Jeroen Meijering (44) weg als commandant 'We gaan terug in de tijd' 't zit zo Vuurwerk almanak Rood licht z In Nisse houden ze veel van de na tuur. Zo bekommerde een van de dor pelingen zich om de eéndenkuiken- tjes op het Dorpsplein. Die wagge len, samen met moedereend, heen-en- weer tussen het nest aan de voorge vel van een van de huizen en de vij ver middenop het plein. Om te voor komen dat ze worden doodgereden, plaatste de man een verkeerslicht met bewegingssensor: wanneer de kuikens oversteken, springt het stop licht voor de automobilisten op rood. De actie trok de aandacht van de me dia uit den lande, die overigens on- verrichterzake terugkeerden naar hun redacties. Het verkeerslicht was om onduidelijke redenen wegge haald. Er is wel een vermoeden: ie mand is door rood gereden. EN VERDER Weblogs van PZC-verslaggevers over politiek, cultuur, hardlopen en voet bal op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Raymond de Frel „Ik dacht in eerste instantie dat er vuurwerk afging. Toen ik hoorde dat er ge schoten was, moest ik gelijk aan een machinegeweeer denken. Normaal hoor je pauzes tussen de schoten, dit was echt een lawine van schoten." Een buurtbewoner uit de Eikenstraat in Terneuzen. TERNEUZEN - Commandant Jeroen Meijering (44) is nu definitief weg bij de brandweer Terneuzen. Vorig jaar mei trad hij al aan als direc teur bij Nedmobiel, gespeciali seerd in mobiliteit en infrastruc tuur. Vanwege de regionalisering van de brandweer en een verschui ving van functies, bleef Meijering op verzoek van B en W van Ter- neuzen nog aan als commandant. Meijering begon zijn carrière in 1997 als plaatsvervangend com mandant bij de gemeente Deurne. Van 1998 tot 2000 was hij com mandant bij de Veiligheidsregio Zuidoost-Brabant. Daarna ging hij aan de slag in Terneuzen. Daar naast was hij voor de Veiligheidsre gio Zeeland kringmanager Zeeuws-Vlaanderen (sinds 2001) en Regionaal Commandant van Dienst (sinds 2005). Die laatste functie blijft hij voorlopig vervul len. Meijering stuurde in Terneuzen een korps aan van circa 20 beroeps krachten en 225 vrijwilligers. Hij was ook nauw betrokken bij de in- cidentbestrijding op de Wester- schelde, het opbouwen van de rela tie met België, het landelijk op de kaart zetten van de brandweer Zee land en tunnelveiligheid. Zijn func tie wordt in een later stadium inge vuld door de Veiligheidsregio. Ronald Meijer houdt zijn hart vast. De voorzitter van de Wijkraad Binnen stad Terneuzen vreest dat het schrikbeeld van de jaren tachtig en negentig terugkeert: een welig tierende straathandel in drugs. Reden: de dinsdag in de zuidelij ke provincies ingevoerde wietpas. Overigens moet je het woord 'pas' niet al te letterlijk nemen, stelt woordvoerder Fons van Buijten van Miami, de enige coffeeshop in Terneuzen. „We geven géén wiet pas uit. De mensen die naar bin nen willen, moeten zich eerst re gistreren. Dat vinden de meeste mensen prettiger dan het hebben van een echte wietpas." Om op de ledenlijst van Miami te komen is een uittreksel van de Gemeentelij ke Basis Administratie nodig. In tegenstelling tot veel coffee shops in steden als Tilburg en Maastricht, die zich niets aantrek ken van de wietpas en straks via de rechter hun gelijk willen ha len, loopt Miami wel in de pas. Zij het niet van harte. Van Buijten: „Maar we hebben een goede ver standhouding met de Terneuzen- se leidinggevenden. Dat willen we zo houden." Net als de Cannabis Consumen tenbond We Smoke uit Terneu zen denkt Ronald Meijer dat de omvorming van coffeeshops tot besloten clubs de leefbaarheid schaadt. „We gaan terug in de tijd", zegt Meijer. „Als ik bijvoor beeld zie wat er de laatste tijd ge beurt op het Huizingaplein, dan houd ik mijn hart vast. In de eerst volgende wijkraadvergadering zal ik de bewoners vragen of zij meer overlast hebben sinds de invoe ring van de wietpas. Gezien het verleden vermoed ik dat mijn vi sie niet veel anders is dan die van de meeste bewoners. Je kunt ver zinnen wat je wilt, maar zolang je de achterdeur (aanvoer van soft drugs) niet goed regelt, kom je nooit tot goed beleid." De belofte dat politie en justitie il legale handel streng aanpakken, stelt Meijer niet gerust. „Je kan er wel bovenop zitten, maar het kruipt toch waar het niet gaan kan." Dimitri Breeuwer van We Smoke spreekt soortgelijke taal: „In de grotere kernen als Hulst, Terneuzen en Sas van Gent bij de grens, zie je al een duidelijke toe name van illegale handel. Dat werk je met die besloten clubs in de hand. Doodzonde, want je haalt de bescherming weg, met al le gevolgen vandien. Die wietpas moet heel snel van tafel." Zover gaat burgemeester Jan Lonink van Terneuzen niet. „Maar we zijn er nooit gelukkig mee geweest. Het gedoogbeleid wordt met al die re geltjes steeds ingewikkelder en is bijna niet meer uit te leggen." Zolang je de achterdeur niet goed regelt, kom je nooit tot goed beleid. In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht. Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In aflevering 18: de invoering van de wietpas. In tegenstelling tot veel andere coffeeshops, loopt Miami in Terneuzen wel in de pas met de invoering van de wietpas. foto Peter Nicolai 1Twee gewonden bij schietincident. 2. Doek valt voor Doel en omgeving. 3. Ontvoering meisje in onderzoek. Tip? redactie@pzc.nl MEEST GELEZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62