5 spectrum dropping Het vooruitzicht van een RIEMENS FOTOGRAFIE RUDEN gevaren Zaterdag 5 mei 2012 De afgelopen week deed mij het meest denken aan de dolle dwaze dagen van de Bijenkorf. Ons dagelijks leven werd een emotionele rollercoaster door de snelheid waarmee de feest- en herden kingsdagen elkaar afwisselden. Koninginnedag stond in een heel speciale toon soort dit jaar, en hoe republikeins of koningsge zind je ook bent, de waardering voor de konin gin was unaniem. De volgende dag, de Dag van de Arbeid, hoor den we de klanken van de Internationale hier en daar wat krakkemikkig klinken. De verworpenen der aarde dreunden niet echt door met vitaal, eenstemmig gezang toen de grootstedelijke straten werden ontdaan van de rotzooi, die het vrolijke Oranjevolk had achterge laten. Het nieuws, voorafgaande aan Koninginnedag, dat de te verwachten omzet van de verkoop van oude meuk meer dan drie miljoen euro zou be dragen, had menigeen geïnspireerd zijn kasten en zolders uit te vlooien. En toen de winst tegen viel, lieten de burgers de troep gewoon op de stoep liggen. Na de Dag van de Arbeid kregen we woensdag, het feest van 'de bal is rond'. De Ajax-zege hing als een oranjewolk boven de hoofdstad. Wat zijn we blij met burgemeester Van der Laan, die Koninginnedag reduceerde tot een feest zonder lallende optochten. Saai? Nou, geef mij dan maar saai! Dagje rust, dan gaan we herdenken. Om dan op 5 mei weer los te gaan met het Bevrijdingsfeest Dat wil zeggen: ik niet Ik zit dan hoogstwaar schijnlijk in een bos. Of op een strand. Of op een eiland. Mijn kinderen hebben bedacht, dat hun moedertje toe is aan een uitstapje. Een halfjaar geleden moest ik al vier kruisjes in de agenda zetten. 'En dan moet je om negen uur klaar staan met warme kleren en een badpak. En zon dag 6 mei brengen we je weer thuis!' Mijn vijf kinderen hebben een fantasie die qua opwindende bedenksels de mijne ruim over stijgt. Mijn jongste zoon gedraagt zich plotseling als een puber, die zich lekker tegen zijn moeder tje afzet „Bereid je maar voor op een dropping", roept hij dreigend. Een dropping! Ziet u het voor u? Oma Berk midden in de nacht gedropt in het Enge Bos! Of aan de rand van een Enge Ri vier of Sloot! Ik denk terug aan vroegere uitstapjes. Aan ho tels, waar ik de slaap niet kon vatten vanwege koude voeten. „Mag ik mijn kruik meenemen?" Het mag. Ik begin mijn koffertje te pakken. Een badpak. Een kruik. Warme kleren. Het goeie van warme kleren is, dat je ze kunt uit trekken als het weer omslaat. Want in dit klima tologisch instabiele land moet je soms 's och tends het ijs van de autoramen krabben om 's middags in je bikini op het balkon te zitten. Je krijgt van die klimatologische intervallen wel een conditie van gewapend beton... Ik ga dus nu mijn uitstapjeskoffer pakken en pro beren niet verzenuwd wakker te liggen van de spanning over wat ze hebben bedacht en wat mij boven het hoofd hangt Een dropping... Wat moet ik mij daar in 's he melsnaam bij voorstellen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37