gewoon zeeland 123 van de reepe va VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Nieuwe pomp in Goes Eigenaar dode hond aangehouden Club De Canze zwemt voor goed doel Inspiratiebijeenkomst Diekendamme 'Don't give up the fight', speciaal voor Jayden René Verhulst: 'Veel respect voor ouders Jayden' Het verhaal over Jayden greep Johnny Hoogerland aan Programma voor Klomppop PZC zaterdag 5 mei 2012 VLISSINGEN Een 20-jarige Vlissinger is donder dagavond door de politie in zijn woning aangehouden. Hij was de eigenaar van de dode hond die op 23 februari werd gevonden in een vijver in Goes. De witte teef, van ongeveer een jaar oud, was verpakt ïn een vuil niszak. De politie deed een getui- genoproep, die leidde tot een 'gou den' tip. De man moet voor de rechter verschijnen. GOES Zwemclub De Ganze uit Goes gaat donderdag. 10 mei weer sponsor- zwemmen. Naast het geld dat zij in zamelen voor de club, gaat er ook een bedrag naar een goed doel: stichting Langerhans Cel Histiocy- tose (LCH), een zeldzame ziekte die vooral voorkomt bij kinderen. De sponsortocht begint om 18.30 uur. Het sponsorformulier kan in geleverd worden bij de vrijwilli gers aan de tafel in het zwembad. monpinL mouERS Bal MVA 111. Mtia HEINKENSZAND De gemeente Borsele houdt don derdag 10 mei een inspiratiebijeen komst voor de wedstrijd 'Duur zaam Diekendamme'. Tijdens deze avond worden er film pjes getoond en verschillende orga nisaties presenteren hun ideeën. Ook is er een workshop brainstor men, om te leren snel op ideeën te komen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de Stenge. Informatie: www.diekendamme.nl De zanger van Racoon, Bart van der Weide, kende de ouders van Jayden persoonlijk. „Het ging hem erg aan het hart dat hiin zoontje overleden is aan deze verschrikke lijke ziekte", zegt bassist Stefan de Kroon. Niet alleen Bart van der Weide, maar heel Racoon wil de stichting steunen, door zoveel mogelijk geld in te zamelen om de strijd tegen neuroblastoom kinderkanker aan te gaan. „Toen wij gevraagd wer den om ambassadeur te worden, was het antwoord dus ook meteen ja." De single 'Don't give up the fight' is speciaal voor Jayden ge schreven. De totale opbrengst van dit nummer gaat naar stichting Jay den. „Wij proberen stichting Jayden zo bekend mogelijk te maken door er regelmatig ook in de media over te praten. Wij willen duidelijk te ma ken wat de betekenis van dit num mer voor ons is en waarom 'Don't give up the fight' is geschreven." Ook houdt Racoon volgende week zondag 13 mei op de Grote Markt in Goes een benefietconcert voor Jayden. Naast Racoon staan Zeeuw se zanger Danny Vera, het duo Jurk!, het Nederlandstalige trio 3JS en de rapper Gers Pardoel op het podium. Het concert is inmiddels uitverkocht. Racoon-bassist Stefan de Kroon. GOES - Bijna vier jaar nadat de Esso-benzinepomp aan de Van der Spiegel straat in Goes sloot, opent BP binnenkort een tankstation op dezelfde plëïc. Het oude, verkommerde station is de afgelopen dagen voorzien van de BP-huisstijl. De Esso-pomp, behorende bij het voormalige autobedrijf Van Strien, moest indertijd sluiten vanwege een plan voor woningen en apparte menten. Dat is nooit van de grond gekomen, de voormalige showroom biedt nu onderdak aan VeduHuis De Jager en binnenkort trekt Fiets&Fitness jeremiasse erin. Volgens de gemeente Goes is de vergunning voor de benzinepomp aangevraagd door Jos Smits, de oud-directeur van het in 2009 failliet verklaarde Van