binnenland 17 Het is oorlog op de weg Online-verkoop begint pas Kraaienpoten zijn spoor in Brink's-zaak ITALIË Keith Bakker ziet af van hoger beroep BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm KR AS, NL woensdag 2 mei 2012 door Gerard den Elt Zelfs de vraag of het een triest re cord is dat een Limburgse verkeers- hufter zeven gewonden op zijn ge weten heeft, is niet te achterhalen. Het antwoord op die vraag is hoogst actueel nu een 24-jarige au tomobilist uit Heerlen de Konin ginnedag meende te moeten be sluiten met een drieste verkeersac- tie. Op de Ai bij het Limburgse Hun- sel kleefde hij maandagavond eerst aan de bumper van een voor hem rijdende auto. Vervolgens stoof hij er rechts voorbij en stond vervol gens bovenop op zijn rem. Een on vermijdelijke kettingbotsing was het gevolg, met twee zwaargewon den en vijf mensen met lichter let sel tot gevolg. Er waren drie auto's bij betrokken. De man is aange houden op verdenking van het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel met voorwaardelijke opzet. Dergelijke verkeersruzies vormen de trieste werkelijkheid van het he dendaagse wegverkeer. Ongevallen met letsel zijn een zeldzaamheid, handgebaren, licht- en geluidssig nalen echter dagelijks werk. Volgens voormalig verkeersofficier Koos Spee, pionier op het gebied van verkeershandhaving, neemt de mate van verkeersagressie nog steeds toe, ook al kan hij dat niet met cijfers staven. Hij heeft het fe nomeen sinds de jaren '80 zien toenemen. Het Openbaar Ministe rie schat dat slechts in 1 procent van de gevallen van verkeersagres sie aangifte wordt gedaan. „Maar behalve bij dit soort zware ongelukken als in Limburg kom je zonder goede getuigen vrijwel ner gens met het strafrecht", zegt Spee, tegenwoordig adviseur op het gebied van verkeersveiligheid. Volgens hem is er eigenlijk maar één remedie tegen verkeersagres sie: „Gewoon naar rechts gaan en de wijste wezen." De Stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid schat dat jaarlijks tussen de 4.000 en 5.000 aangiften worden gedaan van 'incidenten van geweld tegen onbekenden in het verkeer'. DEM HAAG - E-commerce, produc ten via internet of met een mobiel tje verhandelen, wordt de komen de jaren een nog veel grotere trend. Zowel in Europa, de Verenigde Sta ten als in de opkomende markten in Zuid-Amerika en Azië zal e-commerce een grote vlucht ne men. Tot 2016 zullen onlineverko- pen in Noord-Amerika met 62 pro cent toenemen tot een totaalbe drag van zo'n 246 miljard euro. De groei in Europa zal in diezelfde periode zelfs 78 procent bedragen. Onlineverkopen in de 'oude we reld' zijn over vier jaar goed voor 173 miljard euro. Dat voorspelt het bureau trend- watching.com op basis van ver schillende nationale en internatio nale onderzoeken naar de toe komst van e-commerce. In Brazilië, dé grote groeimarkt in Zuid-Amerika, zullen onlineverko pen nog dit jaar met 21,9 procent stijgen tot 14 miljard euro. China vertoonde in 2011 een groei van 66 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De omzet in e-commer ce bedraagt daar inmiddels ruim 93 miljard euro. Ook de opkomende markten van India en Indonesië blijven niet ach ter. Ging er in India vorig jaar nog 'slechts' voor 450 miljoen euro om in e-commerce, tegen het jaar 2020 zal die omzet tot 52 miljard euro zijn gestegen. AMSTERDAM - Gewezen verslavings goeroe Keith Bakker zal toch niet in hoger beroep gaan tegen zijn veroordeling tot vijf jaar gevange nisstraf. De Amsterdamse rechtbank legde die straf onlangs op wegens sek sueel misbruik van een aantal jon ge vrouwen en meisjes. Direct na de uitspraak kondigde Bakker aan in beroep te gaan tegen dat von nis. Op zijn website meldde Bakker gis teren dat hij 'na een korte periode van bezinning en na het bestude ren van de argumentatie van de rechtbank' vindt dat hij de zaak moet laten rusten. Bakker meent dat hij ten onrechte is veroordeeld wegens verkrachting, maar er blij ven zijns inziens genoeg feiten over waarvoor hij 'verantwoor ding moet dragen'. door Paul Vugts AMSTERDAM - De recherche ver moedt dat een groep Amsterdam se twintigers de extreem geweldda dige overval heeft georganiseerd op het gelddepot van waardetrans porteur Brink's in Zuidoost. De groep wordt ook in verband ge bracht met overvallen in Drieber gen, Lelystad en Amersfoort. Het gaat vooral om jonge mannen van Marokkaanse