zeeland19 11 'Het lijkt hier wel een getto PLflMECÖ Kloosterse Wind tocht voor toerfietsers Lezing Monique Samuel op De Rede Joseph Oubelkas vertelt ervaringen Nachtwandeling door gebied de Knokkert Veulenkijkdag paardenmelkerij bij Oostburg Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 27 00 00 Biljartkampioenschap senioren Terneuzen Info vreemdelingen in detentiecentrum Lezing in De Triangel over audio-therapie Geuzen willen Stadsrechten Biervliet terug woensdag 2 mei 2012 m&mtmmm&mmsm. 'i wMimmmmm Maar liefst elf kogels zijn maandag avond afgevuurd op een woning aan de Larixstraat in Terneuzen. Bewoners van de wijk Triniteit in Terneuzen zijn geschokt na de schietpartij in de Larixstraat maandagavond. Onrust zijn ze wel gewend, zoals vecht- en steekpartijen. Een schietpartij is echter weer een heel ander verhaal. door Christel Tuin De dag na de schietpartij in de Terneuzense La rixstraat is het opval lend rustig. Een buurt bewoner in de Eikenstraat dacht maandagavond in eerste instantie dat er vuurwerk werd afgestoken. „Ik hoorde echt een heleboel knal len vlak achter elkaar. Toen ik er achter kwam dat het om een schietpartij ging, dacht ik direct aan een machinegeweer. Bij een ge woon pistool hoor je de schoten al tijd met een pauze ertussen, dit was echt een schotenlawine." In de Larixstraat komt al snel een Britse buurman naar buiten die be hoorlijk geschrokken is van het in cident. „Ik woon hier al twaalf jaar en heb nog nooit zoiets meege maakt. Een familielid uit Engeland logeert sinds kort bij mij, maakt hij gelijk dit mee. Hij vroeg direct of dit hier normaal is, maar dat mag ik alsjeblieft niet hopen." Zijn buurvrouw doet ook al snel de deur open en vermoedt dat het om een afrekening gaat. „Je hoor de iemand heel snel lopen en dan die schoten. Ik weet niet wat de buurman heeft misprutst, maar ze zijn in elk geval niet blij met hem, Elf kogels zijn maandagavond op het huis aan de Larixstraat afge vuurd. foto Christel Tuin Inzetjes: Politie-onderzoek op plaats delict. foto's Manfred Berrevoets dat is wel duidelijk", lacht ze de schrik weg. Ook de politie is 's och tends al aanwezig voor een buurt onderzoek en stapt direct bij de buurvrouw binneij. De Brit is later aan de beurt. Huis nummer 43 in de La rixstraat is zwaar beschadigd. Er zitten liefst elf kogelgaten in het grote woonkamerraam en ook het glas in de voordeur is beschadigd. Een buurvrouw komt met haar dochter een kijkje nemen, terwijl er voortdurend auto's rondrijden. Jongens in luxe auto's die nauwlet tend in de gaten houden wat er al lemaal rond de woning gebeurt. De bewoners voelen zich direct wat minder op hun gemak om he lemaal vrij over de gebeurtenissen ,te praten. Toch brandt de buur vrouw los: „Hier schrik ik echt heel erg van. Het lijkt wel alsof we in een getto wonen. In deze buurt zijn al vaker incidenten geweest. Zo vechten buurtbewoners regel matig met elkaar en soms wordt er eentje gestoken. Een schietpartij is gelukkig nog nooit eerder gebeurd hier", zegt ze. Volgens de vrouw en haar dochter zijn de bewoners nette mensen. „Kijk maar eens naar die tuin, dat ziet er toch allemaal keurig uit. Het hele gezin woont hier en de vrouw die gewond raakte, is echt superaardig." Waarom dan die schietpartij? „Ik denk dat het om een afrekening gaat. Zowel de vader als de zoon rijden in heel erg luxe auto's, een Audi en een BMW. Die kan ik niet betalen hoor, dus drugshandel lijkt me logisch." Heeft ze weieens aan verhuizen gedacht? „Nee, we wonen hier een paar straten ver der en daar is het gelukkig rustig. Wel is het erg om vlakbij al deze el lende te wonen. Ik hoop echt dat het de eerste en de laatste schiet partij in deze wijk is." KLOOSTERZANDE Toerclub De Kastanje houdt zon dag 6 mei de eerste Kloosterse Wind tocht. Deelnemers kunnen tussen 8.00 en 10.00 uur vanaf café de Kastanje in de Cloosterstraat starten voor een tocht over 75 of 105 kilometer. Deelname kost 3,50 euro. Leden van de NTFU betalen 2,50 euro. TERNEUZEN Vanwege de maand van de vrijheid in mei doet De Rede mee aan de Li teraire Tocht van 2012. Tevens is de jonge