Kloetinge heeft aan één treffer genoeg 'Echte Vrienden 82' zijn klaar voor Spelen 28|spor1 Keeper Braafhart dicht bij overgang naar Cerde Olympische boot maakt achten kansrijk Over 86 dagen beginnen de Olympische Spelen van Londen. Deze krant belicht Zeeuwen die er in welke hoedanigheid dan ook bij aanwezig zijn. Vandaag: 'Echte Vrienden 82'. woensdag 2 mei 2012 door René van Stee ETTEN-LEUR - Internos had in de districtsbeker al vier Zeeuwse op ponenten uitgeschakeld. Na Bruse Boys, Jong Ambon, RCS en Steen was Kloetinge dinsdagavond een te grote hindernis voor de ploeg uit Etten-Leur. De Bevelandse za terdag-hoofdklasser boekte welis waar een nipte, maar dikverdiende o-i-overwinning. Daardoor speelt de formatie van trainer Diederik Hiensch op zaterdag 19 mei op het veld van Veerse Boys in Raams- donksveer de finale tegen Kozak ken Boys. „Hopelijk is drie keer dan scheeps recht", refereerde een glunderende Hiensch aan de competitienederla gen die zijn ploeg in de competitie (0-3 thuis en 2-1 uit) tegen de Wer kendammers leed. De oefenmees- ter was met name tevreden over het vertoonde spel voor de rust. Daarin was het éénrichtingsver keer richting het Internos-doel. Tot echte kansen kwamen de be zoekers tegen een compact spelen de thuisploeg niet. Het spel strop te rond de vijandelijke zestienme ter. Niettemin waren Ingmar Quist (lob) en Corné Schilperoort (volley na een afgeslagen bal) dicht bij een treffer. „Helaas valt die goal dan niet. En dan is het zaak om rustig te blij ven. Dat hebben de jongens na de rust goed gedaan. Misschien heb ben we te weinig kansen afge dwongen, maar aan de andere kant: er was nauwelijks doorko men aan. Het was een typische be kerwedstrijd, waarin van alles kon gebeuren", zei Hiensch. In de tweede helft stichtte Kloetin ge meer gevaar over de flanken. Na ruim een uur zette Mark Schuit goed door over rechts. Zijn voorzet werd door Josimar Pattina- ma tegen de touwen gewerkt. De spits was tevreden dat hij eindelijk echt belangrijk kon zijn voor zijn ploeg. „Ik heb lang gesukkeld met blessu res. Ik kom eigenlijk nu pas op gang. Heel erg goed ging het nog niet, maar dat telt niet meer na het behalen van zo'n belangrijke fi nale", was zijn commentaar. Het zag er lange tijd niet naar uit dat Kloetinge het nog lastig zou krijgen tegen de Brabantse zon dag-derdeklasser. Het venijn zat echter in de staart. In die fase kroop Internos meer uit zijn schulp. Tot twee keer toe kon de bij Internos ingevallen Rachid Moesant niet doeltreffend afdruk ken. Beide keren stuitte Moesant op Kloetinge-doelman Niels van der Linde. De goalie, vervanger van Jaco van der Schee die net als Jaap en Daan Esser afwezig was in verband met vakantie, had daar voor nauwelijks iets te doen ge had, maar stond zijn mannetje op de momenten dat het moest. „Mijn complimenten", zei Hiensch daarover. „Want het is niet niks om er als jongeling in zo'n belangrijke wedstrijd te staan." De oefenmeester zou een tegentreffer ook te veel van het goede hebben gevonden. „Daar voor heeft Internos toch te weinig afgedwongen. Al moet je op je hoe de blijven, omdat je altijd tegen een verwaaide bal kunt aanlopen." Kloetinge staat nu voor de tweede keer in de bekerfinale. In 2009 ging de ploeg in de eindstrijd met 1-0 onderuit tegen LRC Leerdam. Karakteristiek Internos-Klostinge 0-1 (0-0). 