23 Schietpartij schokt wijk Terne! zen 'Het Dijkt wel of we in een getto wonen' Van Heijningen alvast rustig aan aan de slag woensdag 2 mei 2012 'Velen van ons zijn wat ouder. Dit is een manier om volgende generaties de hand te reiken' Cathrien Koster, Vrouwen van Nu Middelburg Nieuw ritueel om afscheid te nemen van dierbare overledenen Troostdekens kun je krijgen, maar ook zelf maken, als manier om af scheid te nemen van een dierbare overledene. Een troostdeken kun je om het kindje wikkelen en meegeven, maar ook bewaren. Maak zo'n dekentje van nieuwe stof of van lievelingskleren, een knuffel of dekentjes; breien of ha ken kan natuurlijk ook. Voor het maken van rouwdeken- tjes geldt, net als voor rouwen: ie der doet het op zijn eigen wijze. Op de kraamafdeling van het ADRZ worden vandaag 33 troost- dekentjes overhandigd, gemaakt door de Vrouwen van Nu. Vandaag overhandigen die Vrouwen van Nu (afdeling Middelburg) 33 troostdekentjes aan de kraamafdeling van het ADRZ. foto Mechteld Jansen kinderdekentje in verwerkt, wel licht van een eigen, al lang volwas sen kind. Een andere mevrouw had nog een heel mooi stofje lig gen van toen haar dochter nog klein was. Weer een ander is heel reumatisch en kan slecht haar han den gebruiken, maar heeft met veel inspanning toch iets prachtigs gemaakt." Zo legt elke maaktster iets van zichzelf in het dekentje. „Het is meer dan dat dekentje. Het is even een arm om de schouder. Zeker als je zelf ooit een miskraam De gaande (rechts) en de komende man bij elektriciteitsproducent EPZ: Jos Bongers en Ad Louter. foto Lex de Meester EPZ en in deze functie ga ik 100 procent voor de belangen van EPZ." De elektriciteitsproducent is geen onbekend terrein- voor de nieuwe directeur. Hij was vier jaar de vertegenwoordiger van Delta in de aandeelhoudersvergadering van EPZ. Bongêrs blijft tot eind dit jaar in dienst bij EPZ, onder meer voor in ternationale projecten waarbij EPZ betrokken is. Louter kan die dan geleidelijk overnemen. Bon gers' afscheid is op 7 juni in de Zware Plaatwerkerij op het Schel- deterrein in Vlissingen. door Christel Tuin en Wout Bareman TERNEUZEN - De twintigjarige Ter- neuzenaar, die maandagavond in de woning van zijn ouders in de Larixstraat werd neergeschoten, is buiten levensgevaar. Dat meldde de politie dinsdag. De man was zwaargewond overge bracht naar het Universitair Zie kenhuis in Gent. Zijn lichtgewon de moeder kon na een behande ling in ziekenhuis De Honte weer naar huis. Het huis in de Larixstraat is 's avonds om vijf over tien bescho ten. Er zijn zeker negen kogels op het raam van de voorkamer afge vuurd. Kort daarna hield de politie iets verderop in de Rozenstraat vier mannen (van 18 tot 21 jaar, alle vier uit Terneuzen) aan. Drie van de vier zaten in een personenauto, die direct in beslag is genomen. De vier zijn ingesloten in Toren- tijd in Middelburg. De politie hield dinsdag een uitge breid buurtonderzoek. Wat dat bp- leverde, wilde een woordvoerster nog niet kwijt. Wanneer ze worden voorgeleid aan de rechter-commissaris was ook nog onduidelijk. Buurtbewoners klagen al langer over vechtpartijen en andere vor men van geweld in een deel van de wijk Triniteit, de vroegere Bo- menbuurt. Ze spreken zelfs van 'een getto'. Volgens hen gaat het om een lang durige vete tussen jongerengroe pen, Antillianen, Turken en een aantal Nederlanders. Wijkwethouder Cees Liefting van Terneuzen denkt ook sterk in die richting. „Dit is al een hele tijd aan de gang en het is al verschillende keren misgegaan", zegt Liefting. „Ze staan elkaar echt naar het le ven." Liefting wijst in dat verband ook op de schietpartij op zaterdag 12 fe bruari vorig jaar bij café de 2Hee- ren in de Nieuwstraat. Daarbij vie len drie gewonden. Net als de wijkbewoners denkt de wethouder dat de ruzie draait om drugshandel. Dat vermoeden wordt vooralsnog niet door de po litie bevestigd. Binnenkort