gewoon Tweede super voor Yerseke i8| aeland van de reepe Bodemonderzoek voor schouwburg uitgesteld vandE l~EEpE uitkijktoren Buurtonderzoek omtrent ntotaaibaJT08' schietpartij Terneuzen Locatie Grintweg ook in beeld voor kerk Jeremiasse fietsplezier woensdag 2 mei 2012 1 B YERSEKE - Op het eerste gezicht een leuk plannetje, dat Yerseke Moer beter op de kaart kan zetten: een uitkijktoren aan de rand van het natuur- en vogelbroedgebied, bij de Postbrug ten westen van het dorp. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rei- merswaal heeft er daarom eens goed over nagedacht, maar het gaat niet door. Er zitten teveel ha ken en ogen aan. „Zo'n uitkijkto ren vraagt ook om bereikbaarheid en een weg ernaar toe. Er moet parkeergelegenheid worden ge creëerd, terwijl de grond feitelijk niet van de gemeente is. Dat alles bij elkaar, plus de kosten van de bouw van een uitkijktoren, maak ten dat het niet haalbaar is", ver klaart wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) van de ge meente Reimerswaal. TERNEUZEN - De 20-jarige Terneu- zenaar, die maandagavond in de woning van zijn ouders in de La- rixstraat werd neergeschoten, is buiten levensgevaar. Dat meldde de politie dinsdag. De man was zwaargewond overgebrachtnaar het Universitair Ziekenhuis in Gent. Zijn lichtgewonde moeder kon na een behandeling in zieken huis De Honte weer naar huis. Het huis in de Larixstraat is 's avonds om vijf over tien bescho ten. Er zijn zeker negen kogels op het raam van de voorkamer afge vuurd. Kort daarna hield de politie iets verderop in de Rozenstraat vier mannen (van 18 tot 21 jaar, al le vier uit Terneuzen) aan. Drie van de vier zaten in een personen auto, die direct in beslag is geno men. De vier zijn ingesloten in To- rentijd in Middelburg. De politie hield dinsdag een uitgebreid buurt onderzoek. Wat dat opleverde, wil de een woordvoerster nog niet kwijt. Wanneer ze worden voorge leid aan de rechter-commissaris was ook nog onduidelijk. Buurtbewoners klagen al langer over vechtpartijen en andere vor men van geweld in een deel van de wijk Triniteit, de vroegere Bo- menbuurt. Ze spreken zelfs van 'een getto'. Volgens hen gaat het om een langdurige vete tussen jon gerengroepen, Antillianen, Turken en een aantal Nederlanders. Wijkwethouder Cees Liefting van Terneuzen denkt ook sterk in die richting. Hij wijst ook op de schiet partij, op zaterdag 12 februari vorig jaar bij café de 2Heeren in de Nieuwstraat. Daarbij vielen drie ge wonden. Ookde wethouder denkt dat de ruzie draait om drugs. pagina 20: reacties uit de wijk door Lilian Dominicus YERSEKE - Op de plek van de pallet- fabriek aan de Grintweg in Yerse ke komt mogelijk een tweede su permarkt. Eigenaar Dirk van der Jagt heeft: daarvoor plannen bij de gemeente Reimerswaal ingediend. Die staat daar positief tegenover, meldt wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening). „In Yerseke is grote behoefte aan een tweede supermarkt, is uit on derzoek gebleken", verklaart hij. In woners van Yerseke kunnen nu al leen naar de Albert Heijn in het centrum van de kern. „We hebben gekeken naar een locatie voor een tweede supermarkt in het cen trum, maar dat bleek lastig. Er is heel veel parkeerruimte nodig en die is op de Grintweg in ruime ma te aanwezig." De palletfabriek zal worden verplaatst. Ondernemer Van der Jagt heeft een grote lap grond tussen de Grintweg en de Molendijk in ei gendom. Naast de supermarkt is er daarom ook nog plek voor een eventueel kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente. Die heeft nu drie locaties op het oog voor een nieuw onderkomen, aldus wethouder Sinke: de Grint weg, Molenpolder en Deurloo- hoek. Mocht het kerkbestuur niet kiezen voor de Grintweg als loca tie, dan wil Van der Jagt mogelijk een zorgboerderij met dagbeste ding op de plek neerzetten. Aan beide plannen wil de gemeente al le medewerking verlenen. De Grintweg is een herontwikke- lingslocatie. De Gereformeerde Gemeente is overigens al geruime tijd op zoek naar een geschikte locatie voor een nieuw onderkomen. Het huidi ge gebouw aan de Oude Bogaert is te klein geworden voor de altijd maar uitdijende gemeenschap van ruim 2000 kerkgangers en boven dien zijn er behoorlijke parkeerpro blemen. Het plan om een nieuwe, grotere kerk te bouw in het plan Steehof stuitte echter op veel verzet vanuit de ondernemers en in de gemeen teraad. Steehof is de komende tien jaar de enige plek in de gemeente waar inwoners een kavel bouw grond kunnen kopen om naar ei gen inzicht een woning te bou wen. Ook waren er bezwaren om dat het kerkgebouw vlak naast na tuurgebied Yerseke Moer zou ko men. Deurloo ligt naast Steehof en is in principe ook in beeld voor woningbouw, maar pas in de verre toekomst. SCHOENMODE Het bedrijf is in 1929 in Goes begonnen als repara tiebedrijf voor fietsen, bromfietsen en motorfietsen. Het familiebedrijf is inmiddels uitgegroeid tot groot ste speciaalzaak van Zuidwest-Nederland op bet ge bied van merldietsen en fitnessapparatuur. MIDDELBURG - Het bodemonder zoek dat de gemeente Middelburg dezer dagen zou laten uitvoeren in het Molenwaterpark is uitgesteld. Dat komt omdat het bedrijf dat het onderzoek zou doen deze week toch geen tijd heeft. Uitstel van het onderzoek heeft volgens de gemeente niet te ma ken met de brief die de vereniging Stadspark Molenwater vrijdag bij de gemeente heeft bezorgd. Daar in verzoekt de vereniging het on derzoek niet uit te laten voeren. Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Met een sonderingsonderzoek wordt de draagkracht van de grondlagen gemeten. Zo kan de on derconstructie (heipalen en funde ring) voor de bouw van de nieuwe schouwburg in het park worden bepaald. Er wordt een zogenoem de minirups ingezet die vanaf .de paden kan werken. Daardoor ver wacht de gemeente geen schade in het park. De uitkomsten van het onderzoek zijn nodig om het defi nitief ontwerp voor het theater te kunnen afronden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54