Een warme dekei van medeleven 221 zeeland Man betast vrouwen Bestuurder gevonden Kolencentrale verkiezi «onderwerp brieven sas v.„ WO woensdag 2 mei 2012 'Zo'n muwdekentje kun je bewaren als herinnering, of het kindje inwikkelen. Of je kunt het in het mandje of kistje leggen' Lia van den Dries, kraamverpleegkundige en teamcoach ADRZ VLISSINGEN - Een 34-jarige Vlissin- ger is maandagavond in de Zware Plaatwerkerij in de Glacisstraat in Vlissingen door twee beveiligings medewerkers aangehouden. Tij dens Groove To Chill had de man twee vrouwen van 30 en 36 jaar be tast. Omdat de vrouwen hier niet van gediend waren, ontstond een handgemeen waarbij de Vlissinger de vrouwen sloeg. Bij zijn aanhou ding door de beveiligers werd hij beledigend en bedreigend en pro beerde hen te slaan. Toen hij werd overgedragen aan de politie sloeg hij ook bedreigde taal uit. De 34-ja- rige Vlissinger is naar Torentijd ge bracht en in verzekering gesteld. 999999»99999999999 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Bezuinigingsslag De leider van de PvdA zegt alleen maar dat de lasten niet eerlijk wor den verdeeld, omdat hij de slag ge mist heeft, dit wordt hem binnen de eigen partij verweten. Niet door de minsten, Vermeend en Rotten berg vinden dat hij had moeten praten. Maar de angst om stem men te verliezen aan de SP was groot, dus besloot hij de weg van de minste weerstand te kiezen. De SP van Roemer bleef ook angst vallig stil. Een grote mond hebben, aan de zijlijn vertellen hoe het wel moet, is niet moeilijk. De vijf partijen, die over hun eigen schaduw durfden te stappen om te zorgen dat de rente voor Neder landse leningen niet hoog oploopt, verdienen een groot compliment ook al gaat dit ons geld kosten. Minder dan bij de voorstellen van Roemer en Samson om de schuld GOES - Dankzij oplettende burgers is de bestuurder van de rode Alfa Romeo, die in de nacht van zon dag op maandag een 19-jarige vrouw aanreed in Goes, aangehou den door de politie. De vrouw brak haar sleutelbeen en kneusde haar knie. Meerdere getuigen meld den zich bij de politie en uit verkla ringen bleek dat de auto op een parkeerterrein in de gemeente Goes stond. Toen de politie daar was, kwam ook de bestuurder ter plaatse. Het gaat om een 19-jarige man uit de gemeente Noord-Beve land. De man is aangehouden en heeft bekend. De politie is nog merde zaak bezig. te laten oplopen waardoor Neder land ook nog eens meer rente zou betalen en de problemen in de toe komst onoverkomelijk zouden wor den. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Akkoord De zon schijnt weer na het ak koord, maar voor wie dan wel? Loonbevriezing, koopkrachtdaling en verhoging AOW-leeftijd, jonge ren langer werkloos. Het groen van GroenLinks is een gecamoufleerde manier om het geld bij de simpele burger, en daar alleen, weg te ha len. 'Groen' als dekmantel? Wanneer de economie krimpt zal het tekort op de begroting alleen maar toenemen. Na het opblazen van de onderhandelingen door Wilders waren het opnieuw D66, GroenLinks en de CristenUnie die premier Rutte een helpende hand toestaken om de bezuinigingen in grote lijnen alsnog mogelijk maak ten. Eerder gebeurde dit door steun te geven aan de geldverkwis- tende en verloren oorlogsmissie in Afhganistan, vandaar de Kun- duz-coalitie. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Ze liggen op de kraamafdelin- gen van de Zeeuwse ziekenhui zen: rouwdekentjes. Gemaakt door Zeeuwse vrouwen die meevoelen met het verdriet van moeders die hun kindje moeten verliezen. door Ondine van der Vleuten Nog geen zeven centime ter. Zo groot is een on volgroeide baby van twaalf weken oud. En onmetelijk groot is het verdriet, als ouders afscheid moeten nemen van zo'n klein mensje. Op de kraamafdelingen van de Zeeuwse ziekenhuizen komt het helaas toch met enige regelmaat voor, dat een zwangerschap voortij dig eindigt. „Wij brengen de ouders dan naar een speciale ka mer en geven hen heel intensieve begeleiding", zegt kraamverpleeg kundige Lia van den Dries van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes. „Ze mogen alles vragen, we houden rekening met al hun wen sen en bieden alles aan wat moge lijk is. Soms laat ik ze dan al de troostdekentjes zien." Troostdekentjes behoren tot de 'nieuwe rouwrituelen'. De klein tjes, zoals de dekentjes die op de kraamafdelingen van ziekenhuis ZorgSaam en het ADRZ liggen, zijn bedoeld voor baby'tjes. Maar een troostkleed kan ook gebruikt worden om het verlies van een gro ter kind of een volwassene te ver werken. ADRZ en ZorgSaam hebben al ja ren dekentjes van Little Quilts of Love. Op de website staat hoe men sen zich kunnen aanmelden om zo'n dekentje te maken voor een ziekenhuis bij hen in de buurt. Lia van den Dries is contactpersoon in Zeeland. „Ouders zijn er altijd zo blij mee", zegt ze. Bij elk dekentje zit een kaartje. 