praat Liefting met de bewoners. mmmsmmmmmm door Christel Tuin gehad hebt, weet je hoe erg het is." www.lqol.nl (Little Quilts of Love) www.nbvpvrouwenvannuzld.nl 'Wat doen we met zijn kleren', door Mieke Tollenaar, ISBN 60186 MIDDELBURG - Erik van Heijningen is dinsdag aan de slag gegaan als waarnemend burgemeester van Middelburg. Zij eerste werkdag Op het stadskan toor was gevuld met kennisma kingsgesprekken met ambtenaren die zich bezighouden met openba re orde, een taak die per definitie bij de burgemeester thuishoort. De rest van deze week doet hij het nog rustigjes aan en brengt hij ook een deel van de tijd door bij zijn gezin in een vakantiehuisje in Domburg. Volgende week gaat Erik van Heijningen volledig aan het werk. Van Heijningen volgt tijdelijk bur gemeester Koos Schouwenaar op, die per 1 mei met pensioen is ge gaan. Intussen zoekt de raad naar een nieuwe burgemeester. zie ook www.pzc.nl/video TERNEUZEN - Bewoners van de wijk Triniteit in Terneuzen zijn ge schokt na de schietpartij in de La rixstraat maandagavond. Onrust zijn ze op zich wel gewend, zoals vecht-en steekpartijen. Een schiet partij is echter een heel ander ver haal. De dag na de schietpartij in de Ter- neuzense Larixstraat is het opval lend rustig. Een buurtbewoner in de Eiken straat dacht maandagavond in eer ste instantie dat er vuurwerk werd afgestoken. „Ik hoorde echt een he leboel knallen vlak achter elkaar. Toen ik erachter kwam dat het om een schietpartij ging, dacht ik di rect aan een machinegeweer. Bij een gewoon pistool hoor je de schoten altijd met een pauze ertus sen, dit was echt een schotenlawi ne." In de Larixstraat komt al snel een Britse buurman naar buiten die be hoorlijk geschrokken is van het in cident. „Ik woon hier al twaalf jaar en heb nog nooit zoiets meegemaakt. Een familielid uit Engeland logeert sinds kort bij mij, maakt hij gelijk dit mee. Hij vroeg direct of dit hier normaal is, maar dat mag ik alsjeblieft niet hopen." Zijn buurvrouw doet ook al snel de deur open en vermoedt dat het om een afrekening gaat. „Je hoor de iemand heel snel lopen en dan die schoten. Ik weet niet wat de buurman heeft misprutst, maar ze zijn in elk geval niet blij met hem, dat is wel duidelijk", lacht ze de schrik weg. Ook de politie is 's ochtends al aan wezig voor een buurtonderzoek en stapt direct bij de buurvrouw binnen, de Brit is later aan de beurt. Huis nummer 43 in de Larixstraat is zwaar beschadigd. Er zitten liefst elf kogelgaten in het grote woonkamerraam en ook het glas in de voordeur is beschadigd. Een buurvrouw komt met haar dochter een kijkje nemen, terwijl er voortdurend auto's rondrijden. Jongens in luxe auto's die nauwlet tend in de gaten houden wat er allemaal rond de woning gebeurt. De bewoners voelen zich direct wat minder op hun gemak om he lemaal vrij over de gebeurtenissen te praten. Toch brandt de buurvrouw los: „Hier schrik ik echt heel erg van. Het lijkt wel alsof we in een getto wonen. In deze buurt zijn al vaker incidenten geweest. Zo vechten buurtbewoners regelmatig met el kaar en soms wordt er eentje gesto ken. Een schietpartij is gelukkig nog nooit eerder gebeurd hier", zegt ze. Volgens de vrouw en haar dochter zijrt de bewoners nette mensen. „Kijk maar eens naar die tuin, dat ziet er toch allemaal keurig uit. Het hele gezin woont hier en de vrouw die gewond raakte, is echt superaardig." Waarom dan die schietpartij? „Ik denk dat het om een afrekening gaat. Zowel de vader als de zoon rijden in heel erg luxe auto's, een Audi en een BMW. Die kan ik niet betalen hoor, dus drugshandel lijkt me logisch." Heeft ze wel eens aan verhuizen gedacht? „Nee, we wonen hier een paar straten verder en daar is het gelukkig rustig. Wel is het erg om vlakbij al deze ellende te wonen. Ik hoop echt dat het de eerste en de laatste schietpartij in deze wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51