op ziekeDdhuos CDA zet druk Expo over evei pater Damiaan in Ovezande 24 |?.eeland HILDERNISSE Zwemer: 'Desnoods in Middelburg bouwen' KOOPZONDAG 6 MEI GEOPEND eten drinken U bent van harte welkom in onze nieuwe zaak in Middelburg Ralph van Hee controleert de hoeven van een paard bij een voor hem bekend adres in de polder bij Hoek. Je moet bij een paard heel goed laten merken dat je geen kwaad in de zin hebt." foto Mark Neelemans zaterdag 5 mei 2012 B door Theo Giele MIDDELBURG - Als de gemeente Vlissingen niet binnen enkele we ken groen licht geeft voor de bouw van een nieuw ziekenhuis bij de Mortiere, moet de gemeente Middelburg het voortouw nemen en bouwgrond binnen haar gren zen aanbieden. Dat stelt Jan Zwemer, fractievoor zitter van het CDA in de Middel burgse gemeenteraad. Zwemer is bang dat door getalm met ambtelij ke procedure de nieuwbouw van het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in gevaar komt. Het ziekenhuis wordt gebouwd voor planbare, niet-spoedeisende zorg,' inclusief de faciliteiten voor bet verrichten van planbare operaties. Verder zal er een aantal poliklini sche functies komen. Het ADRZ wil bouwen naast de af slag Middelburg van de A58 tegen over Woonboulevard De Mortiere. Het perceel is eigendom van de ge meente Middelburg, maar ligt in de gemeente Vlissingen. Vorige maand heeft het Admiraal De Ruy ter Ziekenhuis (ADRZ) de gemeen te Vlissingen verzocht het bestem mingsplan te wijzigen om nieuw bouw mogelijk te maken. Het geld voor de nieuwbouw zou deels moeten komen van de zogeheten commanditaire vennootschap Zie kenhuis Zeeland, een initiatief van de Zeeuwse ondernemer Henk van Koeveringe. „Wanneer de fi nanciering en partnerschap rond de nieuwbouw gereed is, kan het toch niet zo zijn dat het tempo van de ambtelijke procedure een oorzaak zou worden 'van het uit blijven van een adequate zieken huisvoorziening op Walcheren", schrijft raadslid Zwemer in schrif telijke vragen aan het Middelburg se college van burgemeester en wethouders. Zwemer wil snel uit sluitsel van de buurgemeente: „Dan heb ik het niet over maan den, maar over weken." Zo niet, dan moet Middelburg zelf maar een bouwlocatie aanbieden." Hildernisse eten drinken plein 1940 - nr. 10 0118-620381 www.hildernisse.nl tiet44, OVEZANDE - Pater Damiaan wijdde zijn leven aan de bewoners van een leprozenkolonie op Hawaï. Zijn werk was voor de katholieke kerk aanleiding hem heilig te ver klaren. En voor de nieuwe katho lieke parochie op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland om zijn naam te kiezen. In Ovezande is vanaf zondag een tentoonstelling te zien over het le ven van de Belgische priester. Op borden langs de wanden wordt zijn levensverhaal verteld. Er zijn beelden en kopieën van schilde rijen, er is priesterkleding uit die tijd en er is een stuk van het hek dat rond zijn graf op het eiland Molokai stond. Bijna al het materi aal komt uit Sint Oedenrode, waar eerder een tentoonstelling over Da miaan te zien was." Lepra was in de negentiende eeuw een ongeneeslijke ziekte. Op Ha waï werden zieken opgejaagd en naar een kolonie op Molokai ge bracht. Daar leefden ze onder er barmelijke omstandigheden. Dami aan kwam daar om te helpen, maar werd zelf ook ziek. Hij stierf in 1889, op 49-jarige leeftijd. In 1995 werd hij zalig verklaard, in 2009 volgde zijn heiligverklaring. De tentoonstelling in de parochie kerk in Ovezande is op zondagen te zien van 6 tot en met 3 juni van 9.30 -17.00 uur en op Hemelvaarts dag 17 mei en tweede Pinksterdag 28 mei van 13.00-17.00 uur. De toe gang is gratis. Aanbieding: Vitrinekast van 1.475,00 DOMBURG* Markt 1 iedere zondag geopend nu voor 895,00 www.depagterantiekeninterieur.nl Herenstraat 9 Segeersstraat 8 VEERE* Kaai 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102