'Nog meer bezig met gezond leven' werken j 3 zaterdag 5 mei 2012 Ze bedachten al een nieuw concept voor een vakantiepark, stelden een on dernemingsplan op voor een hotel en gingen aan de slag met een crisiscom municatieplan voor Sail de Ruyter. Momenteel werken ze aan het draaiboek voor het Therm- phos Challenger tennistoernooi in Middelburg. Het werk van professionals van een groot com municatiebureau?' Nee. Het zijn studenten van de opleiding Vitaliteitsmanagement Toeris me die tijdens hun studie de praktijk met de paplepel krijgen ingegoten. „Het maakt deze studie breed en erg afwisselend", meent één van hen, de 19-jarige Mare de Groot uit Bergen op Zoom. Marc is zo'n jonge gast die veel uit het leven wil halen. Genieten van het bestaan, liefst een goedbetaalde managementfunctie later en ja... toerisme lijkt hem ook wel leuk. De hoge hotel school werd het echter niet. Want Mare heeft; ook iets met sport, bewust leven en eten en ge zondheid. Dat een studie redelijk dicht bij huis in Vlissingen alles zou bieden wat hij zocht, had hij van tevoren niet gedacht. Maar de twee dejaars student voelt zich met de studie Vitali teitsmanagement Toerisme als een vis in het water. „Dat de opleiding zich ook richt op ge zondheid, trekt me erg aan." Eigenlijk is het een economische studie, zegt Mare. „Maar dan met wat leuke extra's. We krijgen die typisch economische vakken als marketing, financieel management en personeelsmanagement, maar ook zaken als voedingsleer, een stukje sport, gastvrijheidstraining, toerisme, vrijetijdsleer en kennis over hoe je een festival moet opzetten." De projecten waarmee de studenten telkens een halfjaar lang mee aan de slag gaan, laten het al zien. Van crisiscommunicatie tot het op stellen van een draaiboek en van het bedenken van een nieuw concept tot het schrijven van een ondernemingsplan. Oftewel: de studie is zeer breed. „We krijgen van alles een inkijkje. In het derde en vierde jaar ga je je pas speciali seren en ga je meer de diepte in." Mare weet al wat zijn specialisatie gaat worden. „Ik ga de mi nor 'gezond werken' doen. Ik wil me namelijk richten op het coachen en begeleiden van men sen met een bum-out. Het lijkt me leuk om als arbocoach aan de slag te gaan en mensen te hel pen re-integreren." Mare vindt de praktijkgerichte aanpak van de studie erg goed werken. „Wat je in de college banken als lesstof hebt gehad, wordt ook ge bruikt in de praktijk. Zo hebben we bijvoor beeld college gehad over het hart en de spie ren. Zijn we daarna gaan sporten en moesten we onze hartslag tellen en metingen verrich ten. Ook leerden we onze vetpercentage me ten. Niet dat we nu leren hoe je sportlessen moet geven, dat is meer iets voor het mbo, maar als sportmanager is het wel een pre om iets af te weten van bijvoorbeeld gezondheid en voeding." Mare ziet zijn kansen op de arbeidsmarkt wel zitten met deze HZ-studie. „Ik kan aan de slag als manager in een hotel of als leidinggevende op bepaalde afdelingen in de gezondheidszorg. Maar als je evenementen leuk vindt, kun je ook daar je eigen draai aan geven en festivals helpen organiseren." Voor Mare staat het ech ter wel vast. Gezondheid fascineert hem. Dat is zijn toekomst. „Door deze opleiding ben ik nog meer bezig met gezond leven dan ik al deed. Misschien dat ik na deze studie daar ver der in ga studeren." Wat levert het op? - Als je afgestudeerd bent kun je de titel Bachelor of Business Admini stration (BBA) voor je naam zetten; 0 Je kunt aan de slag in vele manage- mentsfuncties. Het startsalaris ver schilt per baan en per sector maar je kunt rekenen op zo'n 2100 tot 2200 euro; Het collegegeld bedraagt 1.771 eu ro; In het eerste en tweede jaar staan er excursies op het programma: kosten hiervoor zijn 500 euro; 1 Voor boeken en andere materialen moet je rekenen op zo'n 350 euro. Met de opleiding kan je werken in een wellnessresort... of als manager aan de slag op het gebied van sport en beweging. Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23