141 meningen ir "de M' r W' pharo*» brieven zaterdag 5 mei 2012 Heerlijk fietsen in het beroemdste wijngebied van Duitsland. U begint en eindigt in de oudste stad van Duitsland, het prachtige Trier. U fietst door een idyllisch landschap, langs wijndorpjes, vakwerkhuisjes en kastelen, via beroemde plaatsen als Bernkastel-Kues, Traben-Trabach en Cochem. Gemiddeld fietst u ca. 45 km per dag. Alle tijd dus om af en toe te stoppen om al dat moois onderweg te bewonderen! En wat dacht u van een wijntje tussen de wijngaarden? Dagprogramma Dag 1 (Nederland - Trier): Trier is een stad met vele bezienswaardigheden, onder andere uit de Romeinsetijd. Dag 2 (Trier Trittenheim) Vanuit Trier fietst u een afwisselende route langs maïs- en tarwevelden en boomgaarden, in Trittenheim kunt u een wandelroute volgen om van alles te leren over het werk van de wijnboer. Dag 3 (Trittenheim - Zellingen): U passeert vandaag het prachtige plaatsje Bernkastel-Kues met een bijzonder marktplein en oude vakwerkhuizen. Dag 4 (Zeltingen - Zeil): fietst via de Panoramaweg op ca. 80 meter hoogte boven de Moezel. De eindbestemming is Zeli, waar de Moezel op haar smalst is. Dag 5 (Zeii - Moselkern): De route gaat via Beilstein en Cochem richting Moseikern. Beilstein is een romantisch stadje wat is gebouwd tegen de heuvels lanqs de Moezel. Dag 6 (Moselkern - Trier bus transfer): Op deze dag vertrekt u rond 08:00 uur met de transfer terug naar Trier om aan uw terugreis te beginnen. Uw verblijf U verblijft in gemoedelijke hotels, gasthofe, of pensions in of bij Trier, Trittenheim, Zellingen, Zeil en Moselkern. Uw kamer is steeds voorzien van o.a. badkamer met douche en toilet. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener, of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek- en boekcode 85065 ft&nf v daar al 'nS Inbegrepen 5x overnachting met ontbijt dagelijks bagagetransport transfer Moselkem-Trier, ind. fiets parkeergelegenheid in Trier route-informatie telefoonservice U kunt bijboeken huurfiets 75,- p.p. per fietsreis halfpension 100,- pp, per reis Prijzen 01/05 -15/05 16/05-30/09 01/10-15/10 Prijzen in per persoon per fietsreiS o.b.v. een twee persoonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. i' ■""i lw ijjii' Fietsen langs de Moezel! 6-daaf e+SreR Puifsland euro per persoon 6-daagse fietsreis Duitsland Zoek boekcode 85065 pline: financieel en ook organisato risch besef ontbreekt. Het lijkt wel of de vertegenwoordi gers van de 13 gemeenten steeds zitten te slapen. Indien men de be groting kritisch beoordeelt ziet men steeds een boventalligheid in kaderfuncties met ook nog eens te hoge inschalingen. Het door de ouders met kinderen moeten sjou wen door de hele provincie als ge volg van gebrek aan creatief organi satorisch besefis funest. Wanneer is de tijd aangebroken dat het be stuur de bezem eens door deze or ganisatie haalt. Alleen dan kan de dienstverlening aan de burger te gen acceptabele kosten (niet met een verhoging van 55 procent) plaatsvinden. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Hanenconflict In de krant van donderdag stond een artikel over het hanenconflict in de Maalstede. Uw artikel sugge reert dat de Rijdende Rechter geen oplossing heeft geboden in het con flict. Feit is echter dat hij dit wel heeft gedaan. Hij heeft namelijk uit spraak gedaan en de uitspraak was dat de haan mocht blijven. Eén van beide klagende dames, te we ten Mevrouw Andriesse - van Rijs wijk, heeft van tevoren haar hand tekening gezet, dat zij zich aan de uitspraak zou houden. Mevrouw kon - volgens een geluidsdeskundi- ge - niet wakker worden van het geluidsniveau van de haan, hoog uit het gekraai bij wakker worden constateren. Dat mevrouw niet van zins is zich hierbij neer te leg gen is denk ik een andere kwestie. E. Spronk-van de Velde Maalstede 21, Kapelle Bezuinigingen Waarom moet het koningshuis niet bezuinigen en de gewone bur ger wel. Waarom moeten zij geen belasting betalen en wij wel. We konden beter het geld wat we jaar lijks uitgeven aan het koningshuis beter aan de armen geven in Ne derland. Deze groep groeit nog steeds. Wel kunnen ze miljoenen kostende bungalows kopen en straks nog zeker op kosten van de belastingbetaler