E9 De baan Slachtoffer schietpartij buiten levensgevaar PLflMECO De voetbaldoeltjes worden nu niet gebruikt De boswachter Een nieuw plafond in één dag! mvw.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 Woninginbraken op Koninginnedag Incidenten op Vlasmarkt Middelburg Kanoverhuur verhuist naar andere plek woensdag 2 mei 2012 Aan de rand van het dorpsbos van Zoutelande komt een crossbaan voor de jonge fietsers uit het dorp. initiatief daarvoor komt vanuit de jeugd zelf. Reden voor de dorpsraad om zich achter het plan te scharen. je kunt het begrip natuürbestemming ruim nemen. Door het aanleggen van de crossbaan wordt er niet in de natuur ingegrepen. De grond heeft ook geen specifieke natuurwaarde. Prima dat het zo gebruikt kan worden'. Karei Leeftink PLAFONDS Van Gilst v.o.f. door Christel Tuin en Wout Bareman TERNEUZEN - De 20-jarige Terneu- zenaar, die maandagavond in de woning van zijn ouders in de La- rixstraat werd neergeschoten, is buiten levensgevaar. Dat meldde de politie dinsdag. De man was zwaargewond overge bracht naar het Universitair Zie kenhuis in Gent. Zijn lichtgewon de moeder kon na een behande ling in ziekenhuis De Honte weer naar huis. Het huis in de Larixstraat is 's avonds om vijf over tien bescho ten. Er zijn zeker negen kogels op het raam van de voorkamer afge vuurd. Kort daarna hield de politie iets verderop in de Rozenstraat vier mannen (van 18 tot 21 jaar, al le uit Terneuzen) aan. Drie van de vier zaten in een personenauto, die direct in beslag is genomen. De vier zijn ingesloten in Toren- tijd in Middelburg. De politie hield dinsdag een uitge breid buurtonderzoek. Wat dat op leverde, wilde een woordvoerster nog niet kwijt. Wanneer de ver dachten worden voorgeleid aan de rechter-commissaris was ook nog onduidelijk. Buurtbewoners klagen al langer over vechtpartijen en andere vor men van geweld in een deel van de wijk Triniteit, de vroegere Bo- menbuurt. Ze spreken zelfs van 'een getto'. Volgens hen gaat het om een langdurige vete tussen jon gerengroepen, Antillianen, Turken en een aantal Nederlanders. Wijkwethouder Cees Liefting van Terneuzen denkt ook sterk in die richting. „Dit is al een hele tijd aan de gang en het is al verschillende keren misgegaan. Ze staan elkaar echt naar het leven." Liefting wijst in dat verband ook op de schietpar tij, op zaterdag 12 februari vorig jaar bij café De 2Heeren ïn de Nieuwstraat. Daarbij vielen drie ge wonden. Net als de wijkbewoners denkt de wethouder dat de ruzie draait om drugshandel. Dat ver moeden wordt vooralsnog niet door de politie bevestigd. Binnen kort praat Liefting met de bewo ners. Politie-onderzoek in de Terneuzense wijk Triniteit, foto Manfred Berrevoets door Annemarie Zevenbergen Het dorpsbos strekt zich uit van vakantiepark het Kust licht tot aan de noordwes telijke dorpsrand van Zoutelande. Het bos wordt doorsneden door de Molenweg. Aan de rechterkant van de Molenweg, grofweg gezegd achter de brandweerkazerne, komt de nieuwe crossbaan. Over dat stuk loopt een wandelpad. De bedoeling is dat de baan aan de ene kant van het pad komt en de twee voetbaldoeltjes die nu nog achter het Kustlicht 1 staan, aan de andere kant. Dorpsraadvoorzitter Jeanette Mar- cusse: „Die voetbaldoeltjes zijn hartstikke goed. Gemaakt van draadstaai en ingegraven. Niet stuk te krijgen. Probleem is alleen dat ze niet gebruikt worden. Als je die doeltjes nu bij die crossbaan plaatst, heb je een echt speelveld voor de jeugd. De plek is goed. Aan de rand van het bos en goed te bereiken. De kinderen hoeven niet over een drukke weg. Ze kun nen achter de brandweerkazerne langs." Over het bos is Jeanette minder te spreken „Tja, sprookjesbos heet het... maar er staan geen bomen. De zeven die geplant waren, zijn allang weg. Een bos met hindernis sen. Eerst te droog en daarna ver dronk de jonge aanplant. Het is nu in feite alleen struweel. Wel veel gebruikt om te wandelen. Daarom is het jammer dat onderhoud zo veelte wensen overlaat. Het wan delpad is zo smal dat de mensen achter elkaar in ganzenpas lopen." Op Koninginnedag is ingebroken in twee woningen in Middelburg en Arnemuiden. De inbraak in Middelburg vond plaats in de Oosterscheldestraat. Volgens de politie is uit dat huis computerapparatuur weggeno men. Over de buit bij een inbraak in een woning aan de Klipper in Arnemui den is nog niets bekend. De politie doet daarnaar nog onderzoek. MIDDELBURG Meerdere incidenten vonden maan dagnacht plaats op de Vlasmarkt in Middelburg. Een stuk of twaalf meisjes raakten slaags met elkaar. Agenten haalden hen uit elkaar. Er werd niemand aangehouden en er was voor zover bekend geen letsel. Ook ontstond een vechtpartij tus sen een man of twintig. Ook zij werden uit elkaar gehaald. Een 21-jarige Middelburger werd aange houden omdat hij luidkeels agen ten uitschold. Een 26-jarige Middel burgse vrouw bemoeide zich er mee en ook zij werd aangehouden. MIDDELBURG Ronan Marteijn ziet zijn crossbaan helemaal zitten. Op de achtergrond Senna Franse, Bram Dingemanse, vader Jack en Quin Franse. foto Izaak Verkeste Kano- en waterfietsverhuurder Zee land Boten in Middelburg verhuist naar een plek aan Achter de Hout tuinen, ter hoogte van de huisnum mers 20 tot en met 28 (vlakbij de Kloverniersdoelen). Zeeland Boten huurde eerder van watersportvere niging De Arne een plek in het Prins Hendrikdok. Voor het ko mend seizoen - van mei tot en met oktober - huurt Zeeland Boten de plek aan Achter de Houttuinen van de gemeente. De betrokken aanwo- nenden worden binnenkort op de hoogte gesteld. MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27