binnen halen Veel zevens zeeland 123 Je opa laten uitpraten over zijn tijd. Maar dan supervoordelig. Scholekster in het nauw Bedrijf kopen of verkopen? Verzet tegen nieuwe directeur EPZ Werkt in je voordeel donderdag 3 mei 2012 Kom naar de KvK-overnamedagen Verkopers op 8 mei in Middelburg Kopers op 10 mei in Goes Voor meer info en aanmelden: www.kvk.ni/overnamezeeland BORSSELE - De ondernemingsraad van EPZ verzet zich tegen de be noeming van Ad Louter als direc teur van de elektriciteitsprodu cent. Louter, die dinsdag in deze functie aan de slag is gegaan, is ook en blijft directeur van Delta Energy. De OR stelt voorop dat er geen be zwaren zijn tegen de persoon van Louter; wel tegen diens dubbelrol. Delta heeft immers een belang van 70 procent in EPZ. De OR wijst op afspraken over autonomie en onafhankelijk bestuur van EPZ, die zijn gemaakt toen Delta dat meerderheidsbelang kreeg. De OR gaat de kwestie voorleggen aan de Bedrijfscommissie Markt. Volgens Delta zijn die afspraken bedoeld om te voorkomen dat Del ta zijn kosten afwentelt op EPZ. MIDDELBURG - De scholekster kan zonder hulp niet overleven. Tot die conclusie komt Vogelbescher ming Nederland. De organisatie stelt een Actieplan Scholekster op en roept op te storten op rekening 656500. Met de opbrengst wordt onder meer onderzoek gedaan naar de noodzakelijke maatregelen om de scholeksters voor uitsterven te behoeden. In de laatste vijftien jaar is het aan tal broedparen met 50 procent af genomen. Er zijn minder dan hon derdduizend broedparen in Neder land. De scholeksters broeden vooral in de Zeeuwse Delta en het waddengebied. De populatie is ver grijsd. Er komen om verschillende redenen weinig nieuwe kuikens bij. Doen we niets, dan is de scho lekster over 25 jaar uitgestorven en is het bekende 'tepiet-tepiet' ver stomd. In 2014 komt de vogel op de rode lijst, zegt Manon ten Tij van de vogelbescherming. Door de intensivering van de landbouw is er minder voedsel en zijn ook mos sels en kokkels een schaarser goed geworden. lingen slagen. „Deze trainingen zijn een manier om het aantal ge- zakten te reduceren. Ik vertel leer lingen wat ze zeker goed moeten kennen. Ze voelen door de trai ning beter aan welke onderdelen goed gaan en welke niet." De extra lessen zijn populair, voor al voor wiskunde, economie, na tuurkunde en scheikunde. Op de havo doet 90 procent van de leer lingen mee; op het vwo is dat 80 procent. Fleur de Jong wil haar cij fer voor management en organisa tie opkrikken. „Zonder die strenge re eisen was ik al geslaagd. Als ik nu voor één vak een vier haal bij het centraal schriftelijk, dan moet daar wat tegenover staan. Daarom wil ik veel zevens binnen halen." Exameneisen Alle middelbare scholieren moeten vanaf dit schooljaar gemiddeld een voldoende scoren bij het cen traal schriftelijk examen. Voor vmbo-leerlingen van de basis beroepsgerichte leerweg telt bij de berekening van het eindcijfer het schoolexamen niet langer twee keer mee. Het schoolexamen en het centraal schriftelijk examen tel len even zwaar. Vanaf volgend schooljaar mogen havo- en vwo-leerlingen maximaal één vijf als eindcijfer halen in de vakken Nederlands, Engels en wis kunde. door Cornelleke Blok Miel Smet, docent ma nagement 8c organisa tie, spreekt havo 5 in dringend toe. „Ik wil dat jullie meeschrijven en goed naar me luisteren. De komende drie uur nemen we op een efficiën te manier alle examenstof door." Geconcentreerde gezichten. Stilte' in het klaslokaal. Wie nu niet op