke eindejaarsnum mer van de televisiegids op de deurmat viel, werd het aanbod van de kerst- en nieuwjaars week van voor tot ach ter doorgenomen. En elk jaar weer leverde dat een feest van herkenning op, want de ultieme zwijmelfïlms voor vrouwen kwa men er weer aan: 'Sissi' (1955), 'Sissi - Die junge Kaiserin' (1956) en 'Sissi - Schicksals- jahre einer Kaiserin' (1957). Nooit werd ik tijdens het zoeken teleurgesteld. Kerels snappen de liefde van veel vrouwen voor de Sissi-fïlms niet. Blijkbaar is Sissi een typisch vrouwending. Vrouwen geven zich graag over aan een portie onbe schaamd gezwijmel bij het liefdesverhaal van de 15-jarige Sissi (Romy Schneider), die met haar ouders, broertjes en zusjes in Zuid-Duitsland woont. Een prachtige, jon ge vrouw. Met een collectie prinsessenjur- ken waar je u tegen zegt, een bos lang haar en een lief karakter. Maar ook een meid met pit, die graag wilde dingen doet, zoals uit jagen gaan met haar vader. Geen wonder dat de Oostenrijkse keizer Franz Josef (die eigenlijk gekoppeld moet worden aan haar zus Néné) compleet voor haar in katzwijm valt. De liefde is weder zijds en hoe het afloopt in deze mierzoete film (waarin fictie en historische feiten door elkaar lopen), weten we allemaal: ze trouwen en krijgen een kind. Schoonmoeder Sophie blijkt een draak van een mens, die het leven van Sissi onmoge- De rol van mooie, maar pittige Sissi was de grote acteerdoorbraak voor Romy Schneider. lijk probeert te maken. Sissi vlucht, het hu welijk komt onder spanning te staan, maar houdt stand. Uiteindelijk is het Sissi die met haar overweldigende charme elke lasti ge politieke situatie voor haar man weet op te lossen. En natuurlijk leven ze nog lang en gelukkig. De romantiek, de prachtige kleding, de mystiek van het Weense hof, de natuurbeelden, geschoten in de Oostenrijk se en Duitse bergen. Het is genieten van ie dere scène. Dat ik ze al heel wat keren heb gezien, maakt helemaal niets uit. Een lang en gelukkig leven was voor hoofd rolspeelster Romy Schneider helaas niet weggelegd. De Sissi-films waren een groot succes en betekenden haar grote door braak. De actrice had later echter grote moeite van het zoete imago af te komen. „De rol blijft aan me plakken als haver mout", zei ze daar ooit over. Ze trouwde en scheidde meerdere malen, raakte verslaafd aan drank en drugs en tot overmaat van ramp verloor ze haar zoon bij een tragisch ongeluk. De actrice stierf zelf ook jong. Op 44-jarige leeftijd overleed ze in Parijs; officieel aan een hartaanval, maar zelfmoord werd gesuggereerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59