12 economie Ergernis om mobieltje Samsung Restschuld voor 40 procent jongeren bij verkoop woning Bedrijfstak vervoer en opslag verloor meeste dagen door staking Havens Moerdijk en Rotterdam bouwen samenwerking uit Zelfs meldingen van uitval Consument besteedt minder aan inrichting huis Beurzen vieren Dag van de Arbeid Drankensector neemt afscheid van houten pallet woensdag 2 mei 2012 Honderden klanten, met name van KPN, klagen over storingen aan hun Galaxy-smartphone. De problemen spitsen zich toe op het nieuwe besturingssysteem Android 4.0. Ook blijken veel batterijen, na te zijn opgeladen, heel snel weer leeg te lopen. door Chris van ABem DEN HAAG - Er zijn grote proble men met de Galaxy-smartphones van Samsung. Honderden klanten, vooral van KPN, klagen op inter netfora over storingen aan hun te lefoon nadat ze daar de laatste soft ware op hadden gezet. Ook zijn er meldingen van telefoons die na de software-update helemaal niet meer functioneren. Samsung was gisteren niet in staat om op vragen over de klachten te reageren. KPN raadt haar klanten aan voorlo pig geen nieuwe software op hun telefoon te zetten. Volgens KPN onderzoekt Samsung de zaak. Ook Consumentenbond mengt zich in de zaak. „Wij hebben Sams ung gevraagd wat hier aan de hand is. Wij willen graag weten wie er aansprakelijk is voor de ge volgen van deze fout. Want dit ko men wij niet vaak tegen", aldus de woordvoerster van de bond. De problemen lijken zich te con centreren rond de Samsung Ga laxy, vooral de S2 versie van dit toestel. Samsung heeft volgens on derzoeksbureau Telecompaper cir ca 30 procent van de markt voor smartphones in Nederland in han den. Vorig jaar werden er in Neder land 3,2 miljoen smartphones ver kocht volgens cijfers van de onder zoekers van GfK. Samsung-klanten klagen al twee jaar over het programma Kies waarmee onder meer hun tele foon van nieuwe besturingssoft- ware kan worden voorzien. De problemen spitsen zich nu toe op het besturingssysteem Android 4.0, dat sinds kort kan worden ge- download. Dat gaat gepaard met veel storingen en uitval. Bezitters van Galaxytelefoons klagen na de update over batterijen die, na te zijn opgeladen, in recordtempo leeglopen en gesprekken die uitval len. Samsung verwijst gedupeerden naar haar servicecentra. KPN Busi ness Center heeft al vele telefoons moeten herstellen. Dat gebeurt gra tis. Volgens iet-jurist Arnoud En gelfriet is Samsung in principe aan sprakelijk voor de schade, bijvoor beeld als betaalde apps na herstel van de telefoon opnieuw moeten worden gekocht. Maar Samsung is niet in alle gevallen verantwoorde lijk, aldus Engelfriet. „Bijvoorbeeld als je twee jaar lang geen back-up hebt gemaakt van de bestanden op je telefoontje." AMERSFOORT - Bijna 40 procent van de huiseigenaren tot 35 jaar blijft zitten met een restschuld als ze hun huizen zouden verkopen. Door prijsdalingen op de huizen markt zijn hun woningen een stuk minder waard dan de hypo theeksom. Dit blijkt uit een groot onderzoek van de Vereniging Eigen Huis (VEH) naar de financiering van koopwoningen dat gisteren is ge presenteerd. De totale restschuld van 517.000 Nederlandse huishoudens bedroeg medio 2011 zo'n 15,3 miljard euro. Dat is gemiddeld 30.000 euro per huishouden en 14,3 procent van de 3,5 miljoen huishoudens met mmmmmmmmmmmiïmmmmmsmmrnmsitm DEN HAAG - In Nederland gingen het afgelopen jaar 22.000 werkda gen verloren. Dit als gevolg van ze ventien werkstakingen. Bij iets meer dan de helft ging het om kortdurende werkonderbrekingen. Dit