S ehbh zeeland 125 'Het mooiste? Dat jouw ingrijpen echt effect heeft' ,i 1 1 SS 11 DRENTHE 1 TOSCANE Koor- en samenzan Maria Magdalenakerk waarom zou je meer betalen Bedreiging was niet bedoeld om buit te maken Scootmobiel voor binnenstadbezoekers Daarom boekt u een actieve vakantie bij KRAS.NL: Vertrek: vrijwel dagelijks van 8/5 t/m 30/10 3-/4-daagse fietsreis incl. verblijf, ontbijt en Ac'hterhoekse Wijnroutekaart voordelig arrangement naar Ruurlo! Fiets langs kastelen en wijnboerderijen, waar het op een terrasje heerlijk pauzeren is. uitstekend 4-sterren hotel (beoordeling 8.3) Zie www.kras.nl/21844 Vertrek: vrijwel dagelijks van 6/5 t/m 29/12 i 3-daagse reis incl. verblijf, ontbijt, 2 x lunchpakket, fietskaart en wandelroutes verblijf in de abdij van Rolduc, een unieke accommodatie op een prachtig landgoed combineer sportieve fiets-/wandeltochten met een bezoek aan het leuke Maastricht Zie www.kras.nl/21910 Vertrek: vrijwel dagelijks van 10/5 t/m 31/10 4-/5-/7-daagse fietsreis incl. verblijf, ontbijt, diner, bagagevervoer en fietsroutes écht van Drenthe genieten, doet u natuurlijk vanaf de fiets! U heeft de keuze uit 6 arrangementen, die u door Nationale Parken en langs hunebedden en hofboerderijen leiden. Zie www.kras.nl/fietsendrenthe Vertrek: zaterdag van 2/6 t/m 22/9 8-daagse wandelreis incl. busreis, verblijf, ontbijt en diner en begeleide wandelingen vertrekgarantie in juni en juli verblijf in gezellig hotel met buitenzwembad inclusief wandelingen o.l.v. een lokale gids rond de Thiersee en door de Kundler Klamm Zie www.kras.nl/21934 Vertrek: ma. en vr. van 14/5. t/m 22/10 8-/15-daagse wandelreis incl. vlucht, verblijf, ontbijt en 3 wandelingen o.l.v. een lokale gids beleef Sao Miguel, behorend tot de Portugese Azorén; een waar natuurparadijs met vulkanische landschappen, ruige kliffen, warme bronnen en pittoreske dorpjes. Zie www.kras.nl/21928 Vertrek: 10 mei t/m 18 oktober 8-daagse wandelreis incl. vliegreis, verblijf, ontbijt, bagagevervoer en wandelroutes pluk de dag op het subtropische bloemen- eiland Madeira! U wandelt langs levada's, waarbij u geniet van botanische tuinen, leuke stadjes als Santana en prachtige panorama's. Zie www.kras.nl/21664 Vertrek: zaterdag 16/6 en 15/9 8-daagse wandelreis incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner en begeleide wandelingen nieuwe reis naar het hart van Italië, waar u o.l.v. een NL-sprekende reisleider de schatten van Toscane ontdekt, waaronder Pienza, natuurpark II Pigelle en optioneel Siena Zie www.kras.nl/21935 www.selov.nl D.V. zaterdag 12 mei 2012 19.30 uur Hollands Jongerenkoor o.l.v. Peter Wildeman - Joost van Belzen (orgel) Mannenensemble "Ethan" o.l.v. Adriaanse - Jan Rozendaal (orgel) Wilhelm Groenendijk (trompet) Mark Brandwijk (vleugel) Florian Poepjes en Jacob Schenk (solisten) Kees van den Boogaard (orgel) Vanaf 19.15 uur samenzang Collecte t.b.v. Jeugdbond Ger. Gem. (JBGG) Entree: 7,50 3,50 (kind. t/m 12 jaar) BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 iscpm ft Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskoslen en Calannteitenfonds. zaterdag 5 mei 2012 BURCH-HAAMSTEDE - De 47-jarige vrouw die donderdag rond 16.30 uur een medewerker van de Rabo bank in Burgh-Haamstede met een mes bedreigde, had niet tot doel buit te maken. De politie laat dit weten in aanvul ling op het eerdere bericht over de ze bedreiging. De vrouw wilde geld opnemen, maar had geen legi timatie bij zich. Ze verliet de bank om even later terug te komen met een mes waarmee ze de medewer ker bedreigde. Zonder geld verliet de vrouw daarna weer de bank. De beide op kantoor aanwezige medewerkers bleven ongedeerd. Vanuit de Rabobank werd voor zien in nazorg. De vrouw is door de politie opgepakt TERNEUZEN - Mensen die slecht ter been zijn en die in Terneuzen wil len winkelen, kunnen vanaf maan dag gebruikmaken van een leen- scootmobielpool. De mobielen ko men in de fietsenstalling aan de Herengracht. Gebruikers moeten een medische indicatie hebben. Toen ik ging