komaf uit de hoofd stad, maar in het onderzoek duikt ook een autochtone Nederlander op. De groep lijkt nauw contact te hebben met overvallers uit de Dia mantbuurt, van wie er vorig jaar een aantal langdurige celstraffen kregen voor (bankovervallen. De Amsterdamse groep lijkt de overval op Brink's op 29 juni vorig jaar te hebben voorbereid, en een groep van voornamelijk Marokka nen uit Brussel lijkt die te hebben uitgevoerd. De recherche heeft een reeks verdachten in beeld, maar er zitten er pas twee vast: een man uit Amsterdam en een uit Brussel. In het onderzoek vormen zelfge maakte kraaienpoten de sleutel die verscheidene overvallen met el kaar in verband brengen. Ze wer den gestrooid om achtervolging door de politie te bemoeilijken. Zo'n vijftig (bank)overvallen en nog een trits andere misdrijven schreef de recherche in 2006 op het conto van een forse groep jon ge Marokkanen uit Amsterdam Oost. Hun bende was jarenlang on grijpbaar. Tot de onderzoekers een opmerkelijk detail opviel: bij over vallen werden geregeld voorha mers achtergelaten van een Duits merk en type - zware mokers waarmee het lastig vluchten was. Alleen de Praxis bleek dergelijke voorhamers te verkopen en alleen de Praxis aan de Amsterdamse Mo- lukkenstraat verkocht ze heel vaak. Op de beelden van bewakingsca mera's herkenden rechercheurs vertrouwde gezichten. Die vondst betekende het definitieve zetje voor het onderzoek. De bende werd ontmanteld, de (hoofdver dachten kregen lange celstraffen. Het rechercheteam dat al tien maanden werkt aan de overval waarbij met extreem geweld uitein delijk 5,5 miljoen euro is gestolen uit het gelddepot van waardetrans porteur Brink's, hoopt dat de zelf gemaakte kraaienpoten een soort gelijke doorbraak betekenen. De overvallers en hun handlangers schoten die nacht immers niet al leen met automatische wapens op de politie. Ze strooiden hun op merkelijke voetangels onder meer op de toegangsweg van de vesti ging van het Korps landelijke poli tiediensten (KLPD), vlak bij het gelddepot, van waaruit de verkeers dienst doorgaans met zeer snelle auto's uitrukt. Verscheidene poli tiewagens reden die nacht dan ook hun banden lek. Het gaat om stukjes pvc-buis waar doorheen torxschroeven zijn ge draaid. Voor de niet-klusser: schroeven met een stervormig gat met zes hoeken in de kop, die met een speciale sleutel of met bitjes moeten worden vastgeschroefd. Des te opmerkelijker is het volgens het onderzoeksteam dat vergelijk bare knutselkraaienpoten zijn op gedoken bij andere spectaculaire overvallen. Het Nederlands Foren sisch Instituut heeft vastgesteld dat een deel van de kraaienpoten bij die overvallen zeer waarschijn lijk uit dezelfde pvc-buis is vervaar digd als de kraaienpoten die bij Brink's lagen. Mogelijk pleegde dus dezelfde groep die overvallen en biedt informatie uit de onder zoeken inzicht in de Brink's-zaak. voordelig'- Vertrek: van 2/6 t/rp 22/9 verlenging Gardameer mogelijk! met o.a. Venetië, Padua, Florence, g|pj Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38306 Vertrek: van 30/5 t/m 17/10 voordeel op 30/5! Laatste plaatsen! met o.a. de highlights van Rome, Pompei, cultuurrijk Napels en Sorrento incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 BELLA ITALIA Vertrek: van 8/5 t/m 9/10 extra scherpe prijzen in mei juni! met o.a. Perugia, Florence, Pisa, Lucca, Siena, Rome en Sorrento incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 HIGHLIGHTS VAN SICILIË Vertrek: van 9/5 t/m 17/10 altijd gegarandeerd vertrek! met o.a. Cefalu, Palermo, Segesta, Agrigento, Syracuse en Taormina incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35610 Zie www.kras.nl/38307 ZUID-ITALIE SICILIË Vertrek: van 13/5 t/m 30/9 zéér populaire rondreis! met o.a. Napels, Sorrento, Palermo, Taormina en optioneel de Etna-vulkaan incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, over- Z tocht, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38200 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusiel reserveringskosten en Calamiteilentonds. Vele gegarandeerde vertrekdata! ITALIA GRANDIOSA Vertrek: van 16/5 t/m 31/10 laatste plaatsen vertrek 16/5! met o.a. Venetië, Cinque Terre, Rome, Assisi, Pompei en Florence incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies 8- t/m 15-daagse vlieg-/rondreizen waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7