Meer geld nodig voor Muziekschool SCHOUWEN-DUIVELAND Kindervakantieweek Renesse begonnen Zeeuwse instelling vraagt 2,5 ton voor reorganisatie Zeeuwse politie neemt zeven mini-crossmotoren in beslag Drankrijder moet rijbewijs inleveren almanak Rood licht WOENSDAG 2 mei 2012 17 PZC Tevredenheid voert boventoon 18 en 19 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland moet dit jaar 27.500 euro extra bijdragen aan de Zeeuwse Muziekschool. De muziekschool is bezig met een reorganisatie. Op advies van bu reau Berenschot zijn de contracten met een aantal muziekdocenten opgezegd. De kosten van onder zoek, wachtgelden en garantiesala rissen worden begroot op 350.000 euro. Een ton hiervan betaalt de muziekschool uit haar algemene reserve. De resterende 250.000 eu ro moet worden opgebracht door de twaalf deelnemende gemeen ten. Voor Schoüwen-Duiveland be tekent dat 27.406 euro. „Wanneer er voor iemand geen werk meer is, moet je dat netjes af handelen", zegt wethouder Wim Stouten. Hij stelt de gemeenteraad eind deze maand dan ook voor om dit bedrag beschikbaar te stel len. De gemeente spreekt hiervoor het potje 'onvoorzien' aan. Middel burg legt ruim 47.000 euro op ta fel, Goes 31.000 en Vlissingen 26.500 euro. Behalve de 350.000 euro onder de noemer frictiekosten, stelt de mu ziekschool de begroting over dit jaar met nog eens 40.000 euro ne gatiefbij. Er worden flink minder lessen ge geven en daardoor zijn ook de ver- vangingskosten lager. Maar daar staan extra uitgaven aan salarissen van de regiodirecteuren, advieskos- ten, wervingskosten, huisvestings kosten en de kosten van een nieu we telefooncentrale tegenover. Plussend en minnend ontstaat dan een tekort van ongeveer 40.000 euro. Sommige van deze kosten zijn structureel. De Zeeuwse Muziekschool heeft zich verplicht sinds 2010 elk jaar drie procent te bezuinigen, tot in 2015 een structurele bezuiniging van vijftien procent is bereikt. Vorig jaar sloot de Zeeuwse Mu ziekschool de boeken met een po sitief saldo van ruim 21.000 euro. Dat geld gaat naar de algemene re serve. Daar zit, na onttrekking van de ton wegens genoemde frictie kosten, dan nog 75.000 euro in. Over dit jaar en 2013 verwacht de muziekschool opnieuw positieve saldo's, waarmee de algemene re serve aan het eind van volgend jaar weer ropd de 130.000 euro zit. Schouwen-Duiveland betaalt nu jaarlijks 276.000 euro voor het mu ziekonderwijs. Bedoeling is daar elk jaar vier procent op te korten. RENESSE - De neefjes Tom (links) en Michiel dag de Kindervakantieweek. De hele week tij- camping De Wijde Bliek en houdt de huisart- en bij Beachwebsports aan de Vroonweg. vermaken zich best tijdens de Lego-bouwwed- dens deze meivakantie zijn er activiteiten senpraktijk aan de Jan van Renesseweg om Voor de oudere jeugd wordt vanavond op Va- strijd dinsdagmiddag in café Swing it in Renes- voor kinderen van toeristen en inwoners. Zo 10.30 uur een knuffelspreekuur. Sportievelin- kantiepark Schouwen het theaterstuk Radio se. In het Schouwse vakantiedorp begon dins- kan de jeugd vandaag bolussen bakken op gen mogen zumba-dansen op de julianahoeve Gaga uitgevoerd. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN In haar jacht op pitbikes heeft de Zeeuwse politie er tot dusver al ze ven in beslag genomen; allemaal in de gemeente Vlissingen. Pitbikes zijn kleine crossmotoren waar off road of op kartbanen mee kan wor den geraced. Ze zijn momenteel erg populair. Öok in het straatbeeld duiken ze op, vaak tot ergernis van de omgeving. Met de motoren wordt namelijk vaak gevaarlijk ge reden: zonder licht, zonder helm, zonder verzekering. Omdat ze zo klein zijn, hinderen ze bovendien voetgangers en overig verkeer. Daarom zijn pitbikes verboden in Nederland. Zodra de politie ze ziet, moeten ze worden ingeleverd. BRUINISSE De politie heeft maandagavond in Bruinisse het rijbewijs ingevor derd van een 45-jarige man uit-de gemeente Schouwen-Duiveland. De automobilist wist rond 23.00 uur aan de Hageweg enkele beton blokken in de berm te raken. Bij de ademanalyse door de politie bleek hij ruim drie maal de toegestane hoeveelheid drank te hebben ge nuttigd. In Nisse houden ze veel van de na tuur. Zo bekommerde één van de dor pelingen zich om de eendenkuiken tjes op het Dorpsplein. Die wagge len, samen met moedereend, heen-en- -weer tussen het nest aan de voorge vel van een van de huizen en de vij ver midden op het plein. Om te voor komen dat ze worden doodgereden, plaatste de man een verkeerslicht Tip? redactie@pzc.nl met bewegingssensor: wanneer de kuikens oversteken, springt het stop licht voor de automobilisten op rood. De actie trok de aandacht van de me dia uit den lande, die overigens on- - verrichterzake terugkeerden naar hun redacties. Het verkeerslicht was om onduidelijke redenen wegge haald. Er is wel een vermoeden: ie mand is door rood gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45