Strien. Smits zei vrijdag echter dat niet hij, maar BP Nederland de aanvraag heeft ingediend. Hij zei op een later mo ment inhoudelijk te zullen reageren. foto Willem Mieras „Wij willen duidelijk maken wat de betekenis van dit nummer voor ons is en waarom 'Don't give up the fight' is geschreven." Stefan de Kroon, bassist Racoon De burgemeester van Goes, René Verhulst, is een van de ambassa deurs van stichting Jayden. Hij is door de stichting gevraagd om ambassadeur te worden. „Voor dat ik akkoord ging, wilde ik er wel zeker van zijn dat de ouders van Jayden ook wilden dat ik am bassadeur werd. Ik heb toen een ge sprek met hen gehad." Dë burgemeester was geraakt door hun verdriet. „Zij hebben mij het verhaal van Jayden verteld. Tijdens het gesprek werd mij het doel van de stichting duidelijk." De burgemeester heeft veel respect voor de ouders van Jayden. „On danks het verdriet om het verlies van hun zoon, zetten zij zich in om te strijden tegen neuroblastoom kinderkanker om ditzelfde leed bij anderen te kunnen voorkomen." Daarom wilde hij graag ambassa deur zijn. „Iedereen heeft tegenwoordig wel dierbaren verloren aan kanker. Ik ook, dat is zeker een drijfveer om zo'n stichting te steunen." Stichting Jayden zamelt geld in om onder meer onderzoeken naar de ziekte te kunnen bekostigen. „Als ik op deze manier hier aan kan bijdragen doe ik dat graag", zegt Verhulst. Burgemeester van Goes René Ver hulst. Wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke is ook ambassadeur van de stichting Jayden. Ook hij is gevraagd door de voorzit ter van de stichting om ambassa deur te worden. „Ik heb vrijwel meteen ja gezegd. Ik heb even op de site gekeken en het verhaal gele zen van de ouders van Jayden." Dit verhaal greep hem zo aan dat hij graag ambassadeur wilde zijn. „Wie zegt daar nou nee tegen?" Dat dit verhaal over een jongetje uit Zeeland ging, was voor Johnny extra reden om zich voor de stich ting in te zetten. Hij probeert zoveel mogelijk geld in te zamelen door middel van ge organiseerde acties waar hij aan mee kan doen. Ook volgende week zondag, 13 mei, gaat hij zijn uiterste best doen om veel geld op te halen bij de actie: Grand Tour Johnny Hoogerland. Hierbij worden Johnny's favotiete trainingsroutes door Zuid-Beve land gefietst. „Ik probeer als ambas sadeur een bekend gezicht te zijn van de stichting." Dat lukt volgens hem aardig. Af en toe krijgt hij, wanneer hij ergens naartoe gaat, zelfs cheques van wil lekeurige mensen aangeboden, vopr de stichting Jayden. pagina 32: Wat doet Johnny Johnny Hoogerland Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl m&mmmmmm&mgmm mssm Iedere dag om 19.00 uur 2012 is rond JOURNAAL het PZC videojournaal www.pzc.nl OVEZANDE - Met de Zeeuwse bands Steady New Sounds en The Venues is het programma voor Klomppop 2012 rond. Klomppop is op Hemelvaartsdag, op 17 mei. Steady New Sounds heeft vorige maand de talenten competitie Spectra gewonnen. Ver der zijn er optredens van Eva Auad, Capital Sentimental, A Ge neration After, Hunting the Ro bot, John Coffey, Anny!, Automa tic Sam, In Search of A R.ose, Mr Polska, David Gogo, Kensington, School is Cool, Textures en Band of Skulls. Tickets kosten twintig euro in de voorverkoop. Het festi val begint om 11.00 uur. VLISSINGEN Badhuisstraat 49 2-kamer appartement met achtertuin (zuidwesten), vrije achterom en berging in het centrum van Vlissingen. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101