Water bij wijn over hekken dijk Ossenisse Uitzicht is eventjes niet 'Puinhoop' is investering 20 ie regioagenda Beschermde duintjes f\n\ie woensdag 2 mei 2012 z door Henk Boot OSSENISSE - In een laatste poging een compromis te bereiken over de hekken op de Zeedijk is de dorpsraad Ossenisse-Zeedorp toch bereid water bij de wijn te doen, blijkt uit een reactie van de bewo- nersgroep aan waterschap De Scheldestromen. De dorpsraad kan op hoofdlijnen uit de voeten met een nieuw voor stel van de provincie, maar wil wel dat de zuidnol in de zomer (15 mei tot 15 september) open gaat en dat het binnendijkse fiets- en wandelpad richting Puttenstrand- je met normaal asfalt opnieuw toe gankelijk wordt gemaakt. De raad kan leven met de extra afsluiting van het binnendijkse pad ten zui den van Zeedorp richting -Hellegat tot 15 juni. En passant hekelt de dorpsraad de opstelling van de Vogelbescher ming (VB). Die aast op afsluiting van twee pieren, de zuidnol en de noordnol. Bij die laatste pier ligt het populaire Puttenstrandje. Dat strandje mag van de VB wel open in de zomer. Maar dat kan niet vol gens de dorpsraad wanneer de noordnol dicht moet. Het bewo nerscomité ziet daarin het bewijs dat de VB de situatie ter plekke niet kent' Zoals de vlag er nu bijhangt, be handelt de Raad van State (RvS) 21 mei de gewijzigde vergunning van de provincie. Daarin staat dat de Zeedijk 's zomers deels open mag. Zo hoopt de provincie een eind te iïiak^n aan de 'opstand' in Ossenisse. Die brak uit, toen in 2010 de dijk tot ergernis van inwo ners en recreanten in het zomersei zoen deels met hekken en prikkel draad ontoegankelijk werd ge maakt. Dat gebeurde om natuur en watervogels te beschermen. De VB vond dat gewijzigde voor stel van de provincie een te grote handreiking aan de inwoners en wil daaraan tornen met hulp van de Raad van State. Inwoners vre zen dat de provincie door de bocht gaat voor de VB. Het water schap hoopt via een compromis een RvS-zitting te voorkomen. Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. WOENSDAG 2 MEI AXEL -Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; BRESKENS - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; De Uitkomst, 13.30 uur: Kaarten, creatieve middag, soos; Strandpaviljoen 't Halve Maentje, 18.00 uur: Escalda Unicefloop over verschillende af standen; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.00 uur: KBO handwerken; 14.30 uur: Gymnas tiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST - De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 9.30 uur: Tekenen;10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur; Biljarten; 13.30 uur: Schaken; 14.00 uur: Viva la Musica; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT - De Lange Akkers, 10.00 uur: Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnas tiek; NIEUWVLIET - Boerenhoeve, 13.00 uur: Adventure sportmiddag; OOSTBURG - Pro Rege, 19.00 uur: Taiji voor beginners; 20.00 uur: Taiji voor ge vorderden; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, biljarten, vrij kaarten; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen, biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaar ten; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Biljar ten, biljartles, jeu de boules; 09.00 uuf: Recreatief volksdansen; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint van af 16 jaar; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; De Hoeve, 19.30 uur: Bingo; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSIAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Ten oosten van het Veerplein bevonden zich vóór de ^^0 S W werkzaamheden beschermde embryonale duintjes. Honderd kustvakken Die moeten worden teruggelegdHet zand is daar- om, mét de originele kiemen, wortels en zaadjes, tij- 2006 met aan de vei delijk elders opgeslagen en wordt later teruggelegd. uiterlijk 2015 allema Zowel ten oosten als ten westen van het Veerplein bij Breskens is de omgeving veranderd in een 'maanlandschap'. Daarmee is nog niet alle werk ge noemd. Integendeel. Wie vanaf het plein oostwaarts keek, had tot voor kort een weids uitzicht op het strand vóór het centrum van Breskens, met de contouren van het vissersdorp erachter. Nu reikt de blik niet verder dan tot hotel De Milliano. Ook daar onttrekken bergen zand een verder uitzicht aan het oog. Wel te zien is de tijde lijke asfaltcentrale, die het water schap er neerzette om vervoer van materialen nog enigszins binnen de perken te houden. Om aanvoer over de weg verder te beperken, worden verder zo veel mogelijk schepen ingezet. Die brengen zo'n 1800 ton stenen in één keer: over de weg zouden daar 270 vrachtau to's voor nodig zijn. Desalniettemin rijden op en rond het plein nogal wat vrachtauto's, tractoren en kraanwagens rond. Dat is oppassen geblazen, want het Veerplein afsluiten voor ver keer kan niet. Wandelaars, fietsers, auto's en bussen moeten immers door MartSjtm de KonSng Een nieuwe weg aanleg gen is nogal een werk. Een dijk opnieuw bekle den ook, net als duinen met vele meters verbre den. Het allemaal tegelijk doen, dat zet de hele omgeving op z'n kop. Op en rond het Veerplein bij Bres kens gebeurt het momenteel alle maal. Waterschap Scheldestromen is er bezig met kustversterkings- werk, en dat kan niemand ont gaan. De omgeving van het plein doet weinig onder voor een maan landschap. Wie met z'n gezicht richting Westerschelde gaat staan, ziet links normaal gesproken een pier vrij diep het water in lopen. De huidige aanblik biedt alleen een enorme zandvlakte, met ber gen, dalen en kranen. Alsof je to taal ergens anders bent. Ook rond het plein zelf liggen enorme hopen zand, grond en steen. De dijk rond het plein wordt tien meter verbreed, en dient straks als een soort tweede kering. En óp het plein wordt druk gewerkt aan de aanleg van een nieuwe infrastructuur. De hui dige dateert nog uit de tijd van het autoveer, en is dus niet meer prak tisch. Het plein afrijden gaat straks via de plaats waar tot voor kort het buffetrestaurant stond. Komt dat nog wel goed? Wie de 'puinhopen' op en bij het Veerplein ziet, zou het zich bijna gaan afvragen. Niet nodig, bewees het waterschap eerder al. De kustversterking bij Breskens is de derde op rij in West-Zeeuws-Vlaanderen. En bij de vorige twee ging het landschap er bepaald niet op achteruit. Dat komt doordat er steeds geke ken wordt, of het werk is te koppe len aan een recreatieve oppepper van het gebied. De duinen tussen Groede en Nieuwvliet werden daardoor niet alleen breder, maar ook voorzien van nieuwe beplan ting en paden. En de dijk bij de Herdijkte Zwarte Polder, bij Nieuwvliet-Bad, kreeg er onder meer een prachtig uitzichtpunt bij. Ook voor de omgeving van het Veerplein hebben de werken een recreatieve meerwaarde. Zo krijgt het plein een logischer en handi ger aanrij route, wordt een fiets- en voetpad aan de zeezijde van de dijk aangelegd en komt er histori sche informatie op een muurtje dat nodig is om de duinen ten wes ten van het plein hoog genoeg te maken. Na het werk in Breskens, dat in het najaar klaar moet zijn, volgen nog twee locaties in West- Zeeuws-Vlaanderen. Bij Cadzand Kop van Ossenisse hek Puttéristrandje WESTERSCHELDE Zuidnol aBEMik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64