veelbelovende schrijfster Mo nique Samuel op 24 mei te gast. Sa muel is ook Midden-Oosten des kundige met een Egyptische achter grond en een veelgevraagde gast in de praatprogramma's op de Neder landse televisie. Na afloop van de lezing ontvangen de leerlingen gratis deze essay/no velle. TERNEUZEN Joseph Oubelkas, één van Neder lands snelst in populariteit stijgen de schrijvers en sprekers, vertelt donderdagavond in de bibliotheek in Terneuzen over zijn ervaringen in een Marokkaanse gevangenis, zo als hij die ook heeft neergeschre ven in zijn boek '400 brieven van mijn moeder'. Joseph ging op 24-ja- rige leeftijd op zakenreis naar Ma rokko en ging onschuldig de gevan genis in. De lezing begint om 19.30 uur. De entree is 7,50 voor leden en 10 euro voor niet-leden. NIEUWVLIET Onder leiding van een natuurgids of boswachter van Staatsbosbeheer wordt vrijdag 4 mei een nachtwan deling gehouden door het natuur gebied de Knokkert bij Nieuwvliet. Tijens de tocht door het donkere bos maken de deelnemers grote kans uilen en vleermuizen tegen te komen. De tocht duurt van 21.00 tot 22.30 uur en vertrekt op de par keerplaats aan de Knokkertweg. Deelname kost 5 euro, kinderen be talen de helft. Info bij boswachter Marijke Lieman, 0115-482806. oostburg - Paardenmelkerij Nor- tier aan de Brugsevaart bij Oost burg heeft vandaag, woensdag, tus sen 13.00 en 15.00 uur alvast vijf veulens om bij weg te dromen op de veulenkijkdag. Ina Nortier ver wacht er al snel meer. „Elk mo ment kunnen er nog vier komen." De melkerij combineert de kijkdag met het hijsen van een nieuwe vlag. „Onze producten zijn opge nomen op de site van 'Zeldzaam Lekkefdie speciale smaken en bij zondere dieren promoot. Zij hel pen ook bij het fokken en de afzet van producten", aldus Ina. Een lid van de vereniging Zeldzaam Lek ker zal de vlag overhandigen. PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Burgemeester Lonink ontvangt een alternatieve ambtsketen (De Gouden Draak) van de Biervlietse Geuzen Marnix van Damme, Ronny de Poorter, Ronald Lippens en Raymond Wauters (vlnr). foto Huib de Jonge TERNEUZEN Biljartclub De Veste van Stichting Welzijn Ouderen Terneuzen houdt donderdag 3 en vrijdag 4 mei het biljartkampioenschap Groot Ter neuzen. Alle verenigingen die mee doen aan de interne seniorencom petitie in de gemeente Terneuzen mogen hiervoor hun eigen kam pioen afvaardigen. Er wordt ge speeld in twee poules. De beste Spe lers komen tegen elkaar uit in de fi nale. De wedstrijden beginnen bei de dagen om 12.00 uur. HULST Vluchtelingenwerk en Kerk en Vluchteling houden donderdag een avond over vreemdelingende tentie in de Emmauskerk aan de Alb. Thijmstraat 2 in Terneuzen. Aanvang 20.00 uur, ingang via de - linkerzijkant van de kerk. Vluchte lingen die niet in Nederland mo gen blijven, maar ook niet terug kunnen keren naar hun land, wor den geplaatst in een detentiecen trum. Een vluchteling vertelt over zijn ervaringen en er is een inlei ding door pastor Chris Franssen. TERNEUZEN In Buurtcentrum De Triangel in Terneuzen houdt Jozef Vervoort vrijdag een lezing over de door de Franse neus-, keel- en orenarts Al fred Tomatis ontwikkelde au dio-therapie. Deze luistertraining wordt toegepast bij leer-, ontwikke- lings- en gedragsstoornissen bij kinderen. Maar de therapie helpt ook volwassenen die een vreemde taal willen leren, vechten tegen een burn-out of hun 'accu' weer willen opladen. Aanvang 20.00 uur, toegang 5 euro. biervliet - De Biervlietse Geuzen willen de oude Stadsrechten terug. Die eis legden ze dinsdagochtend op tafel bij B en W van Terneu zen. Ze herinnerden burgemeester Jan Lonink aan zijn eerdere belof te dat het college bereid was de Biervlietse Stadsverordening te er kennen. Hij loste die belofte nooit in. Secretaris Ronald Lippens van de stichting Geuzenfeesten: „Hij moet snel zijn, anders nemen wij zelf het heft in handen. Vrijdag 11 mei staat in elk geval de proclama tie van de verordening op het pro gramma." De 40ste editie van de Geuzenfeesten begint donderdag 17 mei en duurt tot en met 20 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63