'Trucks gaan bewust fout in' Tevredenheid voert boventoon bij college mg 181 zeeland Meevaller van een ton bij verwerking vuilnis m Jongeren gewelddadig tegen hulpverleners Binnenstad Zierikzee woensdag 2 mei 2012 mmmsmggfflgm door Joerl Wisse 'We zijn nog lang niet klaar. Maar we kunnen wel constateren dat bijna niets van onze voornemens is blijven liggen.' Wethouder Ad Verseput over de huidige collegeperiode ZIERIKZEE - Chauffeurs die zonder ontheffing met een vrachtwagen langer dan acht meter de binnen stad van Zierikzee in rijden, be gaan bewust een overtreding. Ze negeren de regels zelfs in opdracht van hun werkgevers, de transpor tondernemers. Dat is op te maken uit verklarin gen van chauffeurs in een controle verslag van de opsporingsambtena ren van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Sinds enkele we ken zijn zij met name in de vroege ochtenduren op pad om te contro leren of vrachtwagens die winkels en andere bedrijven bevoorraden, zich wel aan de regels houden. „We zitten er bovenop", zegt bur gemeester Gerard Rabelink. „Handhaving Vindt bijna altijd op verzoek van burgers plaats. Dat is ook in het centrum van Zierikzee het geval." In de laatste week van maart en de eerste drie weken van april hiel den de controleurs 42 vrachtwa gens langer dan 8 meter aan. Onge veer tweederde (29 vrachtauto's) voldeed aan de regels; zij hadden een ontheffing van de gemeente bij zich. De overige dertien chauf feurs konden dit papier niet laten zien en kregen een proces-verbaal. Negen andere transportonderne mers gingen ook in de fout, bleek uit foto's die burgers op verzoek van de gemeente opstuurden. Om dat de gemeente met alleen een fo to als bewijsmateriaal geen boete kan uitschrijven, kregen deze trans porteurs een schriftelijke waarschu wing. De boze brieven en de boetes wer ken, volgens Rabelink. „Naar aan leiding daarvan zijn ondertussen enkele nieuwe ontheffingen bij de gemeente aangevraagd", verklaart de burgemeester. De extra controles op vrachtauto's vinden ook nu nog plaats. Ad Verseput (WD) heeft onder meer recreatie, toerisme, economie, sport, ruimtelijke ordening en finan ciën in zijn portefeuille. Wim Stouten (LSD) is verantwoorde lijk voor openbare werken, verkeer en vervoer, volkshuisvesting, cul tuur, onderwijs en monumenten. Gilles Houtekamer (SGP) houdt zich bezig met volksgezondheid, zorg, welzijn, werk, milieu, de dorpsraden en de gemeentelijke organisatie. De coalitiepartners in de ge meente Schouwen-Duiveland zijn halverwege de rit. In een vierdelige serie maakt de PZC de balans op. Vandaag, in de eerste aflevering, vragen we de drie wethouders naar de hoog tepunten én de politieke teleur stellingen tot nu toe. door Melita Lanting en Joeri Wisse Terwijl in Den Haag pre mier Mark Rutte en zijn ministersploeg al na anderhalf jaar de handdoek in de ring gooien, zit de coalitie in de ge meente Schouwen-Duiveland nog altijd stevig in het zadel. De wethouders Ad Verseput, Wim Stouten en Gilles Houteka mer kijken, met een schuin oog op het eigen collegeprogramma 'realisme en respect', terug op de eerste twee jaar. Welke voorne mens hebben goed uitgepakt en wat is op een teleurstelling uitgelo pen? In z'n algemeenheid zijn de drie wethouders tevreden. Aan veel punten wordt op het gemeente huis nog volop gewerkt; maar Ad Verseput constateert dat bijna niets is blijven liggen. Op de vraag om enkele punten te noemen waar de wethouders trots op kun nen zijn, noemt Houtekamer als eerste de verbetering van het mini mabeleid. „Een hele operatie", al dus de wethouder met de sociale portefeuilles onder zijn hoede. Met name de positie van de gezin nen met een kleine beurs heeft zijn aandacht. Die hebben het door landelijk beleid zwaar te ver duren, maar kunnen dankzij de ge meente nu een beroep doen op onder meer het Zeeuws jeugd sportfonds en het declaratiefonds. „Zeker jonge kinderen worden hierdoor niet uitgesloten, maar kunnen meedoen." Naast de vele ontwikkelingen op het gebied van de wet maatschappelijke onder steuning, haalt Houtekamer ook het nieuwe subsidiebeleid aan. „Met alle 180 verenigingen zijn ge sprekken gevoerd en nieuwe af spraken gemaakt over de subsidie. Dat was nog nooit gebeurd." Of dit naar ieders tevredenheid ver loopt, moet volgens Houtekamer uit de evaluatie- blijken die mo menteel wordt gehouden. Pluspunt volgens hem is dat de subsidie nu bijdraagt aan het ge meentebeleid en dat verenigingen worden gestimuleerd tot vernieu wing. „Een muziekkorps kreeg au tomatisch subsidie. Nu kan ik te gen ze zeggen: we willen wel heb ben dat u op Koninginnedag of bij andere blijde of droeve gebeurte nissen acte de présence geeft." Ad Verseput, verantwoorde lijk voor onder meer eco nomie en financiën is con tent over het huishoudboekje van de gemeènte. „Al met al hebben we