Kwaliteit met elkaar verbinden Veertig jaar concerten in Manhuistuin voorpremière Optreden Grootkoor 299r cultuur i 17 Film Food geprolongeerd voor internationaal filmfestival Film by the Sea agenda zaterdag 5 mei 2012 de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG Groede Opening expositie Kunst- en Vlieg(er)werk, Grote kerk, 15.00 uur Ouwerkerk Dansavond in het dorpshuis aan de Ring, 20.30 uur. Scharendijke Vakantiepark Port Zélande, Beachvol- leytoernooi met demo's bossaball, 16.00 uur. Vlissingen Van Randwijk-lezing door Inez Weski, St.Jacobskerk, 10.30 uur Westenschouwen Jaarmarkt van 10.00 tot 17.00 uur ZONDAG Middelburg Kunst- en cultuurroute en boeken markt op de Markt met 140 kraampjes, Binnenstad, 13.00 - 17.00 uur PODIUM ZATERDAG 5 MEI Ellewoutsdijk Klassiek concert La Chapelle Saubage, 't Kerkje, 20.00 uur Goes Bevrijdingsconcert TY Zeeuws Kamer orkest, Grote Kerk, 20.15 uur Koewacht Eerste editie 'Meirock' met The Stray, Boozz Coverband en Cargo-live-band, Schuur, Klapstraat 30, 20.00 uur Middelburg Pianoconcert Sylvia Tuinder, Brasserie de Drukkery, 16.00 - 17.30 uur Beatlesdag met coverband The Magi cal History Tour, Bar American, Plein 1940,17.00 uur door Ali Pankow GOES - Het publiek bestond uit één man tijdens dat allereerste mu- ziekoptreden in de Manhuistuin in Goes veertig jaar geleden. Het was een dronkaard die tegen een boom zijn roes zat uit te slapen. De initiatiefnemers van toen lie ten zich niet uit het veld slaan, maar ze gingen door met het uit nodigen van muziekverenigingen, koren en ensembles voor concer-. ten op de zondagochtend tussen twaalf en één. Zo kan het gebeu ren dat de Manhuistuinconcerten morgen hun veertigste jaar ingaan. Dit jubileumseizoen wordt ingezet met een optreden van het Zeeuws Mannenkoor onder leiding van Gunita Kronberga-Jasinska. Jan Roeland nam als voorzitter van het Manhuistuincomité zes jaar geleden het stokje over van Jan Valkier. Alle bestuursleden door de jaren heen zijn altijd ook muziekliefhebbers. Zij hebben het publiek zien groeien tot gemid deld 250 bezoekers. De concertserie onder die eeuwen oude kastanjeboom begint elk jaar op de eerste zondag in mei en loopt tot de laatste zondag van sep tember. Voor het verzorgen van die 17 a 18 concerten, komen circa 50 aanmeldingen binnen. Het is duidelijk dat er geschrapt moet worden. „Die selectie maken we als bestuur in onderling overleg. Daarbij streven we naar variatie", zegt Roeland. Hij is blij met de goe de samenwerking met de Grote of Maria Magdalenakerk, die bij slecht weer een gastvrij alternatief biedt. Eind september krijgt de concertreeks een feestelijk tintje. Zondag 6 mei, Zeeuws Mannenkoor, Manhuistuin, Goes, 12.00 - 13.00 uur. Rilland Alex Roeka (duo-optreden met Peter van Oss) in voorstelling 'Zachtaardig Ver gooid', Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur Waterlandkerkje Klassiek concert door La Chapelle Sau- vage o.l.v. Karei de Wilde, 't Kerkje, 20.00 uur. ZONDAG 6 MEI Goes Manhuistuinconcert met Het Zeeuws Mannenkoor o.l.v. Gunita Kronberga-Ja sinska, Manhuistuin (bij minder goed weer Grote of Maria Magdalenakerk), 12.00 uur Glenn Miller Orchestra terug in de tijd met o.m. Frank Sinatra, De Mythe, 20.00 uur Oostburg 'Land of Hope and Glory', Nederlands Komedie Theater, Ledeltheater, 15.00 uur. Luisteren naar muziek onder de eeuwenoude kastanjeboom. door Ali Pankow Film 8c Food betekent kwali teit met kwaliteit verbin den", zegt Leo Hannewijk, directeur van Festival Film by the Sea (FbtS) in Vlissingen. Hij heeft de structuur voor de 14e editie van dit internationaal film festival al gereed. De invulling met films volgt. Binnenkort reist hij af naar het festival in Cannes. Daar worden 1300 films