Iedere bal moet goed zijn van Koeman 27 Boerrigter mist kampioenswedstrijd van Ajax Straf van voetballer Frankel opgeschort Teun de Nooijer is trefzeker bij rentree Hodgson benoemd tot bondscoach Engeland Knieblessure houdt Dekker uit Giro Cambuur is al dicht bij tweede ronde woensdag 2 mei 2012 Derk Boerrigter mist woensdag waarschijnlijk de kampioenswedstrijd van Ajax tegen WV-Venlo. De links buiten heeft zondag in de uitwedstrijd tegen FC Twente opnieuw last van zijn rug gekregen. „We wachten nog even af', zei trainer Frank de Boer dinsdag na een drukbezochte training. „Maar het wordt heel moei lijk." Toby Alderweireld is wel weer fit. De verdediger werd in Enschede geraakt door een muntje dat vanuit het publiek werd geworpen. „Hij had maandag nog hoofdpijn, maar kan spelen", stelde De Boer. Dries Mertens. „Ik zie hem over twee, drie jaar wel op het middenveld bij Real Madrid of Barcelona spelen", zegt Ruud 17 werkte. foto Olaf Kraak/ANP Sneijder of Rafael van der Vaart, jongens die een lichting voor hem zaten. Anita viel pas op als hij er niet bij was." „Zijn spel oogt simpel, omdat hij heel snel afspeelmogelijkheden ziet. Zijn vermogen om heel kort te dekken is voor een elftal echter heel belangrijk. Ik zie hem over twee, drie jaar wel op het midden veld bij Real Madrid of Barcelona, als manusje van alles tussen de gro te sterren", zegt Kaiser. Net als Ste kelenburg gebruikte Kaiser de de fensieve kwaliteiten van Anita om prijzen te winnen. Niet de hoofd prijs van het jeugdtoernooi in Groenlo, maar een bronzen me daille op het WK in Peru. „In de wedstrijd om de derde plek speel de we tegen Turkije. Daar speelde Nuri Sahin als aanvallende mid denvelder. Sahin (later bij Feye- noord en tegenwoordig van Real Madrid) was hun sterspeler. Maar Sahin hebben we dankzij Vurnon niet gezien." Frank de Boer heeft de kwaliteiten van Anita pas laat op waarde ge schat. Te laat eigenlijk. Dat is op merkelijk, want ook in de slotfase van het vorige seizoen boekte het elftal met Anita als controlerende middenvelder immers goede resul taten. Anita senior, tevens zaakwaarne mer van Anita junior: „De Boer is net op tijd wakker geworden, geluk kig. Maar waarom het zo lang heeft geduurd, dat weet ik niet. Theo Jans sen en Eyong Enoh hebben al snel hun kansen gekregen als verdedigen de middenvelders, maar pas met Vurnon ging het lopen." Net als onder Martin lol én onder Marco van Basten behoorde Anita onder Frank de Boer aanvankelijk niet tot de basisspelers. Toch keert hij altijd terug in het elftal. Anita twijfelt niet aan zijn capaciteiten en hij haalt nergens zijn neus voor op. „Hij speelde in de jeugd al met volle overgave en zonder enige angst", al dus Stekelenburg. „Hij had het ka rakter van een winnaar. Dat zit er gewoon in. Zo zitten zijn ouders ookdn elkaar. Niet zeuren, maar aan pakken. En dat doet hij heel toege wijd en professioneel." Anita wordt geholpen door een sterk lichaam. Hij is verrassend snel en explosief, en hij houdt van trai nen. Bovendien is hij zelden gebles seerd. Kaiser: „Anita was heel pezig als jongen van zestien. Die spieren, dat leek wel staaldraad." Hoe hard de katholiek opgevoede Anita op het veld ook is, zo vrolijk en vriendelijk is hij daarbuiten. „Vurnon heeft een dubbel persona ge", zegt Anita senior. „Dat vriende lijke heeft hij van zijn moeder." „In een groep is Anita geen jongen die op de voorgrond treedt", zegt Kaiser. „Hij is beleefd, vrolijk en ook introvert. Hij is geen haantje- de-voorste, maar hij laat zich de kaas niet van het brood eten." „Een andere karaktertrek is het rea listische zelfbeeld. Hij weet wat hij kan en wat hij niet kan. Ik denk dat Vurnon nooit gaat zweven, al geef je hem honderd miljoen euro." Als hij zich al laat gaan, dan is dat eerder op Curasao dan in Neder land. Anita senior: „Ze zijn op Cura sao trots op hem." Anita vergeet echter niet aan wie hij zijn succes sen mede te danken heeft. „Ik heb het shirt van zijn debuut tegen FC Groningen gekregen", zegt Van Houten, de jeugdtrainer van W Maarssen. „Heeft die kleine Vurnon toch gelijk gekregen." door Barry van der Hooft ROTTERDAM - De woorden 'Cham pions' en 'League' nam Ronald Koeman gistermiddag niet in de mond. De trainer wil ook na de overwinning op AZ (1-0) met Feyenoord van wedstrijd tot wed strijd blijven leven. „Bij een over winning op Heracles kunnen we Europees voetbal veiligstellen", zei Koeman. „Pas daarna wil ik aan de wedstrijd van zondag in Heeren veen gaan denken." Dat kan een heel bijzonder duel worden. Voor Feyenoord, maar ze ker ook voor Heerenveen. De Frie zen spelen vanavond in Enschede tegen FC Twente en kunnen er zondag wellicht baat bij hebben om te verliezen, zodat Feyenoord en niet PSV tweede wordt. Heeren veen kan als nummer vijf dan di rect geplaatst zijn voor de derde voorronde van de Europa League. Koeman: „Ik kan en wil daar nu nog niets over zeggen. Tegen Hera cles moeten we de eerste