65. Josimar Pattinama 0-1. Scheidsrech ter: B.A.F. Criiis (Roosendaal). Gele kaart: Hans Frijters, AAaikel Mol (beiden Internos), Michel Maas kant en Sjors Lankhaar (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Niels van de Linde; Sjors Lankhaar, Timo Jansen, Mi chel Maaskant, Maarten van Rose- velt; Corné Schilperoort, Mark Schuit, Mats Willemse; Ingmar Quist, josimar Pattinama (85. Aart Veldhof) en Bart Deprez (75. Roy Mulder). Met z'n veertienen naar de Olympische Spelen in Londen? Dat lukt nooit, dachten de Hul stenaren aanvankelijk. Maar Tho mas Sanders is er uiteindelijk toch in geslaagd voor de groep 'Echte Vrienden 82' een mooie reis te organiseren. door Roeland van Vliet HULST - Het is dertig jaar geleden dat Thomas Sanders - nu 37 - be gon met hockeyen bij Rapide. Met hem sloegen nog tal van anderen in 1982 hun eerste ballen bij de Hulster hockeyvereniging. En op en rond het veld aan de Grote Kreekweg werden vervolgens vriendschappen voor het leven ge smeed. „Liefst acht van de man nen die nu 'Echte Vrienden 82' vormen, waren er toen al bij", ver telt Thomas Sanders trots. „De an deren zijn er kort daarna bij geko men." Natuurlijk is de groepsnaam veel jonger dan de groep zelf De groepsnaam was in de jaren tach tig eenvoudigweg Rapide Cl of Bi. Pas veel later, nadat jongens waren gaan studeren en over heel Neder land waren uitgewaaierd, werd 'Echte Vrienden 82' bedacht. Dat gebeurde bij één van de edities van het Reynaerttoernooi, het jaar lijkse zomerevenement van Rapi de. Sanders, die zelf in Wassenaar is gaan wonen: „Voor dat toernooi kwamen we dan weer allemaal sa men en namen we als team daar aan deel. Om onze vriendengroep bestaansrecht te geven, verzonnen we die naam." T: IL-LfiSrKL' TïftfS- AMSTERDAM - De mannen van de Holland Acht trainen in de stromende regen op de Bosbaan in Amsterdam. De ploeg hoopt, net als de vrouwenacht, op de Olympi sche Spelen hoge ogen te gooien met de gloednieuwe boot, die is ontwikkeld is samenwerking met DSM. De olympische boot is gebouwd in Duitsland en vervaar digd op basis van hoogwaardige technologie van het DSM-concern, de innovatiepartner van de Nederlandse roeibond en sportkoepel NOCNSF. De romp van de nieuwe acht is, met behoud van het gewicht, 25 pro cent stijver dan die van gangbare boten. Daardoor vervormt de boot minder bij het maken van de roeibeweging waarbij veel energie vrijkomt. Op die manier gaat er minder energie verloren, waardoor de boot meer snelheid kan maken en behouden. foto Robin Utrecht/ANP Bij zulke gelegenheden wordt nog altijd met weemoed teruggedacht aan die mooie tijd in Hulst. Het veertiental haalt herinneringen op aan de succesvolle hockeyjaren. „Op dit moment is Rapide vooral sterk bij de vrouwen. Toen had den we juist een sterk mannen- team. In de senioren hebben wij nog in de tweede klasse gespeeld. En in de jeugd zaten we in de top klasse", weet Sanders. „Natuurlijk hadden we een aantal goede hock eyers ertussen zitten, maar onze kracht was dat we als team heel sterk waren. Dat kwam doordat we al zó lang met elkaar hockey den." In 2002 besloot 'Echte Vrienden 82' het twintigjarig jubileum groots te vieren. Daarvoor reisde de groep af naar Glasgow. Vijf jaar later was de Slowaakse hoofdstad Bratislava de locatie voor een feest je naar aanleiding van het vijfde lustrum. En over een paar maanden wordt deze lijn doorgetrokken met een bezoek aan de Olympische Spelen in Londen, omdat die dit jaar zo dichtbij zijn. „Het idee werd zo'n anderhalf jaar geleden geboren. Toen dachten we wel: dat gaat nooit lukken met z'n veertienen. Zorg alleen al maar voor een ge schikte accommodatie voor zo veel mensen. Maar inmiddels is alles ge regeld. Jeroen Schitz en ik hebben een gevarieerd programma opge zet." 