Schietpartij gevolg van vete jongeren Landgoed op historische plek Breskens ZEEUWS-VLAANDEREN Wafels, oliebollen, hamburgers, friet enafslankproducten te koop Zwaargewond slachtoffer volgens politie buiten levensgevaar Ex-prof Hinneman gewond bij aanrijding Man met slok op rijdt met auto voortuin in WOENSDAG 2 mei 2012 17 PZC Het lijkt hier wel een getto 18 en 19 door Christel Tuin en Wout Bareman TERNEUZEN - De 20-jarige Terneu- zenaar, die maandagavond in de woning van zijn ouders in de La- rixstraat werd neergeschoten, is buiten levensgevaar. Dat meldde de politie dinsdag. De man was zwaargewond overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis in Gent. Zijn lichtgewonde moeder (52) kon na een behandeling in zie kenhuis De Honte weer naar huis. Het huis in de Larixstraat is 's avonds om vijf over tien bescho ten. Er zijn zeker negen kogels op het raam van de voorkamer afge vuurd. Kort daarna hield de politie iets verderop in de Rozenstraat vier mannen (van 18 tot 21 jaar, al- levier uit Temeuzen) aan. Drie van de vier zaten in een personen auto, die direct in beslag is geno men. De vier zijn ingesloten in To rentij d in Middelburg. De politie hield dinsdag een uitgebreid buurt onderzoek. Wat dat opleverde, wil de een woordvoerster nog niet kwijt. Wanneer ze worden voorge leid aan de rechter-commissaris was ook nog onduidelijk. Buurtbewoners klagen al langer over vechtpartijen en andere vor men van geweld in een deel van de wijk Triniteit, de vroegere Bo- menbuurt. Ze spreken zelfs van 'een getto'. Volgens hen gaat het om een langdurige vete tussen jon gerengroepen, Antillianen, Turken en een aantal Nederlanders. Wijkwethouder Cees Liefting van Terneuzen denkt ook sterk in die richting. „Dit is al een hele tijd aan de gang en het is al verschillende keren misgegaan. Ze staan elkaar echt naar het leven." Liefting wijst in dat verband ook op de schietpar tij, op zaterdag 12 februari vorig jaar bij café De 2Heeren in de Nieuwstraat. Daarbij vielen drie ge wonden. Net als de wijkbewoners denkt de wethouder dat de ruzie draait om drugshandel. Dat ver moeden wordt vooralsnog niet door de politie bevestigcf. Binnen kort praat Liefting met de bewo- pagina 18 en 19: reacties uit de wijk SAS VAN GENT - Mark van de Vïjfeijke uit het Brabantse Heeze toont zijn afslankthee op de Meimarkt in Sas van Gent. Zelf is hij naar ei gen zeggen binnen 2,5 jaar maar liefst 62 kilo kwijt. Logisch dat hij veel bezoekers naar zijn stand weet te trekken tijdens de achtentwin tigste editie van de SasseMeimarkt. Zo'n 10.000 bezoekers kwamen dinsdag op de markt af en genoten van het goede weer. „De ze dag moet je het vooral hebben van de Vla mingen, die allemaal vrij zijn in verband met De Dag van de Arbeid. Ook de lokale bevol king komt gelukkig nog steeds op dit evene ment af', aldus Peter en Daniëlle Groeneveld van G Sz G Organisatie, al jaren verantwoorde lijk voor de Meimarkt in Sas. foto Peter Nicolai BRESKENS - Het vroegere kamp voor Molukkers aan de Golepolder- sedijk bij Breskens heeft een ande re bestemming. Landgoed De Len te is er in aanbouw met zeventien recreatiewoningen, waarvan er al vier zijn gebouwd en ingericht als modelwoning. Jacques Suurmond, burgemeester van Sluis, verricht donderdag de opening van het recreatieparkje op de historische locatie. De geschie denis gaat terug tot eind jaren veer tig, kort na de Tweede Wereldoor log. Breskens lag grotendeels plat. Veel nieuwbouw was nodig. Aan- nemersgroep Panagro huisvestte haar arbeiders op de plek van De Lente, in Engelse nissenhutten; ronde loodsen met golfplaten da ken. Een confectiebedrijfje heeft vervolgens in enkele hutten geze ten, maar vanaf 1951 waren ze alle maal weer bewoond. Molukse mili tairen en hun gezinnen moesten uit Indonesië naar Nederland en vonden onder meer onderdak bij Breskens. Na hun vertrek is er lan ge tijd een camping geweest, 't Ha ventje. Nu komt er dan een mo dem recreatieparkje, De Lente. Ko mende zaterdag is er van 10.00 tot 12.00 uur open huis'. TERNEUZEN Ex-wielrenner Johan Hinneman (63) is dinsdagochtend even na el ven gewond geraakt bij een aanrij ding op de Axelsestraat. Hij reed op zijn fiets en werd geschept door een auto. Met een gebroken neus, een gehavend jukbeen en andere verwondingen aan zijn gezicht is hij opgenomen in het ZorgSaamzie- kenhuis. Hinneman werd in 1969 tweede bij het NK voor amateurs. CLINGE De politie heeft op Koninginnedag het rijbewijs ingevorderd van een 21-jarige inwoner van de gemeente Hulst. De man kwam door een verkeerde manoeuvre met zijn auto terecht in een voortuin in de Statenboom- weg in Clinge. Uit een blaasproef bleek dat hij onder invloed van al cohol verkeerde. Daarop is zijn rij bewijs ingevorderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61