zeeland 123 Meer geld nodig van Schouwen-Duiveland voor Muziekschool Water bij wijn over hekken dijk Ossenisse 'Trucks gaan bewust fout in' woensdag 2 mei 2012 'Velen van ons zijn wat ouder. Dit is een manier om volgende generaties de hand te reiken' - Cathrien Kostën|Vrouwen van Nu Middelburg Nieuw ritueel om afscheid te nemen van dierbare overledenen Troostdekens kun je krijgen, maar ook zelf maken, als manier om af scheid te nemen van een dierbare overledene. Een troostdeken kun je om het kindje wikkelen en meegeven, maar ook bewaren. Maak zo'n dekentje van nieuwe stof of van lievelingskleren, een knuffel of dekentjes; breien of ha ken kannatuurlijk oqk. Voor het maken van roüwdeken- tjes geldt, net als voor rouwen: ie der doet het op zijn eigen wijze. Op de kraamafdeling van het ADRZ worden vandaag 33 troost- dekentjes overhandigd, gemaakt door de Vrouwen van Nu. door Ton van den NowiweSand ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland moet dit jaar 27.500 euro extra bijdragen aan de Zeeuwse Muziekschool. De muziekschool is bezig met éen reorganisatie. Op advies van bu reau Berenschot zijn de contracten met een aantal muziekdocenten De kosten van onderzoek, wacht gelden en garantiesalarissen wor den begroot op 350.000 euro. Een ton hiervan betaalt de muziek school uit haar algemene reserve. De resterende 250.000 euro moet worden opgebracht door de twaalf deelnemende gemeenten. Voor Schouwen-Duiveland betekent dat 27.406 euro. „Wanneer er voor iemand geen werk meer is, moet je dat netjes af handelen", zegt wethouder Wim Stouten. Hij stelt de gemeenteraad eind de ze maand dan ook voor om dit be drag beschikbaar te stellen. De ge meente spreekt hiervoor het potje 'onvoorzien' aan. Middelburg legt ruim 47.000 euro op tafel, Goes 31.000 en Vlissingen 26.500 euro. Behalve de 350*000 euro onder de noemer frictiekosten, stelt de mu ziekschool de begroting over dit jaar bij met nog eens 40^000 euro negatief bij. Er worden flink minder lessen ge geven en daardoor zijn ook de ver- vangingsskosten lager. Maar daar staan extra uitgaven aan salarissen van de regiodirecteuren, advieskosten, wervingskosten, huisvestingskosten en de kosten van een nieuwe telefooncentrale tegenover. Plussend en minnend ontstaat dan een tekort van ongeveer 40.000 euro. Sommige van deze kosten zijn structureel. De Zeeuwse Muziekschool heeft zich verplicht sinds 2010 elk jaar drie procent te bezuinigen, tot in 2015 een structurele bezuiniging van vijftien procent is bereikt. Vorig jaar sloot de Zeeuwse Mu ziekschool de boeken met een po sitief saldo van ruim 21.000 euro. Dat geld gaat naar de algemene re serve. Daar zit, na onttrekking van de ton wegens genoemde frictiekos ten, dan nog 75.000 euro in. Over dit jaar en 2013 verwacht de mu ziekschool opnieuw positieve sal do's, waarmee de algemene reser ve aan het eind van volgend jaar weer rond de 130.000 euro zit. Schouwen-Duiveland betaalt nu jaarlijks 276.000 euro voor het mu ziekonderwijs. Bedoeling is daar elk jaar vier procent op de korten. Vandaag overhandigen die Vrouwen van Nu (afdeling Middelburg) 33 troostdekentjes aan de kraamafdeling van het ADRZ. foto Mechteid Jansen door Henk Boot kinderdekentje in verwerkt, wel licht van een eigen, al lang volwas sen kind. Een andere mevrouw had nog een heel mooi stofje lig gen van toen haar dochter nog klein was. Weer een ander is heel reumatisch en kan slecht haar han den gebruiken, maar heeft met veel inspanning toch iets prachtigs gemaakt." Zo legt elke maaktster iets van zichzelf in het dekentje. „Het is meer dan dat dekentje. Het is even een arm om de schouder. Zeker