M arrea TO©S binnenland 15 ine bonden Politie gaat morgen verkeer ophouden Achttien jaar celstraf voor moord H Fletcher Hotel-Restaurant Steenwijk (3*) Fletcher Hotel-Restaurant Heidehof (4* www.marrea.nl DEN HAAG - De acties van politie mensen voor een betere cao gaan zo langzamerhand een nieuwe fa se in. Werd het pubhek tot nu toe zo veel mogelijk ontzien, morgen zullen mensen last krijgen van ac tievoerend politiepersoneel, zo ver wachten de politievakbonden ACP, NPB en VMHP. Op de toegangswegen rond Rotter dam, Den Haag en Dordrecht rijdt de politie morgen vanaf 16.30 uur een half uur stapvoets, waardoor 'flinke verkeersvertragingen' kun nen ontstaan, meldden de bonden gisteren. Waar precies langzaam zal worden gereden, is niet duidelijk gemaakt, maar snelwegen worden ontzien. Vicevoorzitter Wiep van de Pal van de ACP: „Dat is te gevaarlijk, met al die hoge snelheden. Het kan zijn dat we wel naar toegangs wegen gaan die uitkomen op de snelweg, maar op de snelwegen zelf zullen we ons niet vertonen." Op welke grote publieksevenemen ten de politie de komende tijd ac tie zal voeren, is nog niet bekend. Volgens Van de Pal stond het be vrijdingsfestival in Apeldoorn op de nominatie, maar daar is van af gezien. De gesprekken die de bonden de afgelopen weken met de minister hebben gevoerd over hervatting van de cao-onderhandelingen, heb ben tot nu toe niks opgeleverd. AMSTERDAM - Het gerechtshof in Amsterdam heeft een 44-jarige man gisteren veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf voor de moord op de Amsterdamse crèche houdster Arzu C^akmakgi-Erbas. Justitie had een celstraf geëist van 25 jaar. De straf is ook lager dan het von nis van de rechtbank. Die had K. in november 2010 nog veroordeeld tot 22. jaar cel. Het gerechtshof vindt een gevangenisstraf van acht tien jaar echter passend 'gelet op de gevangenisstraffen die in Neder land in vergelijkbare gevallen wor den opgelegd'. De veroordeelde was zelf in hoger beroep gegaan. Tijdens de rechtszaak eiste het Openbaar Ministerie ook dat hij voor 25 jaar achter de tralies zou verdwijnen. Het hof acht bewezen dat de man de 32-jarige (^akmak^i-Erbas op 10 augustus 2009 met messteken om het leven heeft gebracht. Dat ge beurde op klaarlichte dag op de parkeerplaats voor haar crèche Moeders Schoot in Amster dam-West. De veroordeelde be sloop haar van achteren en stak met een groot mes bijna twintig keer op haar in. Hij bleef steken toen Erbas zich omdraaide en zich verweerde en ging door toen zij in elkaar zakte. PAUL KUSTERS woensdag 2 mei 2012 'Je moet je inschrijven bij de club die aan de belangenbehartiging doet, en dat is de sectorale organisatie' Henk van. der Kolk, voorzitter FNV Bondgenoten b I VAREN IN GIETHOORN OF DE ELFSTENDENROUTE VOLGEN Nu het mooie weer er aan komt, wordt het extra aantrekkelijk om een weekendje weg te boeken! In het Overijsselse Steenwijk vindt u lange fiets- en wandelroutes langs meren, uitgestrekte heidevelden en bossen. Als u hier bent mag een dagje varen in het nabijgelegen Giethoorn natuurlijk niet ontbreken! U verblijft in het Fletcher Hotel-Restaurant Steenwijk, aan de rand van Steenwijk. IVlaar u kunt ook kiezen voor het Friese Heerenveen! Hier vindt u Hotel-Restaurant Heidehof op korte afstand van Thialf en het Abe Lenstra Stadion. Een echte aanrader is om de bekende elf steden te bezoeken en de Elfstedenroute te volgen. Maar ook hier kunt u prachtig wandelen en fietsen. Bent u er al uit waar u heen wilt? Dit hotel ligt aan de rand van een schitterende omgeving en aan het knooppunt van een uitgebreid fietsroutenetwerk. De kamers zijn netjes en voorzien