effeweg.nl 8 Blonde Boris tegen Rode Ken effeweg.nl 10529 - 46 96 67 'Mysterieuze dood spion nooit opgehelderd' Chen op 'veilige' plek VN-ultimatum Sudan Doden bij protest Zwitser zwemt Rijn af Hackers persen Belgische bank af Meer van Cenève en Chatel Salzburgerland en Annaberg Portugal en Spanje donderdag 3 mei 2012 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zïjn vanaf, per persoon en inclusief jjf/fö brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking. wm sgr LONDEN - Politiebeelden tonen een yoga-expert die zich zelf probeert te verstoppen in een sporttas, zoals de Britse spion Gareth Williams zou hebben gedaan. Wil liams werd in augustus 2010 thuis in zijn sporttas dood aangetroffen, een week nadat hij niet meer op zijn werk bij de Britse MI6 was komen opdagen. De rits van de tas was keurig gesloten en vergrendeld met een slot. De sleutel had Williams bij zich in de tas. Zijn myste rieuze dood wordt waarschijnlijk nooit opgehelderd, zei lijkschouwer Fiona Wilcox woensdag. foto AP door onze correspondent Michiel Philippart LONDEN - „Geloof de peilingen niet. Het is een nek-aan-nekrace", drukt de Londense burgemeester Boris Johnson de kiezers op het hart tijdens de laatste dagen van zijn campagne. De conservatieve kandidaat hoopt vandaag tijdens de burgemeestersverkiezingen her kozen te worden ten koste van La- bour-kandidaat Ken Livingstone, die tussen 2000 en 2008 twee man daten vervulde. In een campagne die werd gedomineerd door per soonlijke vetes tussen 'Blonde Bo ris' en 'Rode Ken' lijkt hun geloof-.. iB— PEKING De blinde activist Chen Guang- cheng, die op miraculeuze wijze ontsnapte aan zijn huisarrest, heeft concessies van de Chinese autori teiten geaccepteerd, in ruil voor een 'veilige' plek. Zijn toekomst in het land is desondanks onzeker. De 40-jarige Chen vluchtte naar de Amerikaanse ambassade omdat hij en zijn gezin werden mishandeld. NEW YORK Sudan en Zuid-Sudan moeten bin nen 48 uur hun vijandelijkheden stoppen. Doen zij dat niet, dan lig gen er mogelijk sancties in het ver schiet. Dat is de strekking van een resolutie die woensdag unaniem door de Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties in New York is aange nomen. waardigheid van doorslaggevende betekenis. Hoewel Johnson maan denlang ver voor lag op zijn con current, weet ook hij dat het nog geen gelopen race is. Zeker nu zijn landelijke Tories-collega's het zwaar te verduren hebben omdat de Britse economie onverwachts in een recessie is beland. De geloofwaardigheid van Ken Li vingstone is de laatste maanden flink aangetast. Tegen zijn politie ke principes in bleek dat hij ge bruik maakte van particuliere ge zondheidszorg en betichtte hij zijn rivaal onterecht van belastingont duiking. Later bleek dat hij, in te genstelling tot Johnson, niet in staat was volledig openheid van zijn financiële zaken te geven. Een heet hangijzer is het vervoer in de-metropool. In zijn vier jaar als burgemeester loste Johnson zijn belofte in om de stad fiets vriendelij leer te maken en duizen den huurfietsen beschikbaar te stel len met privaat geld. Livingstone, die in zijn periode de ov-chipkaart en tolheffing invoerde, heeft Johnson fel bekritiseerd vanwege de gestegen prijzen voor het open baar vervoer. Hij belooft een prijs verhoging uit te sluiten. Critici ach ten dat onmogelijk, zeker omdat de Labour-kandidaat de gemeente belastingen niet wil verhogen. CAÏRO Zeker negen demonstranten zijn woensdag in de buurt van het Egyptische ministerie van Defen sie gedood toen gewapende man nen demonstranten aanvielen met stenen, stokken en brandbommen. Veel betogers zijn aanhangers van Abu Ismail, de ultraconservatieve islamist die uit de race om het pre sidentschap werd gezet BASEL De Zwitser Ernst Bromeis (43) is woensdag begonnen aan een re cordpoging om de hele Rijn af te zwemmen. Hij wil een maand lang circa 50 kilometer per dag zwem men. Op 31 mei hoopt hij in Rotter dam bij de monding van de rivier aan té komen. Het startschot viel in het Zwitserse meer Tomasee. mmmmmmmmmmMË BRUSSEL Hackers persen een dochteronder neming van de Belgische bank Belfïus (het voormalige Dexia) af. Zij eisen tegen eind deze week 150.000 euro, anders gaan ze gevoe lige gegevens van klanten op inter net publiceren. Dat meldden Vlaamse media woensdag. De website van de be wuste kredietverstrekker Elantis is inmiddels van het internet ge haald. Volgens een woordvoerster is de digitale inbraak snel ontdekt en zou er enkel algemene informa tie zijn gestolen. De data zouden niet kunnen worden gebruikt om fraude mee te plegen. De hackers beweren dat ze ook sala risgegevens en nummers van iden titeitskaarten van klanten hebben. De politie stelt een onderzoek in. Vermeld bij boeking de boekcode 8518 en maak kans op een stedentrip! supervoordelige busreizen uCjunigegar; 8 daagse busreis - Vertrek op 1 juni, 14 sept HOOGTEPUNTEN INCLUSIEF Bezoek Yvoire 7 hotelovernachtingen 0 Kuuroord Évian les Bains 7x ontbijt en diner Bezoek aan Genève Toeristenbelasting Bezoek Charmonix s Begeleiding door uw chauffeur, Kabelbaan Mont Blanc tevens reisleider Bezoek Thonon en Basel Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar 10 daagse busreis - Vertrek op: 4 juni, 16 juli, 13 aug, 10 sept HOOGTEPUNTEN INCLUSIEF Stadsrondleiding Miinchen 9 hotelovernachtingen Excursie zoutmijn Hallein 0 9x ontbijt en diner Merentocht de Mondsee 6x lunchpakket Dachstein ijsgrotten Dagelijks koffie en 1 drankje in Annaberg - Berchtesgadener Land Stadswandeling Miinchen en Salzburg e Liechtensteinklamm o.l.v. een gids Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar 15 daagse busreis - Vertrek 0. a. op: 11 juni, 27 juli, 10 sept HOOGTEPUNTEN INCLUSIEF Stadswandeling Burgos 14 hotelovernachtingen Natuurpark Bucaco 14x ontbijtbuffet en diner - Stadsrondleiding Porto Stadswandeling -rondrit Burgos, Porto, Bedevaartsoord Fatima Madrid o.l.v. een gids Natuurtocht Serra de Estrela 9 Begeleiding door uw chauffeur Stadsrondleiding Madrid tevens reisleider - Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8