Tuincentrum en hotel bij Snowbase Terneuzen Geen geld camping Middelburg zeeland 121 18.745,- 349 P.MND. gHÜ Politie blijft terughoudend over schietpartij Exploitatie van Oranjekamer naar Meestoof donderdag 3 mei 2012 Rijdt u de Ford Focus, dan rijdt u in een bijzonder geavanceerde auto. Neem de hoogwaardige technologie die steeds gericht is op veiligheid, comfort en besparing. Daar komt nu het voordeel van de allerzuinigste benzine- en dieselmotor bij. Hiervoor waren het Ford diesel- en benzineteam maandenlang in competitie. Beide teams wonnen! Want met een verbruik van 1 op 29,4 is de Focus 1.6 TDCi ECOnetic Technology de allerzuinigste diesel in zijn klasse. En met 1 op 20,8 is de Focus 1.0 EcoBoost dat ook in benzine. En beide zijn bovendien toonaangevend in lage C02-uitstoot. Kortom, beste in benzine, beste in diesel. De Ford dealer weet er meer van. U RIJDT DE FORD FOtUS AL VANAF LEASE DE FOCUS MET FORD BUSINESSPARTNER AL VANAF Geen wegenbelasting in stanriaardspecitlcatles. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 15,6-29,4; liter/100 km; 3,4-6,4; C02 gr/km: 88-149. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. Vluchtelingenwerk houdt kantoor in het ondernemersatelier. Bij de opening waren ook nieuwkomers present. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - De vier verdachten van de schietpartij maandagavond in de Terneuzense Larixstraat zit ten nog steeds vast in Torentijd in Middelburg. Dit was het enige wat de politie woensdag kwijt wilde over het incident. Mededelingen bleven uit over wat het buurton derzoek van dinsdag heeft opgele verd, wanneer de verdachten wor den voorgeleid en of de vier in ver band staan met drugshandel. Ook over een eventuele relatie tussen de schietpartij in de Larixtraat en eerdere schietincidenten op het Ar- senaalplein en in de Jacob van Heemskerkstraat in Terneuzen be hield de politie het stilzwijgen. SINT-ANNALAND - Het streekmu seum De Meestoof in Sint-Anna- land neemt de exploitatie van de Oranjekamer in Sint-Maartensdijk over. De Oranjekamer, boven het VW-kantoor aan de Markt in Sint-Maartensdijk, is een ldein mu seumpje met spullen die de histori sche relatie van Tholen met de Oranjes uitbeelden. Aanleiding voor de inrichting van het vorig jaar geopende museum pje is het opnemen van Sint-Maar tensdijk in de Oranjeroute, een netwerk van plaatsen in Duitsland en Nederland die een rol spelen in het verleden van het koningshuis. De gemeente Tholen heeft de ex ploitatie van de kamer nu in han den gegeven van het bestuur van De Meestoof „Het is nu feitelijk een filiaal van ons", grapt Wil Ne- lisse van De Meestoof „Wij heb ben nu eenmaal de know-how in huis." TERNEUZEN - Eigenaar Olivier Be- herman van Snowbase in Terneu zen heeft plannen voor de aanleg van een tuincentrum en de bouw van een hotel op braakliggende grond, oostelijk van de skihal. De Belgische investeerder dient de plannen in juli in bij de gemeente Terneuzen. Beherman: „De Koe- gorspolder wordt over een paar jaar, als de Tractaatweg is verdub beld en de Sluiskiltunnel in ge bruik wordt genomen, hét knoop punt van Zeeuws-Vlaanderen." Met het project is een investering van zo'n tien miljoen euro ge moeid. Het zou zestig arbeidsplaat sen opleveren. Het tuincentrum beslaat een op pervlakte van 10.000 vierkante me ter. Het hotel is pal ten zuiden daarvan geprojecteerd en krijgt tachtig kamers. Beherman is voor de exploitatie in gesprek met Ac- cor, de grootste hotelketen in Euro pa. „Ook voor de exploitatie van het tuincentrum is veel belangstel ling. Ik praat met vier partijen." De bouw wordt zo goed als zeker uitgevoerd door het BAM-concern. Voor de verwezenlijking van de plannen moet het bestemmings plan worden gewijzigd. ^Beherman verwacht in de procedure veel min der weerstand dan tegen de invul ling van de winkelruimte onder de skihal, die door ING Vastgoed is doorverkocht aan vastgoedcon cern CB Richard Ellis. „Ik streef naar een goed dichtgetimmerde be stemmingsplanprocedure, zodat ik niet het risico loop dat de Raad van State de plannen op het laat ste moment dwarsboomt." De Belgische investeerder (Health Invest) zegt dat hij met de hotel plannen inspeelt op een verzoek van 'buurman' Bio Base Europe. Het innovatie- en opleidingscen trum wil in de directe omgeving kunnen beschikken over een klas se-hotel. MIDDELBURG - De kans is klein dat de stadscamping in Middelburg dit seizoen open gaat. Jorgen Geurts van AW Beheer, ei genaar van de stadscamping, is op zoek naar een exploitant voor de camping aan de Koninginnelaan. Volgens Geurts is er één serieuze gegadigde. Probleem is echter de fi nanciering van de plannen. Een probleem waar op dit moment veel startende bedrijven tegenaan lopen. Geurts betreurt het dat het niet lukt op tijd de plannen te rea liseren. Zo dreigt een derde achter eenvolgend seizoen leegstand. In 2009 beleefde de stadscamping zijn voorlopig laatste seizoen. De toenmalige exploitant en de eige naar konden het niet eens worden over een nieuwe pachtovereen komst, waarna de camping werd verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57