zeeland 119 Ben Scherbeijn Spontane steun voor kookkacheltjes Malawi 7öpform Grippa Vismarkt in Veere Visboer in haven vecht verkoopverbod aan Gratis metalavond in poppodium De Pit Nieuw evenement Meirock van start Design vanaf 599,- Iedere zaterdag bij de stadshaven van 10.00 -16.00 uur. Klein, maar gezelligS Detail uit 'De Aardappeleters' door Etigèmie Verstraeteo TERNEUZEN - Terneuzenaar Giel de Pooter krijgt veel spontane steun voor zijn plan om afgelegen dor pen en gezondheidscentra in Mala wi te voorzien van rookarme kook kacheltjes. Mensen hebben toege zegd dat ze willen sponsoren. Er worden ook acties gevoerd. In Malawi wordt overal gekookt op houtvuurtjes. De Pooter wil er houtgestooktje kookkacheltjes in troduceren die veel minder schade lijk stoffen produceren. Hij heeft ér demonstraties gegeven. De reac ties waren lovend. De kacheltjes kosten 35 euro. De Pooter zoekt steun in Neder land en trad onlangs met zijn ini tiatief naar buiten. „Ik heb heel veel leuke reacties gehad. Een groepje mensen dat altijd oliebol len bakt op Koninginnedag, heeft spontaan een deel van de op brengst geschonken. Zeeuwen die ontwikkelingswerk doen in Tanza nia en Ethiopië, zijn ook geïnteres seerd in de kacheltjes. En één van de PKN-kerken schenkt de collec te-opbrengst aan het project." Bijdragen zijn welkom op bankre kening 141301791 t.n.v. Stichting St. Gabriels Hospital Malawi. De Poo ter is te bereiken via 0115-694203 en 06-51250095. donderdag 3 mei 2012 Ben Scherbeijndie op zijn negentiende een dwarsleasie opliep, was een bij zonder actief mens. Hij richtte een regionale werkgroep Gehandicaptenbe leid op, was actief voor de PvdA, schilderde en was gekend bluesliefhebben Willem Behr schat een werk van Ben Scherbeijn op zijn waarde. BRESKENS Cor Fondse die al vijf jaar vis ver koopt vanaf een schip in de vissers haven van Breskens, blijft vechten tegen het verkoopverbod dat de ge meente Sluis hem heeft opgelegd. Er zouden klachten zijn over zijn rokerij en felle reclameborden. Vol gens Fondse heeft hij een concept gedoogvergunning en 'een boer mag toch ook groente verkopen vanaf zijn erf. Zijn zaak diende on langs bij de bezwarencommissie van Sluis. B en W krijgen binnen kort een advies en nemen dan een besluit. Fondse gaat in hoger be roep, als hij verliest. Een hoger be roep duurt zeker enkele maanden. Zolang kan hij blijven verkopen. TERNEUZEN Metalliefhebbers kunnen morgen hun hart ophalen in podium De Pit in Terneuzen. A Devastating Truth uit Rotterdam (deathcore met me lodische riffs) opent het festijn. De Vlaamse band Breathing while Bu ried neemt daarna het stokje over. Tot besluit brengt Unchained Brea thing vernieuwende deathcoreklan- ken. Het eerste concert is om 21.00 uur. Gratis entree. KOEWACHT De Nederlandse band The Stray en de Vlaamse Boozz Coverband spe len zaterdagavond met de Cargo-li- ve-band op de eerste editie van het nieuwe Koewachtse evenement Meirock. Kaarten zijn 5 euro en ver krijgbaar bij de Plusmarkt, Bakker Rudy en Veronique, Home Hair Chantal en schoonheidssalon La Chantalle. Het eerste optreden is om 20.00 uur in de schuur aan de Klapstraat 30 te horen. Het Nieuwe Beest www.topform.nl Fauteuil Grippa. Design hoeft niet per definitie kostbaar te zijn De Grippa is verkrijgbaar in vele kleuren stof en leer, met RVS of zwart onderstel. Grippa leer van 879 voor 759. Grippa stof van 699 voor 599

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67