zegt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Doordat de meeste stakingen kort waren, ging in 2011 relatief weinig werktijd verloren. De bedrijfstak vervoer had de meeste verloren ar beidstijd. De helft van de totale verloren ar beidstijd komt door stakingen. Het aandeel van de korte werksta kingen was de afgelopen tien jaar niet eerder zo hoog. De meeste arbeidstijd ging verlo ren in de bedrijfstak vervoer en op slag. Daar waren vier stakingen met 8.000 stakingsdagen. Het ging vooral om stakingen in het open baar vervoer in Amsterdam, Rot- een hypotheek. Het totaalbeeld ligt volgens de VEH 'genuanceerd', met uitzondering van een kwetsba re groep: jongeren tot 35 jaar die voor het eerst een huis kochten na 2001. „De groep met problemen zal toe nemen als de woningprijzen ver der dalen en de werkloosheid toe neemt", schrijft de VEH. De ruim te om dat verlies te nemen is be perkt. Zeker onder de jongeren tot 35 jaar. Die zijn over het algemeen zwaar gefinancierd en kunnen niet beschikken over veel spaar geld. Huiseigenaren tot 25 jaar leen den 5,7 keer hun bruto jaarsalaris. Bij de groep tussen 26 en 35 was dat 5,1 keer het bruto jaarsalaris. Bij zulke hoge schulden is er vrij wel geen ruimte om spaargeld op te bouwen. Dit is een groot Con trast met oudere generaties Als de huizenprijzen ten opzichte van medio 2011 met nog eens 10 procent dalen, komen 770^000 huishoudens 'onder water' te staan. Dat is 22 procent van het to taal. De restschuld loopt dan op naar 29,2 miljard euro, het- gemid delde per huishouden naar 39.000 euro. Volgens VEH is het verstan dig dat huiseigenaren zo snel mo gelijk aan de bel trekken als ze be talingsproblemen aan zien komen. In de praktijk blijkt dat dan in overleg met de bank vaak nog een oplossing te vinden is. terdam en Den Haag. Op de twee de plaats kwam de industrie met 6.000 verloren arbeidsdagen. Daar bij legden 21.000 werknemers het werk neer. Het ging hierbij vooral om werkonderbrekingen bij de so ciale werkplaatsen. Bij zeven werkstakingen lag een conflict over de cao-onderhande lingen aan de basis van de actie. Hierbij gingen volgens het CBS 3.000 werkdagen verloren. In ze ven andere gevallen ging het om andere geschilpunten, merendeels opgeroepen door vakverenigingen vanwege de voorgenomen bezuini gingen van het kabinet. Dat kostte met 18.000 stakingsdagen veel meer arbeidstijd. In 2011 werden veertien van de ze ventien stakingen uitgeroepen door vakverenigingen. Bijna alle stakingsdagen kwamen voor reke ning van deze. acties. Verloren werkdagen Als gevolg van stakingen ging de meeste arbeidstijd verloren in de bedrijfstak vervoer en opslag. 19% 28% f Vervoer en opslag H Industrie Gezondheids- en welzijnszorg ifü Openbaar bestuur en overheid Overige bedrijfstakken infographic CRW bron CBS MOERDIJK - Het Havenschap Moer dijk en het Havenbedrijf Rotter dam zetten de bestaande inciden tele samenwerking om in een structurele op commercieel en ope rationeel gebied. Doel is de concur rentiepositie te versterken. De di recties ondertekenen daartoe dins dag een overeenkomst. De samenwerking tussen de ha vens richt zich onder meer op het delen van kennis over marktont wikkelingen, milieu en duurzaam heid, veiligheid en management van het scheepvaartverkeer. Daar voor kunnen ook medewerkers worden uitgewisseld. Ook zal Rotterdam Moerdijk infor matie leveren (onder meer op het gebied van trendontwikkeling en groeiverwachtingen) voor bij het maken van de zogenoemde haven strategie 2030. Concrete projecten zijn verder het samen opstellen