structureel tien miljoen weten te bezuinigen op een begroting van 100 miljoen. Daar mogen we best trots op zijn. Misschien reali seert niet iedereen zich dat, maar dat is de reden dat wij als gemeen te de ruimte hebben om iets meer te doen", aldus Verseput. Eén van die grote uitgaven is de bouw van het nieuwe sportcen trum aan de Lange Blokweg in Zie rikzee. „Dat is voor de gemeente Schouwen-Duiveland een giganti sche investering." Het nieuwe sportcentrum maakt over een aan- „De ondernemers blijven investeren en het aantal overnachtingen loopt nog zeker niet terug." tal jaar onderdeel uit van een bre de zone met gemeenschappelijke voorzieningen in Noorderpolder, constateert Verseput. Aan de Ko ning Gustaafweg verrijzen twee gloednieuwe scholen, een ontwik keling waar onderwijswethouder Wim Stouten trots op is. Met het ziekenhuis waar, mede dankzij de inspanningen van de gemeente, re cent nieuwe invulling aan is gege ven is de zone compleet. Ook over de stand van de recreatie sector, de economische motor van de gemeente, is Verseput tevre den. „De ondernemers blijven in vesteren, bij ons stabiliseert het aantal toeristische overnachtingen en loopt het nog zéker niet terug." Ook de gemeente draagt z'n steen tje bij aan die situatie, bijvoor beeld in de planvorming voor de Brouwersdam." Zowel Verseput als zijn colle ga-wethouder Stouten kij ken positief terug op de verzelfstandiging van het open baar onderwijs, die in het begin van de coalitieperiode werd afge rond. Stouten denkt bij de succes sen van de eerste twee jaar ook vooral aan kleine zaken. „Burgers kunnen heel tevreden zijn als een klein probleem in de straat wordt opgelost", vindt hij. „Je ontkomt natuurlijk niet aan de grote projecten zoals de herinrich ting van de de Vissershaven van Bruinisse, die bijna af is." Ook noemt Stouten het onlangs geo pende Stadhuismuseum in Zierik zee. „Er zijn natuurlijk ook zaken die nu afgerond zijn, maar die al veel langer lopen. De plannen voor de aanleg van de derde fase van de Recreatieverdeelweg bij Scharendijke loopt al sinds de voormalige gemeente Midden- Schouwen. Na gesprekken met ge deputeerde Kees van Beveren is het, via een omweg, toch gelukt om te krijgen wat we wilden." door Ton van den Noisweland ZIERIKZEE - Zeventig mille meteen in de portemonnee en nog eens dertig aan het einde van het jaar. Deze meevaller boekt de gemeen te Schouwen-Duiveland bij de ver werking van het afval. De milieustraten van collectieve af- valverwijderaar Olaz doen het goed. Ze hadden minder perso neelskosten, maakten goede prijsaf spraken over de verwerking van af valstromen en kregen goed geld voor schroot en oud papier. Ten slotte waren ook de transportkos ten lager dan begroot. Daar staat te genover dat het verbranden van af- val duurder was en er moest ook meer worden betaald voor com- postering van groen. Alles bij el kaar krijgen de dertien Zeeuwse gemeenten 740.000 euro terug. Schouwen-Duiveland mag hier van 70.000 euro tegemoet zien. Hoogstwaarschijnlijk maakt Olaz aan het eind van het jaar nog eens 30.000 euro over op rekening van Schouwen-Duiveland. Voor be paalde afvalsoorten schafte de rege ring namelijk een milieubelasting af: voordeel 70.000 euro. Daar te genover staan 40.000 euro aan extra kosten wegens te veel aange boden restafval. Dat resulteert in een teruggaaf van 30.000 euro. IN ZEELAND 1Koninginnedag barst los (foto) 2. Fusie katholieke kerk 3. Rijbewijs ingeleverd in Bruinisse ZEELAND GEBOEKT Geen Zeeuws boek ontsnapt aan de aandacht van journalist Jan van Dam me. Kijk op pzc.nl/zeelandboeken TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto SOMMELSDIJK - Een vreugdevuur in het Flakkeese dorp Sommels- dijk is uitgelopen op een golf van geweld tegen hulpverleners. Een groep van zo'n twintig jongeren hadden het vuur in de nacht van zondag op maandag gemaakt in de Dorpsstraat. Toen medewerkers van de brandweer rond midder nacht een kijkje kwamen nemen bij het vuur, werd er vanuit de groep vuurwerk naar ze"gegooid. De meteen gealarmeerde politie werd kort daarna ook slachtoffer van de gewelddadige jeugd. De groep keerde zich tegen agenten op het moment dat ze één van de jongens wilden arresteren. Twee agenten kwamen ten val en één van hen loste een waarschuwings schot. Drie agenten raakten bij het incident lichtgewond. Twee man nen, 25 en 27 jaar oud en afkom stig uit Sommelsdijk, zijn maandagochtend aangehouden vanwege de vechtpartij. Zij wor den vooralsnog niet verdacht van het gooien van vuurwerk. De ver dachten zitten vast en worden donderdag voorgeleid aan de rech- ter-commissaris. De politie Rotterdam-Rijnmond doet momenteel onderzoek naar de ongeregeldheden en sluit niet uit dat er in deze zaak nog meer aanhoudingen worden verricht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46