2 o Iiand Metamorfose voor Dougiias sis Krakersprotest tegen expansiedrang haven Ondernemerspiein Nanette Bezemer Specsavers steunt goede doelen Minderhoud speelt in op hoge goudkoers woensdag 2 mei 2012 'We passen ook weer goed in de straat Zeker omdat winkels in de buurt ook verbouwd zijn. We fleuren de Lange Delft weer op.' MIDDELBURG - Kinderboerderijen, sportverenigingen, dierenambulan ces: sinds dinsdag kunnen lokale initiatieven in Middelburg zich aanmelden voor financiële steun van de Stichting Specsavers Steunt. Die stichting is door de op ticien-keten opgezet om lokale ini tiatieven een steuntje in de rug te geven. Organisaties kunnen zich nu aanmelden op www.stichtings- pecsaverssteunt.nl en later dit voor jaar stemmen verzamelen. De twee doelen met de meeste stem men krijgen geld. De inschrijving duurt tot en met 2 juli. Daarna kan er tot en met 31 augustus ge stemd worden. Personeel van de Middelburgse vestiging van Specsa vers gaat dat sparen. De doelen krijgen het geld in september van het volgend jaar. WESTKAPELLE - Juwelier Minder houd in Westkapelle heeft de col lectie uitgebreid met gouden occa sion sieraden. Volgens de juwelier vinden veel mensen het aantrekke lijk om nu een gouden sieraad te kopen dat veel goedkoper is dan de nieuwwaarde, omdat de goud- koers hoog is. De vraag naar goede tweedehands sieraden is daarom hoog. Minderhoud biedt gouden sieraden aan uit de periode 1900 tot i960. Om ruimte te maken voor deze collectie, is de winkel verbouwd. De barometers en verre kijkers zijn uitverkocht. Die ruim te wordt gebruikt voor de gouden sieraden en oude horloges. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Na een stuk of twaalf lekkages afgelopen jaar was de maat vol. De boel moest op de schop in het Douglas-filiaal aan de Middelburgse Lange Delft. Niet zo maar wat potjes en flesjes verplaatsen, maar een rigoureuze verbouwing. Dus kwam er een stukje winkelvloer bij, verhuisden de diverse 'cosmetica-afdelingen' en werd de gelegenheid ook aange grepen om het assortiment uit te breiden. Assistent-filiaalhouder Na nette Bezemer: „We hadden naar ons gevoel een verouderde inrich ting en na alle lekkages waren we het zat. We zagen de vieze randjes en de vloerbedekking die niet meer schoon te krijgen was. Nu is alles fris. We passen ook weer goed in de straat. Zeker omdat winkels in de buurt ook verbouwd zijn. We fleuren de Lange Delft weer op." Naast uitbreiding van het assortiment, met onder meer het nieuwe Duitse merk MBR en Anastasia, is in de winkel ook het een ander verschoven. Zo zit de huidverzorgingshöek nu achterin. Met een huidanalyseapparaat. „Klanten kunnen hier rustig zitten en advies krijgen." Vandaag is om 10 uur de officiële opening. Lachend: „Filiaalhoud ster Esther Roozen en ik gaan een lint doorknippen." Een geurproe- verij, visagistes en diverse demon straties kleuren de feestdag verder. De verbouwde en heringerichte cosmeticazaak Douglas heropent vandaag. foto Lex de Meester door Harmen van der Werf KIELDRECHT - Of het veel uit zal ha len, weten ze niet. Maar ze hebben het dan in elk geval geprobeerd. Een tiental jongeren heeft bezit ge nomen van drie polderhuisjes on der de rook van het Doeldok op de linker-Scheldeoever, vier kilo meter van Kieldrecht. Ze proteste ren daarmee tegen de expansie drift van de Antwerpse haven. De Vlaamse regering verleende eind vorige week een voorlopige goedkeuring aan het gewestplan voor de haven van Antwerpen. Daarmee is vastgelegd binnen wel ke contouren het havengebied nog mag uitbreiden en ook welke com penserende natuurmaatregelen no dig zijn. Een groot nat natuurge bied zal worden gerealiseerd, waar voor onder meer ook de 'woonkor- rels' Rapenburg en Ouden Doel moeten verdwijnen. Bewoners kunnen verhuizen naar Prosper- dorp, dat vlakbij de Nederlandse Hertogin Hedwigepolder ligt. De drie leegstaande woninkjes die de groep jongeren uit protest heb ben ingenomen, liggen ver van de woonkorrels vandaan, helemaal aan de andere kant van wat er nog rest van het poldergebied op de lin ker-Scheldeoever. Eén van de actievoerders is Brian Waterschoot. Hij komt weliswaar helemaal uit Nieuwkerken-Waas ten noorden van Sint-Niklaas, maar 'ik heb jaren in dit polderge bied doorgebracht'. Brian vindt het doodzonde dat op zich nog goede, aantrekkelijke woninkjes worden gesloopt, terwijl er vooral onder jongeren in Vlaanderen veel vraag is naar betaalbare huisves ting. Brian heeft de ontwikkelingsmaat schappij voor de linker-Schelde oever in september al een e-mail gestuurd met de vraag of hij - al was het maar tijdelijk - één van de leegstaande polderwoninkjes zou kunnen huren. „Ze meldden dat er niets beschikbaar was." Hij wist wel beter en is uiteindelijk eind vo rige week met een groep vrienden tot actie overgegaan. Ze willen geen krakers worden genoemd, al hangt er wel dat sfeertje. „Het gro te verschil is dat wij bereid zijn huur te betalen en we willen de woningen ook heel graag opknap pen. Dat is goed mogelijk. Water en elektriciteit zijn nog aanwezig." De actievoerders hebben de maat schappij linkeroever opnieuw een e-mail gestuurd. Een antwoord is er nog niet. Brian weet zich heel goed te verkopen: „We doen hier helemaal niemand kwaad en na tuurontwikkeling is hier echt over bodig;: natuur is er al in over vloed", zegt hij, wijzend naar al het groen in de wijde omtrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28