zeeland 119 De Spetter Zwembad Tholen is ontmoetingsplaats Succesvol gevecht voor het zwembad Kuub Makelaars breidt uit naar S-Duiveland 7öpform Grippa Oorlogsgraven ter adoptie aangeboden Kapelse studente wint onderzoeksprijs Vismarkt in Veere Dieven maken geld en gsm buit in Tholen Veilingterrein in ontwikkeling Design vanaf 599,- donderdag 3 mei 2012 Een beetje regen weerhoudt de Thoolse jongeren niet om een bezoek te brengen aan het Thoolse Zwembad. Het bad dient voor veel jongeren uit de gemeente Tholen als een sociale voorziening. Het zwembadseizoen is deze week weer geopend. Op een regenachtige woensdagmiddag spetteren er vijfendertig kinde ren in het Thoolse bad. Het had een haar gescheeld of het zwembad was dit jaar niet meer open gegaan. door Adriënne Glasbergen en Nadia Berkelder. Voor de medewerkers van het zwembad 'De Spetter' in Tholen is dit een droomstart. „We beginnen dit sei zoen heel anders dan vorig jaar. Door de zekerheid dat het zwem bad open blijft, heb ik er veel meer zin in", zegt kassajuf Monica van Oost. „Ik weet nu weer waar ik het voor doe." De kassajuf zou het erg fijn vin den wanneer de douches en toilet- blokken onder handen genomen worden bij een eventuele renova tie in het najaar. „Een fris kleurtje op alle deuren zou ook niet mis staan." Zij bevestigt dat de jonge ren geen extra luxe willen in het zwembad. „Dat het zwembad open blijft is al genoeg. Kijk maar om je heen, de kinderen hebben het met weinig al hartstikke naar hun zin." Jennifer Dorst en Sjarianne Malie paard, beiden dertien jaar, zijn blij dat het zwembad open blijft. „Het is het enige zwembad in de buurt. Voor de rest heb je hier in Tholen ook niet zoveel. We doen hier ook ieder jaar mee met de zwemvier- Mounaim Eljilali staat met zijn winterjas aan in het snoepwinkel tje waar zijn vader, Kada Eljilali be heerder van is. Het is voor hem nog iets te koud om te zwemmen, „We beginnen dit sei zoen heel anders dan vo rig jaar. ik weet nu weer waar ik het voor doe" maar hij vindt het erg verstandig dat het zwembad mag blijven. „Ik kom hier altijd met al mijn vrien den die ook in de buurt wonen. Volgens zijn vader is het zwembad ook een ontmoetingsplaats voor jongeren. „Het is goed dat er nog een zwembad is, zonder zwembad zouden deze jongeren misschien allemaal op straat hangen." Volgens Kada was er niets mis met de bezoekersaantallen. „Sinds Tho len een stad is zijn er veel meer mensen komen wonen. Het is toch logisch dat de stad dan juist een zwembad heeft." Volgens badmeester Jaco Pekelsma komt heel de jeugd van Tholen hier bij elkaar. „Ouders sturen hun kinderen niet zo snel naar het zwembad als het niet in de buurt is." Arjan van Driel, werkzaam voor de gemeente en bij het zwem bad, zegt dat het ongeveer de eni ge' ontspanningsvoorziening in de buurt is. „Haal je deze weg, dan verdwijnen er steeds meer inwo ners van de gemeente Tholen over de brug, naar Brabant." Voorjaar 2011 staat plotseling de toekomst van zwembad de Spetter ter discussie: het is óf renoveren, of opdoeken van het bad en bouw van een nieuw zwembad, ergens centraal op het eiland Tholen. De Spetter drukt samen met Hae- stinge in Sint Maartensdijk zwaar op de gemeentelijke begroting; op knappen is duur. Renovatie is steeds uitgesteld omdat de baden in gebieden liggen waarvoor ande re plannen zijn gemaakt. Zowel in Tholen als in Sint Maar tensdijk wordt geprotesteerd tegen sluiting van het bad: in Tho- len-Stad lopen in september hon derden kinderen in een protestop tocht naar het gemeentehuis. De basisscholen en de middelbare scholen in Tholen benadrukken het belang van het zwembad. In het begin van dit jaar wordt het comité 'Blijven Spetteren' opge richt. Dat comité voert de druk op de ge meenteraad op. De raad lijkt maar geen knoop te willen doorhakken: het besluit dat in december al had moeten vallen, wordt steeds voor uit geschoven. Uiteindelijk klinkt in maart van dit jaar het verlossende woord: De Spetter