Rondreis Rome-Florence-Venetië 221 zeeland B Gezond verstand is zoek in Waterdunen prachtige 8-daagse rondreis Italië sE?«ht,dSPri'S-m slechts 7 vertrekdata te gast brieven donderdag 3 mei 2012 inclusief vliegreis, vervoer en hotels met ontbijt Topreis voor een topprijs! Ontdek nu alle hoogtepunten van Italië in één reis! U maakt o.a. kennis met wereldberoemde steden als Rome, Florence, Venetië en Siena. Inbegrepen zijn de vliegreis vanaf Düsseldorf, verblijf in prima middenklasse hotels inclusief ontbijt, rondreis per comfortabele touringcar én Nederlandssprekende reisleiding. Elders tof wel 698... Prijzen en informatie Zie www.stipreizen.nl/itrfd -10% -50% 5-12-19-26 september 499 13-10-17 ohtober 499 Examenleerlingen van Stedelijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen krijgen extra examentraining, vanwe ge de strengere exameneisen die de overheid dit jaar stelt. foto Peter Nicolai Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaaD www.pzc.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan; Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteür@pzc.nl Koninginnedag Koninginnedag aan revisie toe? (zie redactioneel commentaar 1 mei)Eénmaal per jaar een rondje koekhappen of toiletpotten gooien, wat dondert het, laat de folklore alsjeblieft blijven. Dit hoort bij Nederland op 30 april, dit hoort bij ons Nederlanders. Ik reed gisteren door mijn wijk en over mijn eiland en zie jaarlijks op steeds meer gevels een vlag mèt oranje wimpel wapperen. Saamho righeid daar draait het om. Bet Busink-Kooijman Marga Klompélaan 14, Vlissingen De Jager Dat ook wij de broekriem moeten aanhalen, staat buiten kijf We heb ben het de laatste jaren behoorlijk uit de klauw laten gieren. Maar de wijze waarop de Haagse politiek nu de burger schaterlachend en boordevol trots de duimschroeven aandraait, is decadent. De huizen markt blijft op slot, de economie verbetert heus niet door 2 procent meer btw en de arbeidsmarkt trekt door Guus Langeraert Dag 1: Düsseldorf - Venetië - Gardamear/Lido di Jesolo U vliegt naar Venetië. Hiervandaan volgt de transfer naar het hotel in de omgeving van het Gardameerof Lido di Jesolo. Dag 2: Venetië Vandaag ontdekt u het wereldberoemde Venetië met de San Marco Kathedraal en het Dogenpaleis. Dag 3: Fiuggi Terme Een prachtig stadje met tegen heuvels gevestigde oude huisjes. Dag 4; Rome Deze imposante stad staat bekend om haar vele klassieke bezienswaardigheden, zoals Vaticaanstad en de St. Pieter, het Colosseum, het Forum Romanum en deïrevi-fonteinen. Dag 5: Rome Vandaag heeft u de tijd om Rome verder te ontdekken. Wandel door de sfeervolle kronkelende straatjes of geniet op één van de terrasjes op het schitterende Piazza Navona. Dag 6; Siena - San Gimignano - Montecatini Terme U maakt kennis met de Toscaanse plaatsen Siena en San Gimignano, twee steden met middeleeuwse allure. Dag 7: Florence Deze kunststad is geboorteplaats van de Renaissance en karakteriseert zich door de vele kerken en paleizen. Dag 8: Florence - Venetië - Düsseldorf Vanuit Venetië vliegen we terug naar Düsseldorf. tici beweren dat een schoon strand ook betekent dat de onder gelopen polder schoon blijft. Hoe zou de ernstig vervuilde onderlaag van het Verdronken Land van Saef- tinghe dan tot stand gekomen zijn? Het is verbijsterend dat vele gewe tensvolle politici bij het ontpolde- ren en het creëren van doodlopen de getijdegebieden de gezond heidsrisico's voor zich uitschuiven, bagatelliseren of voor lief nemen. Zij beweren dat er geen vervuild slib in Waterdunen binnen zal stromen, dat er geen emissie van gifstoffen vanuit Waterdunen naar de omgeving plaats zal vinden, dat bodemdieren en vogels niet wor den blootgesteld aan vergiftiging en dat de samenstelling van het slib bij Waterdunen niet vergelijk baar is met de samenstelling van het vervuilde slib bij Antwerpen. Waarom is het beter om het plan te beperken tot kustversterking en een duincamping? Dan zijn er geen problemen met onteigenen, geen milieu-risico's, geen verzil- tingsproblemen, geen vernietiging van cultureel erfgoed. Wel eèn enorme kosten-besparing en het vermijden van nog stijgende kos ten én de polder blijft polder. Gewoon een kwestie van gezond verstand. De onbegrijpelijke en verwerpelij ke politiek die nu door de provin cie wordt voorgestaan zal over twintig jaar het onderwerp zijn van een dissertatie over de vraag hoe dit alles heeft kunnen gebeu ren terwijl de Vrienden van Water dunen NEE toch nadrukkelijk aan de bel hebben getrokken. Guus Langeraert is voorman van het comité Vrienden van Waterdunen Nee De Provincie Zeeland koppelde eèn aantal ja ren geleden de ontpol- dering van de Oud- Breskenspolder aan het herstel van een zwakke schakel in de kust verdediging en aan de opwaarde ring van camping Napoleonhoeve: een beslist niet noodzakelijke ver-' bintenis. Bezwaren tegen'het ontpolderen hebben het bij de Raad van State niet gered. Zodoende gaat binnen kort de eerste spa de grond in want de klei uit de polder moet weg. En de boeren ook. Het plan Waterdunen zou een eco nomische impuls voor West- Zeeuws-Vlaanderen zijn, het zou toeristen aantrekken. Dat klinkt als een sprookje en dat is het ook, een sprookje van zilt en vervuild water over vruchtbaar polderland. Toeristen komen niet voor kunst matig aangelegde natuurgebiedjes, zij komen voor het strand, voor de golven, voor de zee. In de duinen is met recreatie-voorzieningen geld te verdienen, maar daar hoeft de polder niet voor onder water. Het getij is een gebeurtenis, die je onder meer kunt beleven bij het Zwin, maar niet bij dat nep-getij van het plan Waterdunen met een sluisje om het water binnen te la ten. Overigens een zeer kostbaar sluisje, dat zeker zeven miljoen gaat kosten. Een schitterende polder wordt ont- polderd en moet estuariene na tuur opleveren. Al vanaf het begin stond vast dat de kwaliteit ervan niet hoog aangeslagen kon wor den. De beperkte getijbeweging in de polder leidt tot sedimentatie met neerslag van onder meer cad mium en gevaarlijke koolwaterstof fen. Het is wonderbaarlijk hoe poli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58