kijken was er nie mand thuis. Ik heb telefonisch op dracht gegeven om die hoeven heel snel te laten bekappen. Eens kijken of ze hebben geluisterd." Een zoon van de boer neemt Van Hee mee naar een weilandje ach ter de schuur. Gelukkig. „Kijk, hij heeft weer mooie voetjes", consta teert Van Hee. Hoe het zover heeft kunnen komen? Er volgt een ont wijkend antwoord. „We hebben de pony nog maar een maand. We hebben 'm van iemand gekregen." Van wie? Nee, dat weet de zoon niet. Van Hee weet genoeg. „Ik kom binnenkort terug om een ver klaring van u op te nemen. Van wie het dier ook was, het is straf baar om het zo te verwaarlozen." De zoon mompelt dat Van Hee 'dat zelf maar moet weten'. Tijdens een controleronde duikt Van Hee regelmatig de polder in, in de hoop dat hij niets vervelends aantreft. We naderen Eede, waar we op bezoek gaan bij een hond. Die is thuis, geen twijfel over mo gelijk. Het dier zit namelijk al veer tien jaar in een kennel. Hij weet niet beter. Dat mag, maar nu hij ook nog een huidaandoening heeft en de hondendrollen in zijn hok niet meer op twee handen zijn te tellen, grijpt Van Hee op nieuw in. „Ik denk dat ik de In spectiedienst erbij 'haal. Wat heeft dit dier nog voor leven?" Van Hee geeft het arme dier een runderstaafje, waarna we koers zet ten naar Aardenburg om een mel ding over twee honden na te gaan. Het baasje doet verbaasd open. Haar dieren zien er kerngezond uit, al geeft ze toe dat ze eigenlijk te weinig tijd voor de honden heeft. Ze is daarom op zoek naar een ander thuis. Van Hee heeft er wel vertrouwen in. „Weet je wat het mooiste is van dit vak? Dat je ziet dat jouw ingrijpen effect heeft. In mijn eerste zaak heb ik een verwaarloosde hond wegge haald bij een familie. Een paar maanden later zag ik 'm kernge zond met een ander baasje lopen. Daar doe ik het voor." y het grootste aanbod van Nederland in individuele en groepsreizen y boeken tegen de beste prijs-kwaliteitverhouding altijd volledig verzorgd op reis; incl, verblijf in goede hotels, ontbijt en soms diner y inclusief Nederlandstalige fiets/wandelroutes (individuele reizen) of tochten on der leiding van een lokale gids of NL-sprekende reisleiding (groepsreizen) door Raymond de Frel A Eens kijken, wat voor rondje zullen we vanoch tend doen? Welke kant we in Zeeuws-Vlaande- ren ook opgaan, er lig gen altijd wel adressen op de route waar het welzijn van dieren in de gaten moet worden gehouden. In die zin is de in december gelan ceerde dierenalarmlijn 144 al een succes. Ralph van Hee (30) mag zich sinds januari dierenpolitie- agent noemen, net als drie andere collega's bij de Zeeuwse politie. Binnenkort krijgt hij er - even los van politieke geluiden om de die- renpolitie weer te schrappen, red - nog twee collega's bij, want de die- renpolitie heeft het druk. „Sinds ja nuari hebben tweehonderd Zeeuwen bij ons aan de bel getrok ken. Bij ongeveer de helft bleek het loos alarm, maar dat neemt niet weg dat de noodzaak van de ze discipline wel is bewezen." We gaan naar het westen. Eerst even kijken in een polder bij Hoek, waar een dementerend boer tje een paar paardj es heeft. Van Hee springt het hek over. Het kost hem nauwelijks moeite om ze bij hem te krijgen. Hij licht het rech- tervoorbeen van de grootste vier voeter op, checkt de hoef, geeft hem een bemoedigend klopje op de hals en richt zich tot de volgen de. „Deze moet ik goed in de ga ten houden, want de vorige keer vertoonde hij nukken. Bij een paard moet je meteen heel goed la ten merken dat je niets kwaad in de zin hebt, want het blijven vluchtdieren." We gaan weer verder. Eerst nog even de handen ontsmetten. „Als je stront ruikt, dan ben ik het hoor! Dat heb je als je met dieren werkt. Ie moet niet bang zijn om in de poep en modder te pakken", grapt Van Hee. Het is tijd voor een nacontrole bij de eigenaar van een Shetlandpony. „Zijn hoeven wa ren zo vergroeid, dat-ie niet nor maal meer.kon lopen. Dat doet ontzettend veel pijn bij zo'n dier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103