'Auto voor de deur kost straks geld' SCHOUWEN-DUIVELAND Boek Gemeente voert blauwe zone in voor Zierikzeese wijk Malta Oorzaak geweld in woning nog onbekend Oorlogsgraven ter adoptie aangeboden Voetbalvereniging houdt feest en reünie almanak DONDERDAG 3 mei 2012 17 Discussie te vaak op detailniveau 18 en 19 door Tomi van demi Nouweland zierikzee - „Het zat er aan te ko men. Maar ik vind het belachelijk. Straks moeten we betalen om de auto voor onze eigen deur te mo gen zetten. Dat zijn er wel vier hoor, bij ons. Tel uit je winst." Maltabewoonster Petra Willemse uit de Caustraat is niet blij met de blauwe zone die de gemeente vol gende maand invoert-in deze Zie- rikzeese wijk. „En dan heb ik het nog niet over de bus van mijn man zijn werk. Ik mag toch aanne men dat zijn baas daarvoor be taalt." Overbuurvrouw Gré Koster is iets milder in haar oordeel: „Geld, daar is het toch altijd om te doen. Ik sta ervan te kijken dat het nog zo lang goed is gegaan. Ach, je houdt het toch niet tegen. De benzine wordt ook steeds duurder." Dat er een blauwe zóne komt, heeft te maken met de herinrich ting van het centrum van Zierik zee. Het verlies aan parkeerplaat sen door het dan autovrije Haven plein wordt onder meer gecom penseerd door invoering van be taald parkeren aan de Mossel boomgaard. Op die parkeerplaats hebben nu nog veel medewerkers van winkels en kantoren hun auto staan. Het gemeentebestuur vreest dat deze langparkeerders straks de wijk ne men naar Malta, waar de straten al vol staan met .'blik' van bewoners. Er mag dan maximaal twee uur worden geparkeerd met gebruik making van een parkeerschijf. Voor de Maltabewoners geldt een onthefïingsregeling. Wethouder Wim Stouten: „De in woners van Malta krijgen één keer een gratis ontheffing. Die geldt voor vijf jaar. Maar iemand die bij voorbeeld na drie jaar een nieuwe auto koopt, gaat vanaf dan ge woon betalen. Is er een gezin met vier auto's in Malta? Nou, dan krij gen die vier ontheffingen." Een parkeerontheffing gaat 25,30 euro kosten voor de eerste auto. De tweede kost 88 euro. De blauwe zone wordt ingesteld in alle straten ten westen van de Ca- landweg. De buurt oostelijk van deze weg, ligt te ver van het cen trum en is daarom niet aantrekke lijk voor langparkeerders vinden B en W. Personeel uit de binnenstad is vanaf medio juni aangewezen op de gratis parkeerterreinen aan de Scheldestraat, Hoofdpoortstraat en het 's Heer Lauwendorp, bij het Witte Bruggetje. Maltabewoners Gré Koster (links) en Petra Willemse zijn niet blij met de blauwe zone in hun wijk. foto Dirk-Jan Gjeltema mmmstsmasmsmsmst VLISSINGEN De politie tast nog in het duister over de oorzaak van het geweldsin cident in een woning in de Frans Halslaan in Vlissingen, dinsdag avond tussen 18.30 en 19.00 uur. Daarbij raakte een persoon licht ge wond. De mannen die daarvoor werden aangehouden, zijn 21 en 26 jaar oud en komen beide uit Vlis singen. Zij zijn bekenden van el kaar. KRABBENDIJKE De Stichting Wings to Victory biedt nog steeds graven van in de oorlog omgekomen militairen ter adoptie aan voor Zeeuwse burgers en bedrijven. Het enige wat ge vraagd wordt, is dat ten minste eens per jaar - bijvoorbeeld op 4 mei - aandacht wordt besteed aan het toegewezen oorlogsgraf. Informatie is te krijgen via www.wingstovictory.nl. COLIJNSPLAAT Voetbalvereniging Colijnsplaatse Boys houdt op 1 en 2 juni een reü nie bij het 75-jarige bestaan. Op vrij dag 1 juni worden er activiteiten voor de jeugd gehouden. Op zater dag 2 juni is er een toernooi voor leden en oud-leden, 's Avonds speelt het Zeeuws elftal onder 21 en is er een muziekprogramma. Oud-leden kunnen zich aanmelden via wcolboys@gmail.com Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissinger stond onlangs in de rij in een Middelburgse boekhandel om af te rekenen. Eindelijk was zijn be stelde boek binnen. Toen hij aan de beurt was, overhan digde hij het boek aan de Vlaamse verkoopster. Die vroeg vriendelijk: „Is het om te lezen meneer?", waar mee ze bedoelde of het om een ca deautje ging. De Vlissinger staarde haar even vol onbegrip aan en ant woordde gevat: „Nee mevrouw, ik heb dit boek gekocht omdat mijn ta fel wiebelt en dit boek precies de juis te dikte heeft om onder de tafelpoot te leggen." De verkoopster gaf het op en deed een zakje om het boek. Ja, als het toch maar voor onder een tafelpoot is...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53