van badkamer met douche en/of bad, toilet, televisie, telefoon, föhn en zitgedeelte met twee fauteuils, 's Avonds kunt u genieten van een luxe diner in het restaurant. Hef arrangement: Ontvangst met koffie/thee en regionale lekkernij 2 x overnachting 9 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner 1 x rondvaart door Giethoorn (2 uur) Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes Slechts 99,- p.p. geldigt/m 31 aug.2012, m.u.v.feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeristenbelasting a 2,00,p.p.p.n. Toeslag alleengebruik: 25,00 p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Boeken via www.marrea.nl/WEG073 Tijdlijn hervorming Leden van FNV krijgen tot 1 juni de tijd om te reageren op de voor stellen van de commissie-Klijnsma via de website www.devakbewe- ging.nu. In mei zullen voorstellen van de kwartiermakers nader worden inge vuld. Daarbij gaat speciale aan dacht uit naar de stemverhoudin gen in het nieuw te vormen leden- parlerhent. De grote vakbonden FNV Bondge noten, AbvaKabo en FNV Bouw be slissen eind mei tijdens hun jaar lijkse congressen of ze deel gaan uitmaken van de nieuwe organisa tie. Het hangt van hun beslissing af of de FNV uiteenvalt of bij elkaar blijft. 23 juniroprichtSngscohgres van de nieuwe vakbeweging. Er zal dan een interim-voorzitter aantreden voor de oude FNV en de nieuwe or ganisatie in oprichting. Deze twee organisaties zullen een jaar naast elkaar bestaan. De interim-voorzit ter heeft een doorslaggevende stem in beide besturen. 1 mei 2013: de léden van het nieu we ledenparlement kiezen hun nieuwe voorzitter. Deze kan alleen door eën tweederdemeerderheid in het ledenparlement worden weg gestemd. voorzitter John Kerstens stelt dat de pijn van hervorming evenredig verdeeld moet worden. „Bonden zullen enige autonomie moeten af staan aan een centrale organisatie. De slagkracht van grote bonden moet niet te veel versnipperd wor den. En voor kleine bonden of sec toren moet er straks op centraal ni veau ook geld vrijkomen voor hun behoeften. Het wordt in feite een uitruil tussen klein en groot bin nen de vakbeweging." zie omize webs5te:econïomie FNV is positief over plan voor De Nieuwe Vakbeweging Dit hotel ligt in Heerenveen, dat dankzij schaatshalThialf de sportstad van het Noorden genoemd wordt. De kamers zijn voorzien van badkamer met bad/douche combinatie en toilet, telefoon, televisie, zitje en minibar. Het hotel beschikt over 3 tennisbanen, een gezellige bar en een uitstekend restaurant. Het ammgement Ontvangst met koffie/thee en regionale lekkernij 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x luxe 3-gangen diner op de dag van aankomst Informatiepakketje van de omgeving incl. fiets- en wandelroutes Slechts 99, p,p. geldig t/m 31 aug, 2012, m.u.v. feestdagen Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer.Toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik: 25,00 p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking Boeken via www.marrea.nl/WEG074 De komende tijd zal worden uitge zocht welk deel van de contributie bij de bond blijft, en welk deel naar de centrale organisatie vloeit. Op centraal niveau wordt dan een investeringsfonds gevormd, dat kan worden gebruikt om bepaalde bonden extra te ondersteunen, bij voorbeeld bij het mobiliseren van leden. Rijke sectoren, zoals de me taal, kijken met argusogen naar die verdeling, omdat ze vrezen voor minder financiële slagkracht. Of de blauwdruk van de kwartier makers alle bonden overhaalt om zich eraan te binden, zal de ko mende weken blijken. FNV Bouw- boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5