als je zelf ooit een miskraam gehad hebt, weet je hoe erg het is." www.lqol.nl (Little Quilts of Love) www.nbvpvrouwenvannuzld.nl 'Wat doen we met zijn kleren', door Mieke Tollenaar, ISBN 60186 De gaande (rechts) en de komende man bij elektriciteitsproducent EPZ: Jos Bongers en Ad Louter. foto Lex de Meester EPZ en in deze functie ga ik 100 procent voor de belangen van EPZ." De elektriciteitsproducent is geen onbekend terrein voor de nieuwe directeur. Hij was vier jaar de vertegenwoordiger van Delta in de aandeelhoudersvergadering van EPZ. Bongers blijft tot eind dit jaar in dienst bij EPZ, onder meer voor in ternationale projecten waarbij EPZ betrokken is. Louter kan die dan geleidelijk overnemen. Bon gers' afscheid is op 7 juni in de Zware Plaatwerkerij op het Schel- deterrein in Vlissingen. ZIERIKZEE - Chauffeurs die zonder ontheffing met een vrachtwagen langer dan acht meter de binnen stad van Zierikzee in rijden, be gaan bewust een overtreding. Ze negeren de regels zelfs in opdracht van hun werkgevers, de transport ondernemers. Dat is op te maken uit verklarin gen van de chauffeurs in een con troleverslag van de opsporingsamb tenaren van de gemeente Schou wen-Duiveland. Sinds enkele we ken zijn zij met name in de vroeg ochtenduren op pad om te contro leren of er de vrachtwagens die winkels en andere bedrijven in de binnenstad van Zierikzee zich wel aan de regels houden. In maart en april hielden de con troleurs 42 vrachtwagens langer dan 8 meter aan. Ongeveer twee op de drie chauffeurs konden een ontheffing van de gemeente laten zien. De extra controles op vracht auto's vinden ook nu nog plaats. OSSENISSE - In een laatste poging een compromis te bereiken over de hekken op de Zeedijk is de dorpsraad Ossenisse-Zeedorp toch bereid water bij "de wijn te doen, blijkt uit een reactie van de bewo- nersgroep aan waterschap De Scheldestromen. De dorpsraad kan op hoofdlijnen uit de voeten met een nieuw voor stel van de provincie, maar wil wel dat de zuidnol in de zomer (in de periode van 15 mei tot 15 septem ber) open gaat en dat het binnen- dijkse fiets- en wandelpad richting Puttenstrandje met normaal asfalt opnieuw toegankelijk wordt ge maakt. De dorpsraad kan leven met de extra afsluiting van het binnendijk- se pad ten zuiden van Zeedorp richting Hellegat tot 15 juni. En passant hekelt de dorpsraad de opstelling van de Vogelbescher ming. Die aast op afsluiting van twee pie ren, de zuidnól en de noordnol. Bij die laatste pier ligt het populai re Puttenstrandje. Dat strandje mag van de Vogelbescherming wel open in de zomer. Maar dat kan niet volgens de dorpsraad wanneer de noordnol dicht moet. Het bewonerscomité ziet daarin het bewijs dat de VB de situatie ter plekke niet kent' Zoals de vlag er nu bijhangt, be handelt de Raad van State (RvS) op 21 mei de gewijzigde vergun ning van de provincie. Daarin Kop van Ossenisse hek R WESTERSCHEIDE Noordnol Puttenstrandje staat dat de Zeedijk 's zomers deels open mag. Zo hoopt de provincie een eind te maken aan de 'opstand' in Ossenis se. Die tegenstand brak uit, toen in 2010 de dijk tot ergernis van inwo ners en recreanten in het zomersei zoen deels met hekken en prikkel draad ontoegankelijk werd ge maakt. Dat gebeurde om natuur en watervogels te beschermen. De Vogelbescherming vond dat ge wijzigde voorstel van de provincie een te grote handreiking aan de in woners was en wil daaraan tornen met hulp van de Raad van State. Inwoners vrezen dat.de provincie door de bocht gaat voor de VB. Het waterschap hoopt via een compromis een RvS-zitting te voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59