'Dit troostdekentje wordt u aangebo den als teken van medeleven, het is te gebruiken als omslagdoek voor uw kindje, maar u kunt het ook bewaren als tastbare herinnering. Wij wensen u heel veel sterkte. Het dekentje is met liefde en aandacht gemaakt'. Vandaag om 10 uur overhandigen de Vrouwen van Nu (de voormali ge Plattelandsvrouwen) uit Middel burg 33 dekentjes aan het ADRZ. Cathrien Koster kwam met het idee: „Ik dacht, laten we in plaats van de jaarlijkse geldinzameling eens iets concreets doen voor een ander. Ik weet dat de afdeling Zaamslag het ook doet, voor de kraamafdeling van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen." Het maken van zo'n dekentje is een indringend proces, dat veel los maakt, ervoer ook Ina de Koning. Ina is lid van Vrouwen van Nu (voorheen: Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen) „Toen ik hoorde dat we dit gingen doen, dacht ik: wat een prachtig idee! Maar dan sta je er nog niet he lemaal bij stil wat het eigenlijk be tekent. Pas toen ik bezig was, voel de ik dat echt goed. Ik vond het heel heftig. Heel confronterend", zegt ze. „Terwijl je handen wer ken, realiseer je je waarvoor dat de kentje bedoeld is. Je wilt iets liefs maken, iets dat troost biedt, al is het maar voor een paar minuut jes." Onder de dekentjes die van daag in het ADRZ worden aange boden, zijn patchwork-kunststuk- jes, maar ook gehaakte of gebreide dekentjes; dekentjes in bonte kleu ren of zachte pasteltinten, in effen of vrolijk bedrukte stoffen; van donszachte bolletjes, warme wol of koele katoentjes. Cathrien Kos ter: „Eén mevrouw heeft er een MET MUZIKANT EN COMPONIST KEVIN TOMA EN ACTEUR DAAN VAN DIJSSELOONK y VÖ0R KINDEREN VANAF 7 JAAR EN VERDER IEDEREEN DIE MAAR NIET OUDER WIL W0R/EN Filmtheater Zierikzee zo 6 mei 14. .00 uur Ledeltheater Oostburg 9 mei 13 30 uur •t Beest Goes za 12 mei 13. .30 uur j Cinema Middelburg do 17 mei 14. .00 uur I Mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland BORSSELE - Het klonk bijna par mantig, veertien jaar geleden, toen Jos Bongers aantrad als directeur van EPZ. Nee hoor, er was geen sprake van dat hij het licht uit zou doen in de kerncentrale Borssele, Het zag er op dat moment (sep tember 1998) naar uit dat de nucle aire stroomfabriek op 31 december 2003 zou worden stilgelegd. Inmiddels is duidelijk dat de kern centrale tot eind 2033 in bedrijf blijft, zodat Bongers' opvolger Ad Louter zich niet het hoofd hoeft te breken over de vraag wie het licht knopje gaat beroeren. Louter (49) begon dinsdag als EPZ-directeur. Hij blijft daarnaast directeur bij Delta Energy, dat met 70 procent van de aandelen een controlerend belang in EPZ heeft. Bongers (62) houdt vol dat er niets vermetels was aan zijn overtuiging dat de sluiting van de kerncentrale zou kunnen worden afgewend. „Het was - en is nog steeds - ge woon een goed verhaal. Kernener gie is veilig, zeker en betrouwbaar en brengt geen CO2 in de atmo sfeer. Ik ben blij dat EPZ als be drijf; maar met een bijzondere rol voor het 'personeel, hiervoor draag vlak heeft weten te krijgen." Louter heeft bij de aflossing van de wacht minder kopzorgen over de kerncentrale. Goed, hij moet er voor zorgen dat de productie van atoomstroom in Borssele zodanig gebeurt dat de centrale tot de vei ligste 25 procent ter wereld be hoort. Daarbij komt de uitvoering van verbeteringsmaatregelen die voortvloeien uit de stresstest van vorig jaar. Voor Louter is de toekomst van de kolencentrale pal naast de nucleai re eenheid een kwestie die drin gender is. Vorig jaar kondigde Del ta aan dat deze centrale in 2013 dichtgaat. Die beslissing is inmid dels verschoven naar 2016. En voor zien van een mits: de centrale blijft in bedrijf als ze volledig op biomassa (houtsnippers, cacaodop- pen en dergelijke) kan worden ge stookt. Op dit moment draait de kolencentrale voor 20 procent op biomassa. Louter: „Technisch is de ombouw op biomassa geen pro bleem. Maar het gebruik van die brandstof vereist wel subsidie om de onrendabele top te compense ren. Die subsidie levert winst op, want we bereiken er een enorme reductie van de C02-uitstoot mee. Dat moeten we als EPZ duidelijk zien te maken. Misschien kan het een item in de verkiezingscampag ne worden." Louter heeft op zijn eerste werk dag uitgebreid de tijd genomen om kennis te maken met de mede werkers van EPZ. Hij kreeg overal een welwillende ontvangst. Zelf heeft Louter geen moeite met de dubbelrol die hij vervult als direc teur bij Delta en bij EPZ. Vragen over de manier waarop Delta te gen ontwikkelingen bij EPZ aan kijkt, wijst hij resoluut van de hand: „Ik zit hier als directeur van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58