van een achterlandstrategie, af stemming rondom het Logistiek Park Moerdijk, onderzoek naar extra pijpleidingen tussen beide havens en toepassing van het be staande havencommunicatiesys teem Portbase in Moerdijk. Rotterdam en Moerdijk werken nu ook al samen. Die samenwer king is vooral incidenteel: soms wordt een klant doorverwezen of op een specifiek vakgebied kennis gedeeld. Met de nu gesloten sa menwerkingsovereenkomst komt de samenwerking op een hoger plan. Zeeland Seaports werkt op be scheiden schaal ook samen met Rotterdam. Het Zeeuwse havenbe drijf is bezig zich aan te sluiten bij PortBase. De in de jaren negentig bedachte, intensieve samenwer king kwam echter nooit van de grond. Rotterdam liet zich laatdun kend uit over de plannen voor de Westerschelde Container Termi nal (WCT) en ruim twee jaar gele den gingen beide samenwerkings partners na een beschaafde ruzie uit elkaar. DEN HAAG - Consumenten geven aanzienlijk minder uit aan het op knappen en inrichten van hun huis. Meubelzaken zagen sinds 2008 hun verkopen met 20 procent da len. Bij bouwmarkten en Aardappelen droog uit de schuur, 40 mm opwFrites geschikt: 3,75 - 5,00 (prijs houdend); Export: 3,50 - 4,50 (rustig). Zaaiuien (droog uit de schuur30%: 0,25 - 0,75; 60%: 0,25 - 0,75. Granen, zaden en' peulvruchten Tarwe, Maal: 207,50; Tarwe, Voer: 205,00. Blauw maanzaad, kapucijners, kar- wijzaad en brouwgerst: geen handel. Voergerst: 200,00. Prijzen per 1000 kg excl. BTW uit opslag col lecterende handel Nieuwe oogst (per ton) Weide/dijkhooi: 150,00 - 155,00; Engels Raaigras hooi: 125,00 - 145,00; Tarwe- stro, kleine balen, droog uit de schuur: 150,00 - 160,00; Tarwestro grote balen, droog uit de schuur: 125,00 - 140,00; Gerstestro, grote balen, droog uit de schuur: 100,00- 120,00. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van ZLTO www.zlto.nl doe-het-zelfwinkels was het niet veel beter; de verkoop liep met een zesde terug. Ook voor de kinderkamer wordt minder aangeschaft. Speelgoedver kopen namen de afgelopen vier jaar met 10 procent af AMSTERDAM - De beurzen op het Europese vasteland hielden de deu ren dinsdag gesloten vanwege de Dag van de Arbeid. Ook in Amster dam lag de handel stil. Alleen op de beurs in Londen is gehandeld. De FTSE-index begon 0,2 procent in de plus en sloot met een winst van 1,3 procent. De handel reageer de positief op het cijfer dat 's mid dags bekend werd gemaakt door het Amerikaanse Institute for Sup ply Managers. De activiteit in de Amerikaanse industrie groeide in april harder dan in maart. Ook overtrof de groei de verwachting van economen. Maandag sloten de Amerikaanse en Europese beurzen met verlies, na slecht nieuws over de Spaanse economie. Dat blijkt uit berekeningen van het ING Economisch Bureau, die dinsdag zijn gepubliceerd. Door de economische teruggang is de verkoop van duurzame goede ren sinds 2008 met 10 procent te ruggelopen. DEN HAAG - De meeste brouwe rijen en frisdrankfabrikanten in Nederland zweren dit jaar de hou ten pallets af Drankenpallet Be heer Nederland (DBN) meldde dinsdag dat het in de loop van het jaar alle houten pallets vervangt dooF duurzamere exemplaren van gerecycled kunststof. Volgens DBN-directeur Anne-Marth Vrind worden ze gemaakt van kunststof 'dat bij het einde van de levens duur weer wordt ingezet'. Ze gaan langer mee, hoeven niet gerepa reerd te worden terwijl de lichtere pallets ook makkelijker te tillen zijn en het transport ervan min der belastend is voor het milieu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 12