„A VOOR AL uu zeeland 127 Leukste uitjes op Beveland Heinenoordtunnel dicht voor werkzaamheden SCH/LDEmflK ej stucvekk 'Er mag best een tandje bij in Zeeland' Symposium over techniek en onderwijs zaterdag 5 mei 2012 MIDDELBURG - Berkenhof s Tropi cal Zoo in Kwadendamme, de Speelboerderij 't Klok 'Uus in 's-Heer Arendskerke en de Stoom trein Goes-Borsele in Goes zijn door ANWB-leden gekozen tot de leukste uitjes van Zeeland. Ze kon den kiezen uit een lijst van tien Zeeuwse uitjes. Het is opmerkelijk is dat het om drie uitstapjes gaat op Zuid-Beveland. De ANWB houdt per provincie een verkiezing. In totaal hebben meer dan vijftigduizend mensen een stem uitgebracht via 'Het Land van ANWB'. ANWB-leden hebben massaal ge reageerd om de leukste uitjes van Nederland te kiezen. Zij beoordeel den de tien genomineerden in de landelijke verkiezing en de tien ge nomineerden per provincie. Hier is een top drie van leukste uitjes uitgerold. Tijdens een feestelijke bijeen komst op het ANWB-hoofdkan- toor in Den Haag op donderdag 24 mei zal de ANWB bekendmaken wie de titel 'Leukste uitje van Ne derland 2012' en 'Leukste uitje van Zeeland 2012' mag voeren. Het initiatief van de ANWB is be doeld om mensen ideeën te geven voor een dagje uit. Die zijn terug te vinden op de website anwb.nl/landvananwb TERNEUZEN - De Statenfractie van de Christenunie Zeeland houdt op 7 juni een symposium in Ter- neuzen over de samenwerking tus sen het technische bedrijfsleven en de onderwijssector in Zeeland. Het huidige ondernemingsklimaat wordt onder de loep genomen, knelpunten worden blootgelegd en er worden oplossingen aange dragen! Er wordt nagedacht over een vernieuwende aanpak om scholieren beter voor te bereiden op het bedrijfsleven. De CU houdt het symposium, om dat de partij het idee heeft dat het technisch onderwijs in Zeeland re gelmatig niet goed aansluit op de arbeidsmarkt. Sprekers zijn onder anderen Hans Adriaansens, voormalig dean van de Roosevelt Academy, gedeputeer de Ben de Reü en Hennie van Meerkerk, bestuursvoorzitter van het gefuseerde Zeeuwse ROC. Het symposium vindt plaats in het Bio Base Trainings Center in Terneuzen. Aanvang 13.00 uur. Aanmelden www.zeeland.christen- unie.nl/symposium_aanmelden. Trees Janssens Woont in Middelburg en is 51 jaar. Was zelfstandig ©rgatïBsatieadvB- seur en interim manager. 1j Trad vorig jaar bij de statenverkie zingen op als lijsttrekker voor de Partij voor de Diéren. Voelt zich zeer op haar plaats bij Zeeuwind. „Duurzaam en coöpera tief. Dat past helemaal." - 9 Vindt dat er alle reden is om het ietwat verlegen karakter van de vereniging te laten varen: „Het is een groep enthousiaste mensen, die niet alleen praten maar vooral ook doen." De provincie mag van de nieuwe directeur van Zeeuwind wel een tandje bij zetten met de windenergie. Trees Janssens vindt dat het nieu we provinciale Omgevingsplan nogal zuinig is met plekken voor windturbines. „Er zijn vijf hoofdlocaties, twee sublocaties en negen overige loca ties. Maar wat gebeurt er op ande re plekken waar nu windmolens staan? We hebben er bijvoorbeeld twee bij Westkapelle die aan ver- vanging toe zijn. En dan liefst door turbines met een groter ver mogen. Kan dat nog? Daar wil ik duidelijkheid over zien te krijgen." Die duidelijkheid verschaft Louis Engelbert van de provincie. Het is in principe niet mogelijk klein door groot te vervangen op loca ties die niet in het Omgevingsplan staan. Engelbert: „Het hangt er een beetje van af wat gemeenten er precies in hun bestemmings plan over zeggen. Soms kan op de plaats van een oude windmolen wel een iets grotere worden ge bouwd. Maar dan moet je echt niet denken aan een turbine van 3 megawatt. Die horen op de hoofd locaties. Daar is ons concentratie beleid voor bedoeld." Zeeland is aardig op streek om de inspanningsverplichting van 500 megawatt opgesteld vermogen in 2020 te halen. Onder meer het Krammer-windpark en de vervan ging van de windmolens bij de Kreekraksluizen, dragen daar flink aan bij. Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl ZIERIKZEE - In verband met test werkzaamheden wordt de eerste Heinenoordtunnel van de A29 in beide richtingen tijdelijk voor alle verkeer afgesloten. De afsluitingen is van dinsdag 8 mei 01:30 uur tot dinsdag 8 mei 05:00 uur. Het verkeer komende uit Bergen op Zoom Zierikzee en gaande in de richting van Rotter dam wordt ter plaatse met gele borden omgeleid via de A59, A17 en A16. Het verkeer komende uit Rotterdam en gaande in de rich ting van Bergen op Zoom Zierik zee wordt ter plaatse met gele bor den omgeleid via de A15, A16 (en A17). Gedurende de afsluiting van de Heinenoordtunnel kan het ver keer tijdens de afsluiting kosteloos gebruik maken van de KiltunneL Telefoon: 0113 - 85 13 86 info@apsschilderwerken.nl www.apsschilderwerken.nl De 207 Zeeuwse windmolens met een capaciteit van 251,8 MW. De landelijke doelstelling is om in 2020 5.000 MW te produceren, Zeeland heeft de taak om hier 500 MW aan bij te dragen. 9 bestaande windmolen hoofdlocatie windenergie volgens omgevingsplan sublocatie windenergie volgens omgevingsplan ZIERIKZEE overige locaties MIDDELBURG ~m<ammm;yiissingen-Oost 1 15 ;.«»3 VLISSINGEN H' 7 -T-"r' f, - O Kreekraksluizen TERNEUZEN Koegorspolder V; |p«>|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111