stap zet ten, daarna kijken we verder." De Almeloërs verschijnen van avond gemotiveerd aan de aftrap, want Heracles heeft er juist weer baat bij dat niet Feyenoord maar PSV als tweede eindigt. Als verlie zend bekerfinalist mag Heracles dan alsnog Europa in. „Ook daar om is dit een grote wedstrijd", al dus Koeman. „Heracles is een goed voetballende ploeg. Als wij niet agressief genoeg spelen en niet vanuit een goede organisatie, kunnen we het heel moeilijk krij gen. Maar spelen we zoals we moe ten en kunnen spelen, dan is de kans groot dat we winnen." Het vertrouwen is groot bij de Rot terdammers die al negen duels op rij (zeven overwinningen, twee ge lijke spelen) ongeslagen zijn. „Ver trouwen is de. basis", vertelde de trainer. „Dat hangt samen met de resultaten. Wij hebben als techni sche staf vanaf de eerste dag gepro beerd een winnaarsmentaliteit te creëren. Tijdens de trainingen ei sen we maximale concentratie, ie dere bal moet goed zijn. Het is mooi om te zien dat spelers elkaar nu ook corrigeren. De talenten die sinds januari meetrainen zien dat ook en weten nu wat er gevraagd wordt." Eén van de spelers die zich dit sei zoen stormachtig heeft ontwik keld, is Jordy Clasie. „Ik had hem vorig seizoen een paar keer zien spelen bij Excelsior, maar je leert spelers pas goed kennen als je zelf met ze werkt. Hij heeft inzicht, is balvast en ziet altijd de voetballen de oplossing. Ook qua inhoud is hij enorm gegroeid en hij is slim mer geworden. Tegen AZ kreeg hij na twee minuten geel. Toch bleef hij daarna de duels aangaan, zon der dat hij bang hoefde te zijn voor een tweede gele kaart." Vanavond vormt Clasie op het middenveld weer een koppel met Karim El Ahmadi. Otman Bakkal, die last had van een enkelblessure, lijkt ook te kunnen spelen. Guyon Fernandez (hamstring) en John Guidetti ontbreken. De Zweed komt dit seizoen niet meer aan spelen toe voor Feyenoord. Guidet ti krijgt vanavond na afloop van de laatste thuiswedstrijd wel de mogelijkheid om afscheid te ne men van het publiek. Voor de wedstrijd worden onder anderen Robin van Persie, Bert van Marwijk en Christian Gyan in het zonnetje gezet, tien jaar nadat zij met Feyenoord de Uefa Cup wonnen. Het zal herinneringen naar boven brengen, aan mooie Europese wedstrijden. Die wil Feyenoord komend seizoen graag weer spelen. In de Europa League en misschien wel in de Cham pions League. Al wil Ronald Koeman daar zon dag pas iets over zeggen. DOETINCHEM De Graafschap-voetballer Purrel Frankel verblijft niet langer in de cel. Dat liet zijn advocaat Marjolein van Leeuwen dinsdag weten. Frankel zat sinds zondag vast om dat hij in mei 2010 auto heeft gere den terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Frankel was in februa ri van dit jaar bij verstek veroor deeld tot betaling van een boete en vijftien dagen gevangenisstraf. Frankel meende dat hij met het be talen van de boete aan zijn ver plichtingen had voldaan. Zondag werd hij in hechtenis genomen. HOOFDDORP Teun de Nooijer heeft dinsdag bij zijn terugkeer in de nationale hock- eyploeg twee keer gescoord. Oran je versloeg in een oefeninterland in Hoofddorp Zuid-Korea met liefst 10-1. De Nooijer, eerder sa men met Taeke Taekema door bondscoach Paul van Ass verban nen uit de nationale ploeg, verzorg de de openingstreffer en het acht ste doelpunt. Valentin Verga (2x), Mink van der Weerden (strafcor- ner), Jeroen Hertzberger, Sander Baart, Billy Bakker, Bob de Voogd en Quirijn Caspers scoorden ook. LONDEN Roy Hodgson is benoemd tot bondscoach van de nationale voet balploeg van Engeland. Dat heeft de Engelse voetbalbond FA dinsdag bekendgemaakt. Bond en trainer zijn een contract voor vier jaar overeengekomen. De 64-jarige Hodgson zal Engeland leiden bij het EK, volgende maand in Polen en Oekraïne. Voordat hij bij de bond aan de slag gaat, maakt hij het seizoen af bij zijn huidige club, West Bromwich Albion. AMSTERDAM Thomas Dekker moet afzien van deelname aan de Ronde van Italië, die zaterdag begint. De wielrenner van Garmin-Barracuda heeft te veel last van een knieblessure. Hij liep de kwetsuur op bij een val in Luik-Bastenaken-Luik. „Als ik nu van start zou gaan, is het risico groot dat ik na enkele dagen zal moeten opgeven. Een grote ronde is te zwaar om er niet honderd pro cent aan te beginnen", aldus de ren ner op zijn website. Dekker wilde de Giro rijden om in beeld te ko men voor de Ronde van Frankrijk. RIJSWIJK SC Cambuur heeft dinsdagavond een overtuigende stap gezet op de lange weg die in de eredivisie kan eindigen. De Friezen wonnen de uitwedstrijd tegen MW in de eer ste ronde van de play-offs met 2-0. In Maastricht scoorden Barto en Hese. Go Ahead Eagles kwam te gen FC Den Bosch niet verder dan 1-1. Kolder (1-0) en Buitenhuis (1-1) waren trefzeker. De returns zijn za terdag. De winnaars van het twee luik treffen een degradatiekandi daat uit de eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35