Tuincentrum en hotel naast Snowbase ZEEUWS-VLAANDEREN De Werf en 't Zand gaan door als De Zeester Eigenaar Snowbase dient in juli plannen bij gemeente Terneuzen in Zwin College Oostburg helemaal in teken van duurzaam ondernemen Politie zoekt getuigen mishandeling 13-jarige Zilveren lepel voor restaurant Napoleon Kunstgalerie Hulst met 40 kunstenaars Ben Scherbeijn onder de hamer 18 en 19 door Wout Baremam TERNEUZEN - Eigenaar Olivier Be- herman van Snowbase in de Koe- górspolder in Terneuzen heeft ver gevorderde plannen voor de aan leg van een groot tuincentrum én de bouw van een hotel op braaklig gende grond oostelijk van de ski hal. De Belgische investeerder dient de plannen in juli in bij de gemeente. Beherman: „De Koegorspolder wordt over een paar jaar, als de Tractaatweg is verdubbeld en de Sluiskiltunnel in gebruik is geno men, hét knooppunt van Zeeuws- Vlaanderen. Ik wil met het oog daarop meer volume creëren in de stedelijke randzone." Met het project is een investering van zo'n tien miljoen euro ge moeid. Het zou zestig arbeidsplaat sen opleveren. Het tuincentrum beslaat een oppervlakte van 10.000 vierkante meter. Het hotel, met tachtig kamers, is pal ten zui den daarvan gepland. Beherman is voor de exploitatie in gesprek met Accor, de grootste hotelketen in Europa. „Ook voor de exploitatie van het tuincentrum is veel belang stelling. Ik praat momenteel met vier marktpartijen." De bouw wordt zo goed als zeker uitgevoerd door het BAM-concern. Voor de verwezenlijking van de plannen moet wel eerst het be stemmingsplan worden gewijzigd. Beherman verwacht in de procedu re veel minder weerstand dan te gen de invulling van de winkel ruimte onder de skihal, die door ei genaar ING Vastgoed inmiddels is ondergebracht bij vastgoedcon cern CB Richard Ellis. „Ik streef naar een goed dichtgetimmerde be stemmingsplanprocedure, zodat ik niet het risico loop dat de Raad van State de plannen op het laat ste moment nog dwarsboomt. Ik werk ook toe naar een akkoord met de gemeente en de provincie zónder voorwaarden." De Belgische investeerder (Health Invest) zegt dat hij met de hotel plannen inspeelt op een verzoek van 'buurman' Bio Base Europe. Het innovatie- en opleidingscen trum, dat jaarlijks duizenden cur sisten uit heel Europa en daarbui ten verwacht, wil in de directe om geving kunnen beschikken over een goed geoutilleerd hotel. De ge meente ondersteunt die wens. PH1L1PPBNE - De naam van de 'nieuwe' basis school in Philippine is De Zeester. Leerlingen van de katholieke basisscholen De Werf (Phi lippine) en 't Zand (Zandstraat) maakten de nieuwe naam gisteren bekend tijdens de lente markt van De Werf. De Zeester opent na de zomervakantie, en is een fusie van De Werf en 't Zand. Op die laat ste school zitten te weinig leerlingen om nog lang te kunnen blijven bestaan. De 'nieuwe' school komt in het gebouw van het huidige De Werf. Om te benadrukken dat alle betrok kenen een nieuwe start maken en 't Zand dus niet zomaar opgaat in De Werf, koos scholen koepel Kapriom ervoor de school een nieuwe naam te geven. De naam, onder meer bedacht door groep 4-leerlinge Lune de Poorter, slaat terug op een stukje geschiedenis van het dorp. In 1505 dreigde Jeronimus Laureijn met zijn schip te zinken op de Westerschelde. Hij riep de 'Ster- re der Zee' aan, die hem redde. Als dank stichtte hij een kerk op de plek waar hij aan wal kwam: in Philippine. foto Peter Nicolai TERNEUZEN De politie zoekt getuigen van de ernstige mishandeling van een 13-jarig meisje zaterdagmiddag in het zwembad van Terneuzen. Zon der enige aanleiding is de 13-jarige door een voor haar onbekende vrouw geschopt en aan haar haren meegesleurd. Ze moest per ambu lance naar het ziekenhuis. Wie het incident heeft gezien, kan zich mel den bij de politie via 0900-8844. HULST Restaurant Napoleon aan het Sta tionsplein in Hulst is als tweede horecazaak in Zeeuws-Vlaanderen genomineerd voor de Tafel van de Zilveren Lepel. Burgemeester Jan- Frans Mulder reikt zaterdag de Bel gische gastronomische onderschei ding uit. Restaurant Delausanne in IJzendijke kreeg begin april als eer ste in Zeeuws-Vlaanderen de door klanten toegekende nominatie. HULST Tijdens de tiende Kunstgalerie in Hulst exposeren van vrijdag 4 tot en met zondag 27 mei zo'n 40 kunste naars in de etalages van zaken in de Hulster binnenstad. De kunstwer ken omvatten een groot aantal disci plines. Zo zijn er schilderijen te zien in olieverf acryl en aquarel, vilt, beel den in hout, steen en klei en glas in lood. De organisatie neemt dit jaar Reynaert de Vos als 'uithangbord'. OOSTBURG - Het Zwin College in Oostburg staat vandaag, donder dag, volledig in het teken van een manifestatie over duurzaam onder nemen, bouwen en inkopen. Het evenement vindt plaats van 15.30 tot 21.00 uur. De uit IJzendijke af komstige Herman Wijffels, oud-di recteur van de Rabobank en nu hoogleraar duurzaamheid aan de Universiteit Utrecht, is één van de drie sprekers die om 16.00 uur een inleiding houden. Leerlingen van het Zwin College zijn direct bij het project betrokken. Ze volgden de afgelopen weken lessen over ener giebesparing en presenteren van daag ideeën om hun school duur zamer te maken. In het Zwin Col lege is ook een beurs met onder meer elektrische auto's en scooters en streekproducten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65