Toch akkoord over fonds binnenstad Van Heijningen van start WALCHEREN Winkeliers en horeca Vlissingen stemmen alsnog in met oprichting ondernemersfonds almanak Rood licht WOENSDAG 2 mei 2012 17 We willen gewoon fietscrossen 18 en 19 Telefonisch betalen voor parkeren 21 door Maurits Sep VLISSINGEN - Ondernemers in het centrum van Vlissingen stemmen alsnog in met de oprichting van een speciaal fonds om de binnen stad aantrekkelijker te maken. De tweede poging zo'n ondernemers fonds op te richten, kreeg wel vol doende steun. Een eerste stemronde in februari leverde te weinig draagvlak op. Te weinig ondernemers brachten hun stem uit, en van hen die dat wel deden stemden er ook nog eens te weinig voor het onderne mersfonds. De initiatiefnemers ga ven het echter niet op en gingen in april op herhaling. Ze zetten extra 'ambassadeurs' in om meer steun te krijgen en dat bleek suc cesvol. Volgens Pim Kraan, voorzit ter van de winkeliersvereniging, zit het verschil met de vorige keer in het feit dat de horeca dit keer fa natiek is gaan stemmen. De oprichting van een onderne mersfonds is in december moge lijk gemaakt door de gemeente Vlissingen. Door het centrum aan te wijzen als bedrijven-investe- ringszone kan ondernemers ge vraagd worden een bijdrage te leve ren aan een speciaal fonds. Daar uit worden activiteiten betaald, zo als de intocht van Sinterklaas, en investeringen om de binnenstad aantrekkelijker te maken als win kelgebied. De initiatiefnemers - diverse loka le ondernemersverenigingen - vin den het grote voordeel van het on dernemersfonds dat ze niet meer afhankelijk zijn van de gemeente. Ze kunnen zelf ideeën bedenken én betalen. In de herkansing heb ben ze dat ook voldoende onder nemers duidelijk kunnen maken. Nu zijn 163 stemmen uitgebracht; een respons van meer dan de helft, want er waren 302 stemkaar- ten verstuurd. Van de stemmers heeft zeventig procent zich uitge sproken voor het ondernemers fonds. Dat is voldoende, want de eis lag op tweederde. Bovendien hebben de voorstemmers een gro ter belang bij het fonds, omdat de waarde van hun panden hoger is dan die van de tegenstemmers. De gemeente gaat de 'belasting' heffen, zodat de zojuist opgerichte Vlissingse Ondernemers Centrale jaarlijks zo'n 130.000 euro te beste den heeft aan evenementen en ver fraaiingen in de stad. Het bestuur van die club moet nog worden ge vormd. Daarna gaat dat met de le den plannen ontwikkelen. Ondernemers in de Vlissingse binnenstad storten samen 130.000 euro per jaar in een ondernemersfonds om het centrum aantrekkelijker te maken als winkelgebied. MIDDELBURG - Erik van Heijningen is dinsdag aan de slag gegaan als waarnemend burgemeester van Middelburg. Zijn eerste werkdag op het stadskantoor was gevuld met kennismakingsgesprekken met ambtenaren die zich bezighou den met de openbare orde. De rest van deze week doet hij het nog rustig aan en brengt hij ook een deel van de tijd door bij zijn gezin in een vakantiehuisje is Domburg. Volgende week gaat hij volledig aan het werk. Van Heijningen volgt tijdelijk bur gemeester Koos Schouwenaar op, die per 'mei met pensioen is ge gaan. Waarschijnlijk vertrekt Van Heijningen aan het eind van het jaar weer, als er een opvolger voor Schouwenaar is gevonden. zie ook www.pzc.nl/video In Nisse houden ze veel van de na tuur. Zo bekommerde één van de dor pelingen zich om de eendenkuiken tjes op het Dorpsplein. Die wagge len, samen met moedereend, heen-en- -weer tussen het nest aan de voorge vel van een van de huizen en de vij ver middenop het plein. Om te voor komen dat ze worden doodgereden, plaatste de man een verkeerslicht foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl met bewegingssensor: wanneer de kuikens oversteken, springt het stop licht voor de automobilisten op rood. De actie trok de aandacht van de me dia uit den lande, die overigens on- verrichterzake terugkeerden naar hun redacties. Het verkeerslicht was om onduidelijke redenen wegge haald. Er is wel een vermoeden: ie mand is door rood gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25