'Echte Vrienden 82' gaat van 2 tot en met 6 augustus naar Londen, in de tweede week van de Spelen. De mannen wonen onder meer vrou- wenhockey bij. De rest van het programma is alleen bij Sanders en Schitz tot in detail bekend. De twaalf anderen worden via Face- book en Twitter beetje bij beetje gevoerd met informatie. „Alleen daar hebben Jeroen en ik al veel voorpret aan", vertelt Sanders. „Het programma is overigens nog niet helemaal definitief We ho pen nog aan mooie atletiekkaart- jes te komen. Als dat lukt, gooien we het schema een beetje om." Binnen de Zeeuws-Vlaamse groep wordt nu al de grap gemaakt dat ze het volgende lustrum al over vier jaar moeten vieren. Ofwel, het idee dat ze naar de Spelen gaan, spreekt allen erg aan. Sanders: „We zijn allemaal heel geïnteresseerd in sport. We volgen dus niet alleen het hockey, maar ei genlijk alles wat beweegt. Belang rijk is wel voor ons allemaal dat het bij die sport ergens om gaat. Wij zijn behoorlijk competitiefin- gesteld en hebben dan ook als mot to-voor deze reis: 'Winnen is be langrijker dan meedoen'. Wij gaan daarom in Londen zo veel moge lijk naar medaillewedstrijden. We komen niet voor voorrondes." Elke dag in Londen heeft 'Echte Vrienden 82' een Zeeuws-Vlaamse vlag bij zich. Het doel is om daar minstens één keer mee in beeld te komen. „Daar zullen we alles voor doen." Voor twee van de Hulster vrien den, Toon Kessen en Janko Klaeij- sen, wordt het sowieso al een span nende zomer. Beiden verwachten rond de Olympische Spelen vader te worden. Thomas Sanders hoopt dat ze er in Londen wel bij zullen zijn. „Maar misschien wat korter dan we nu gepland hebben." mmÊmmmmmmmmmmm door René van Stee HOEK - Mitchell Braafhart uit Hoek staat op de drempel van een over gang naar het profvoetbal. De ze ventienjarige doelman van zater dag-eersteklasser Zaamslag kan de overstap maken naar Cercle Brug ge. De overschrijving is nog niet in kannen en kruiken, omdat enkele details nog dienen te worden inge vuld. Daarbij gaat het om zaken zo als school en vervoer. „Ik doe dit jaar havo-eindexamen. M'n ouders en ikzelf zien het niet zitten om naast het voetballen bij Cercle helemaal niks te doen. Daar over moet met de club nog eens worden gesproken", vertelt Braaf hart. Hij verwacht dat in de loop van volgende week een definitief besluit valt over de voortzetting van zijn voetballoopbaan. Braafhart, vorig seizoen nog doel man van Hoek Bi, maakt een sterk seizoen door bij Zaamslag. Bijna wekelijks behoort hij tot de uitblin kers. De technische staf van Cercle Brugge is dan ook zeer gechar meerd van de jonge doelman. In middels trainde Braafhart al enke le malen mee met de selectie. Maandag maakte hij zijn opwach ting bij de beloften van Cercle in het competitieduel met Lokeren. Ondanks een 6-1-nederlaag liet hij een goede indruk achter. Mocht Braafhart de overstap naar Cercle maken, dan doet hij vanaf 20 juni mee aan de voorbereiding van de A-selectie. In principe zal hij gaan spelen bij de beloften. Braafhart ziet een overgang naar Cercle helemaal zitten, maar eerst ligt de focus op Zaamslag. „We zijn nog niet veilig", zegt de doel man. „Die klus moeten we eerst maar eens zien te klaren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36