Telefoonparkeren kan dure grap zijn Spannende week voor Spikey BEVELANDEN/THOLEN Een primp drybar, dat hebben ze zelfs in Amsterdam niet Klant die vergeet zijn parkeeractie af te melden wordt de volgende dag automatisch opnieuw aangemeld almanak Rood licht WOENSDAG 2 mei 2012 17 Fiets als imagoproduct 18 en 19 door Luc Oggel GOES - Parkeren via de mobiele te lefoon lijkt handig en voordelig, maar het kan een dure grap wor den als je vergeet je parkeeractie af te melden. Dat ondervond de verslaggever van deze krant onlangs aan den lij ve in Goes, op dit moment nog de enige plaats in Zeeland waar bei- parkeren mogelijk is. Een parkeer actie van (dacht hij) anderhalf uur kostte uiteindelijk bijna zestien eu ro, omdat, zo blijkt uit navraag, je de volgende dag om 09.00 uur au tomatisch weer wordt aangemeld en de meter vervolgens doorloopt tot 18.00 uur. Het principe achter mobiel parke ren is simpel: je meldt je aan bij één van de providers (in dit geval Parkmobile), geeft je kenteken op en je kunt parkeren door op de parkeerplaats het nummer van de zone aan de provider door te bel len of te sms'en. Geen klein geld meer nodig en niet tussentijds te rug naar de meter om bij te vul len. Je betaalt aan het einde van de maand achteraf via automatische incasso. Eén ding, je moet de par keeractie wél weer afmelden en dat wordt wel eens vergeten. De verslaggever was echter in de ver onderstelling dat elke parkeeractie automatisch om 23.59 uur wordt af gemeld, zoals ook altijd in de be- vestigings-sms staat zodra je bent aangemeld. Wat hij niet wist, is dat de parkeeractie, de volgende dag gewoon weer automatisch wordt aangemeld, een 'service' die ook niet duidelijk op de website van Parkmobile staat staat ver meld. Vergeetachtige klanten kun nen weliswaar op de site van de provider aanvinken herinnerings- berichten te willen ontvangen, maar per sms kost dat geld (0,25) en ook is niet iedereen in de gele genheid om elk moment zijn of haar e-mail te lezen. En dan nog is dat geen garantie dat je niet ver geet af te melden. Een woordvoerster van Parkmobi le laat in een reactie weten dat deelnemende gemeenten bepalen wanneer de parkeeractie wordt beëindigd. Een woordvoerder van de gemeen te Goes ontkent dat echter. Dat parkeeracties die niet door de klant worden afgemeld om 23.59 uur automatisch worden beëin digd, maar de volgende dag weer gaan 'lopen', is volgens Parkmobi le een service voor mensen die er gens overnachten. WEMELDINGE - Mari van den Ven (r), de vi sagist en hairstylist van vele BN'ers en zelf ook een BN'er, heeft dindag bij Knapp Skinca- recenter en Cityspa in Wemeldinge de eerste 'primp dry-bar' van Nederland geopend. 'Primp dry' (opdoffen en föhnen) is een uit Amerika overgewaaid fenomeen waarbij het haar wordt gestyled zonder knippen of kleu ren. „Ideaal als je voor een feest je make-up en je haar wilt laten doen", zegt Anne Marie Reijerse (tweede van links) van Knapp!, dat in middels drie panden in de Wilhelminastraat bezet. Ze hoopt dat de nieuwe service een succes wordt. Van de Ven was verrast dat Zee land de primeur heeft. „Dit hebben we in Am sterdam niet eens." foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Danser Spikey Lee Claes- sens gaat een spannende week te gemoet. De twintigjarige leraar van dansschool Moves! in Goes heeft afgelopen zondag met zijn team de finale bereikt van The Ul timate Dance Battle. De ontkno ping is zondag, tijdens alweer de laatste uitzending van het RTL5-programma. Naomi Vos van dansschool Moves! is apetrots op haar pupil. Spikey begon drie jaar geleden aan de opleiding MBO Dans in Goes en twee jaar geleden met het geven van lessen jazz-funk, hiphop en hiphop-mo dern bij Moves!. „Hij is zó veelzij dig. Als je ziet hoe hij als hiphop per stijf als een hark begon aan de lessen klassiek en nü. We moeten hem wel even missen als leraar, maar hij komt ook weer terug." Of hij voor eeuwig blijft, na het succes op tv? „Spikey is wel iemand die zijn vleugels zal spreiden, maar dat is hem gegund. Het is goed voor de dans in Zee land." In Nisse houden ze veel van de na tuur. Zo bekommerde een van de dor pelingen zich om de eendenkuiken tjes op het Dorpsplein. Die wagge len, samen met moedereend, heen-en- -weer tussen het nest aan de voorge vel van een van de huizen en de vij ver middenop het plein. Om te voor komen dat ze worden doodgereden, plaatste de man een verkeerslicht met bewegingssensor: wanneer de kuikens oversteken, springt het stop licht voor de automobilisten op rood. De actie trok de aandacht van de me dia uit den lande, die overigens on- verrichterzake terugkeerden naar hun redacties. Het verkeerslicht was om onduidelijke redenen wegge haald. Er is wel een vermoeden: ie mand is door rood gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53