deze laten beveili gen? Dit alles kan je als politiek Den Haag in deze crisistijd toch niet meer verkopen aan de burger, trek jullie ogen eens open en denk na en schiet in actie. Je hebt nog even tijd voordat Prinsjesdag aan breekt. J. Malcontent Klaproos 9, Hulst Vrijheid In de aanloop naar 4/5 mei staan krant en tv bol van 'vrijheid van meningsuiting'. En wat gebeurt? Een jongen van 15 schrijft een aan grijpend gedicht over een familie drama in een oorlog van 70(1) jaar geleden, waarin één van de familie leden een foute keuze maakt. On der druk (of eigenlijk meer chanta ge) vanuit joodse hoek zwicht het comité 4/5 mei en snoert de jon gen letterlijk de mond. Dappere dames en heren van het comité, is dat nu wat we onder die zo luid bezongen vrijheid moeten verstaan? Is dit nu hoe we onze jongste gene raties, die de vreselijke jaren 40/45 alleen maar uit verhalen kennen en daar hun eigen waarde aan hechten, moeten leren omgaan metzoals maar weer blijkt, het be grip 'vrijheid van meningsuiting'? Auke, onnodig in de hoek gedrukt, heeft in zijn eentje meter moed ge toond dan dat hele comité bij el kaar. En dat verdrijft dan weer een beetje de bittere bijsmaak van de hele gebeurtenis.- Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, lissingen Vrijheid 2 Zolang de vooroorlogse pro-nazi houding van Oranje onderbelicht blijft (Op Juliana's huwelijk speel de men het Horst Wessel nazi-lied terwijl Bernhards vrienden de Hit lergroet gaven), en zolang de ge toonde desinteresse tijdens de oor log door Wilhelmina in de joden vervolging verhuld wordt (In janua ri 2012 drong oud D66-minister Els Borst in de media terecht aan op excuses), zolang het in Nederland taboe is om de rol van de overheid én de bevolking in de jodenvervol ging weer te geven (Waardoor Ne derland zonder noemenswaardig verzet procentueel de meeste jo den van West-Europa uitleverde en hen in een aantal gevallen zelfs Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Prietpraat Met verbazing las ik in de krant van 30 april het artikel van René Diekstra: Zelfbeheersing houdt er gens op. Wat triest dat deze profes sor van de Roosevelt Academy sug gereert het eens te zijn met de be wering dat het ontbijt van een rechter bepalend kan zijn voor de uitspraak die hij doet. Wat een belediging voor de recht spraak! Wat triest voor al die men sen die een uitspraak van een rech ter hebben gekregen na zijn ver keerd ontbijt. Laten we eens op houden met dit soort onzin te ver kondigen en laten we niet steeds maar schermen met onderzoeken. We mogen onze rechtelijke macht toch wel serieus genoeg nemen en er van uitgaan dat deze mensen wijze beslissingen nemen en zich niet laten beïnvloeden door een ontbijt! Jammer ook dat de psycho logie hiermee zo belachelijk ge maakt wordt! Ben Daeter Grote Sternstraat 12, Middelburg Staatsbegroting Vooral onzekerheden over toe komst, werk, werkdruk, geld en wonen brengen mensen uit ba lans. Onzekere werksituatie, risico baanverlies en reorganisaties geven druk. Zeur niet, maar wees blij dat je nog een baan hebtGevoelens van machteloosheid en onzeker heid zijn ongezonde stress facto ren. Een werkweek van 38 uur, een werklast van 45 uur, geen betaald overwerk en de werkdruk zo dat dit ten koste gaat van de normale pauzes. Mail, administratie en voor bereiding maar thuis, 24 uur onli ne beschikbaar want dat hoort er bij. Leerlingen als volwaardige me dewerkers, ondersteuning wegbe- zuinigen en werkhandelingen per minuut vastleggen. Vanwege be leid en onzekerheden maar zware ploegendienst accepteren. Een zie ke collega vervangen, maar geen compensatieuren kunnen opne men. Bij zorginstellingen wordt zo tijdens de nachtdienst een ontrui ming bij calamiteiten problema tisch. Als alle werkelijk gewerkte uren in Nederland uitbetaald zou den worden is het tekort op staats begroting zo onder de 3 procent. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Muziekschool Meer geld nodig voor de Muziek school. Ook hier blijkt wat een 'on ding' de figuur van een gemeen schappelijke regeling is. Wat voor de veiligheidsregio geldt, 'speelt' ook bij de muziekschool: al tijd problemen met begrotingsdisri-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14