let, heeft alleen zichzelf Examenleerlingen van Stedelijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen volgen deze week extra examentrainingen. De school biedt de training dit schooljaar voor het eerst aan, nu de overheid strengere exameneisen heeft inge voerd. Iedereen moet gemiddeld een voldoende halen bij het cen traal schriftelijk examen, dat op 14 mei begint. „Dat lijkt misschien niet veel, maar als het met één vak echt mis gaat, dan is het moeilijk om te ha len. Je kunt je geen miskleun ver oorloven", weet Smet. Hij merkt dat zijn leerlingen extra gespan nen zijn. „Als je vorig jaar met een 6,3 het examen in ging, dan kon je weinig gebeuren: je mocht immers een 4,7 halen. De zekerheid die leerlingen vroeger hadden, is er niet meer." De VO-raad berekende dat lande lijk achttienduizend extra leerlin gen vorig jaar gezakt zouden zijn als de strengere exameneisen toen al ingevoerd waren. Smet denkt dat op De Rede ook minder leer- beslist niet aan door hogere WW-kosten voor de bedrijven. De bezuinigingen in de zorg tref fen ons allemaal, zeker de mensen die daartegen weinig weerstand hebben. Echter als het allemaal moet, dan moet het! Maar die zelf genoegzame grijnzen van Pech- told, Sap en Slob vond ik hoogst misplaatst. De Jager in polonaise door de T\veede Kamer. Men pre tendeert het landsbelang te die nen, maar is overduidelijk slechts met het eigen ego begaan. Of heb ben we met z'n allen naar een to neelstukje boordevol fictie en met slechte acteurs in de richting van Brussel zitten kijken? Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen De Jager 2 Kunduz-coalitie oogst applaus van Rutte, meldt de krant. Omdat de vijf partijen elkaar eerder vonden in de Kunduz-missie heet het de Kunduz-coalitie. Het zegt verder niets over de inhoud van de onder handelingen of de context waarin deze gevoerd zijn. Daarom een aan tal suggesties: Het twee dagen-over- leg, de 3 procents-onderhandelin gen, de over-de-schaduw-coalitie, het na-12-september-zien-we-ver- der-akkoord, de Samsom-wil- de-niet-en-Van der Staay-mocht- niet-besprekingen, het Catshuis-ak- koord-zonder-onzinnige-PVV-stok- paardjes of het eindelijk-dualis- me-verdrag. Het applaus voor de coalitie is terecht. De meeste lof gaat uit naar Jan Kees de Jager. De rol als begrotingsinformateur paste hem prima. Hij had daarbij geen boodschap aan partijbelangen en politieke spelletjes. Vernoem de coalitie daarom naar degene die bo ven de partijen uitsteeg en zich ge droeg als een waar staatsman: De Jager-coalitie. Peter de Kraker Pieter de Hooghstraat 23, Terneuzen Links Ons aller Diederik Swamsom heeft laten weten dat hij het sullige, door rechts in slaap gesukkelde, Ne derlandse volk weer samen gaat smeden tot een grote blijde links lullende doch rechts zakkenvullen- de sociale gemeenschap. Binnen kort zien wij weer hossende Hol landers langs wegen, lanen en stranden. Onder het lallen van ons multiculti-volkslied 'Attateme toffe jongens zijn willen we weten, daar om romen wij overal'! Het wordt weer 'één rijk één volk', de 'Paasch- berg' zal herleven. Dan nog beter het maoïstische clubje, dat Neder land wil omvormen naar één geluk kige nationaal-socialistische samen leving, een echte Democratische Volksrepubliek. Onder leiding van, 'het genie onder de genieën', Emi- le Kim Jong-un. Een nieuw Noord Koteaans paradijs aan de Noord zee. Piet Roskam Kelderweg 1, Meliskerke telfort.nl 0800 1707 Telfort winkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23