vertoond. Met zijn delegatie van nog twee des kundigen zal het met grote inspan ning net lukken maximaal 110 films te bekijken en keuzes te ma ken. Natuurlijk hangt niet alles af van Cannes, maar het is wel een belangrijke plek om de voelhorens uit te steken. Hannewijk introduceerde het on derdeel Film 8c Food vorig jaar met volle overtuiging. Hij signa leerde groeiend aanbod aan en be langstelling voor culinaire films. Bovendien past een promimente rol voor 'eten' naadloos bij de op zet van het festival in Vlissingen. Verder speelt Zeeland culinair ge zien een belangrijke rol. De verbin ding daar tussen wil Hannewijk graag landelijk uitdragen. Dit jaar zullen er dan ook FbtS-tickets ver krijgbaar zijn bij de Hema, in de vorm van een arrangement. Bij voorbeeld: twee of drie films én een mossellunch. Verder is hij in gesprek met CPNB, NS en de ANWB over promotionele acties. Film 8c Food begint zaterdag 15 september met de wereldpremière van L'Amour de Monies van Wille- miek Kluijfhout die eerder al een mosseldocumentaire voor Om roep Zeeland maakte. De aankon diging belooft een breed beeld van de mossel: liefde, erotiek, geboor te, hechting, puberteit en dood, maar ook vakkennis van de mos selkwekers en een recept van top kok Sergio Herman. Smulpapen en cinefielen, maar ook wie gematigder geniet, krijgen veel van hun gading voorgescho teld met een Mexicaans buffet van cateringbedrijf Rode Rozen en Tor tilla's, maaltijden van restaurants als De Kromme Watergang, Pu- re-C, La Piccola Italia, Scherp en De Gespleten Arent. Dat alles in combinatie met bijpassènde films. FbtS biedt daarin twee soorten: de culinaire film, maar ook de kriti sche benadering van de voedsel productie. Film 8c Food zit ook verweven in het educatieprogramma. Scholie ren mogen zich verdiepen in We feed the World over de rechten van dieren en in Black Gold over uitbui ting van koffieboeren in Ethiopië en Congo. In opmaat naar FbtS 2012 staat woensdag 23 mei al in Cinecity de voorpremière van Jiro dreams of sushi op het programma. Actrice Lisa Smit met visje voor 'Film Food' FbtS 2012. foto Fjodor Buis VLISSINGEN - Film by the Sea door het jaar vertoont komende week naast Marley in het kader van de Maand van de Vrijheid ook een re guliere voor-première. Dat is de film Elles met in de hoofdrol Jullie- te Binoche. Zij speelt een journalis te die een artikel schrijft over stu denten in Parijs die bijverdienen in de prostitutie. Elles is dinsdag te zien in Cinecity Vlissingen (14.00 en 19.30 uur), woensdag in Temeu- zen (16.00 en 20.00 uur). TERNEUZEN - Het Grootkoor Zee land geeft donderdagavond 10 mei een voorjaarsconcert in de Grote Kerk in Terneuzen. Het Grootkoor Zeeland telt ruim 150 leden afkomstig uit de gehele provincie. Het koor staat onder lei ding van de dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen. Het repertoire bestaat uit zowel klassieke koorwerken als opera- en musicalfragmenten en enkele songs van Ramses Shafïy. Solistische medewerking aan dit voorjaarsconcert wordt verleend door The Martin Mans Formation. De begeleiding op de piano is in handen van Rob van Dijk. The Martin Mans Formation is in 2006 ontstaan vanuit het Mannen koor De Gouwestem. Het ensem ble treedt bij concerten als groep 'solistisch' op. Zo ontstaat in com binatie met het Grootkoor een nieuwe samenstelling. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Terneuzen. Het voorjaarscon cert begint om 20.00 uur. Malta - Sliema App. Bayview*** 8 dagen o.b.v. logies vertrek in juni Prijs per persoon o.b.v. 2 personen inclusief vlucht al v.a. In samenwerking me Malta Arke.nl j 130 winkels 0900 8847 World "of TUI 9 Ut Vraag naar dé vaorwaardr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17