blijft open, een onderzoek naar publiek-private samenwer king wordt afgeblazen omdat het niet op korte termijn kan worden uitgevoerd. Voor de zwemmers in Sint-Maar tensdijk blijft de onzekerheid nog een poosje aanhouden. Op vakan tiepark de Pluimpot komt een nieuw zwembad dat als alternatief moet dienen: onderzocht wordt nog of het wellicht mogelijk is dat de gemeente samenwerkt met de eigenaar van het vakantiepark. Dorpsbewoners stellen als voor waarde dat er een buitenbad komt. KRABBENDIJKE De Stichting Wings to Victory biedt nog steeds graven van in de oorlog omgekomen militairen ter adoptie voor burgers en bedrijven. Het enige wat gevraagd wordt is dat ten minste eens per jaar, bij voorbeeld op 4 mei, aandacht wordt besteed aan het toegewezen oorlogsgraf. Informatie is te krij gen via www.wingstovictory.nl. KAPELLE Stineke van Houte uit Kapelle heeft in Argentinië een prijs ge wonnen voor haar wetenschappe lijk onderzoek naar het Baculovi- rus. Dat komt voor bij ongewervel de dieren. Van Houte doet bij de Universiteit van Wageningen pro motie-onderzoek naar het effect van de besmetting op het gedrag van de dieren. De prijs, de Mauro E. Martignonprijs, is toegekend door een Argentijns onderzoeksin stituut: Van Houte ontvangt de prijs op 6 augustus. Iedere zaterdag bij de stadshaven van 10.00 - 16.00 uur. Klein, maar gezellig! THOLEN Twee onbekende mannen hebben woensdagmiddag uit een winkel pand aan de Kerkstraat in Tholen geld en een telefoon buitge maakt. Rond 14.00 uur drong het duo een ruimte binnen van het winkel pand. Een medewerkster van de winkel wist de mannen naar buiten te wer ken. Eenmaal terug in de winkel be merkte ze de diefstal van een klein geldbedrag en haar gsm. KAPELLE - Het voormalige veilingterrein tussen de Stationsstraat en Van der Biltlaan in Kapelle is niet meer te herkennen. Alle opstallen zijn ge sloopt en de locatie wordt momenteel bouwrijp gemaakt voor een nieuwe woonwijk De Veilingmeester die er zal verrijzen. Ondanks de crisis op de woningmarkt loopt de verkoop boven verwachting, meldt ontwikkelaar Apron uit Ridderkerk. Van de in totaal 61 woningen die het plan omvat, zijn er op dit moment 32 verkocht. De bouw wordt gefaseerd uitgevoerd, in de eerste fase worden in elk geval alle huizen gebouwd die zijn verkocht. Naar verwachting kunnen de eerste woningen eind dit jaar worden opgele verd. De wijk krijgt allerlei soorten huizen, van starters-, patio- en rijwonin- gen tot twee-onder-éénkappers en vrijstaande huizen. foto Willem Mieras www.de-veilingmeester.nl GOES - Kuub Makelaars in Goes breidt uit naar Schouwen-Duive- land. Per 1 mei is Kuub Makelaars eigenaar geworden van Estio Make laars in Zierikzee en daarmee groeit het makelaarskantoor uit tot een Zeeuwse speler van formaat. Estio wordt voorlopig voortgezet onder dezelfde naam, vanaf het zelfde adres en hetzelfde telefoon nummer. De website en kantoor- autmatisering krijgen een grondi ge revisie. Op termijn zal Kuub Ma kelaars als merk worden geïntrodu ceerd op Schouwen Duiveland. Het complete woningaanbod zal binnenkort in een handomdraai te vinden zijn op de website www.kuubmakelaars.nl. De klan ten van Estio krijgen nu net als die van Kuub al een poosje hebben, de mogelijkheid zelf actief hun wo ning te promoten via de social me dia tooi. Het virtuele kantoor op Kuubma- kelaars.nl is geopend van 17 tot 23 uur en in het weekend van 9 tot 23 uur. Hier kunnen verkopers en ko pers terecht met hun vragen via de chatknop. Collin Hoondert van Kuub Makelaars zal in eerste in stantie de dagelijkse leiding op zich nemen en fungeren als eerste aanspreekpunt. Kuub Makelaars zoekt nieuwe medewerkers vanwe ge de uitbreiding. Fauteuil Grippa. Design hoeft niet per definitie kostbaar te zijn De Grippa is verkrijgbaar in vele kleuren stof en leer, met RVS of zwart onderstel. Grippa leer van 879 voor 759. Grippa stof van 699 voor 599 wwwrtopform.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61