binnenland 17 oorlog Duizenden mensen hebben geen enkel inkomen, zelfs geen bijstand Schoonenberg zoekt mensen voor een praktijktest. Gratis en vrijblijvend. D CDA: kabinet moet Oekraïne mijden Meer doden in avondspits dan in ochtendspits Klanten razend enthousiast over uniek nieuw Oticon hoortoestel Meld u nu aan! dinsdag 1 mei 2012 door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Naar schatting zo'n 15.000 mensen blijven jaarlijks structureel verstoken van enige vorm van inkomen nadat zij zijn afgehaakt bij een bijstandsaan vraag. Hoe deze mensen overleven is nau welijks bekend. Gemeentebestu- renn verzuimen onderzoek te doen naar deze groep, ondanks eerdere adviezen van de Raad voor Werk en Inkomen en de voormalige Inspectie Werk en In komen dit wel te doen. Beide organisaties constateerden in 2008 en 2009 dat maar liefst 30 procent van alle zogeheten afha kers een jaar na dato nog steeds zonder enige vorm van inkomen zit Ze leven van geld van anderen, spaargeld of werken zwart. Uit onderzoek van de gemeente Enschede vorig jaar blijkt dat een kwart van de afhakers zelfs twee jaar na dato nog steeds verstoken is van een inkomen. Als dat percentage wordt afgezet te gen het totale aantal afhakers per jaar, ruim 52.000 in 2010, zou het gaan om tienduizenden mensen. Volgens de Haarlemse advocaat Pirn Fischer, wiens advocatenkan toor ruim duizend bijstandszaken per jaar behandelt, is de overheid doorgeslagen in haar bijstandsbe- leid. „Er wordt alleen nog maar macro-economisch gekeken naar bijstandsgerechtigden. De mens zelf wordt niet meer gezien." Begin vorige maand werd duide lijk dat het percentage afhakers in de grote steden fors toeneemt, nu de regels voor het verkrijgen van een bijstandsuitkering verder zijn aangescherpt. Landelijk haakt gemiddeld 29 pro cent van alle aanvragers af. In de vier grote steden is dat inmiddels tussen de 40 en 50 procent. Voor een deel is dat terecht. Zo vindt tussen de 30 en 50 procent alsnog een baan. Anderen blijken echter recht te hebben op een andere uit kering. De groep die verstoken blijft van hulp, is echter bij de gemeenten onbekend, bevestigt een woord voerder van de gemeente Amster dam. Van de groep afhakers die geen Laan vond zouden er volgens de gemeente eigenlijk 185 mensen recht hebben gehad op een uitke ring. Waar die laatste groep nu van leeft, is volgens de woordvoer der van de gemeente echter onbe kend. „Een deel komt uiteindelijk via de hulpverlening weer bij ons terug. Maar er is ook een groep waar wij het zicht op verliezen Daarbij komt dat er mensen zijn die echt niet mee willen werken. En hoe graag we die mensen ook willen helpen, we kunnen ze ook geen uitkering opdringen", aldus de woordvoerder DEN HAAG - Het CDA vindt dat le den van het Nederlandse kabinet niet naar EK-voetbalwedstrijden in Oekraïne moeten gaan als er niet eerst een onafhankelijk onder zoek is geweest naar de toestand in Oekraïense gevangenissen. Ka merlid Henk Jan Ormel zei dat maandag. Hij verwijst naar de si tuatie van de oud-premier Joelia Timosjenko, maar ook naar ande re oud-ministers die veroordeeld dreigen te worden. Timosjenko zit al vast en zou mishandeld zijn door cipiers. Ook de PvdA heeft Rosenthal en minister Schippers van Sport opgeroepen Oekraïne aan te spreken op de behandeling van Timosjenko en haar partij. Eerder liet de voorzitter van de Eu ropese Commissie, José Manuel Barroso, al weten dat hij geen voet bal gaat kijken in Oekraïne. Presi denten uit vijf landen, waaronder Duitsland, Oostenrijk en Italië, he ten weten dat zij een top van Cen traal- en Oost-Europese leiders op de Krim zullen mijden. luisteren mocht niet meer. Dus bouwden ze er zelf een." Inventief waren ze ook in overleven. „Men sen stalen op hun werk materialen om noodkachels van te maken." En wat te denken van hamster voorraden koffie en thee maar ook houten straatklinkers. „Vroeger werden de klinkers gebruikt om het geluid van de karren op straat te dempen. In de oorlog werden ze gestolen en opgestookt." Ook een uitklapbaar pro testbord van een rijwiel handel bleef bewaard. Ge sloten staat alleen de naam van de rijwielhandel op het bord. Maar als de linkerdeur open staat, dan verschijnt de tekst: 'Weg met de moffe, leve de Koningin'. „Het zijn deze verhalen die ik wil laten zien", zegt Van Wersch. „Verhalen van gewone mensen. En dan te be denken dat er nog zoveel verstopt moet zitten." Van Wersch kan al leen maar hopen dat mensen hun vondsten aan musea zullen schen ken. „Niet iedereen doet dat. On langs werd weer een zelfgemaakte radio achter een plafond terugge vonden in Utrecht. Maar die eige naar hield hem. De radio hoorde volgens hem bij het huis en dat voelt ook wel weer goed." HILVERSUM - In de avondspits ko men bijna twee keer zo veel men sen om als in de ochtendspits. Daar vielen op werkdagen tussen vijf en zes uur 's avonds 232 ver keersdoden. Het aantal doden 's ochtends, tussen acht en negen uur, is 123. Dat blijkt uit een maan dag gepubliceerde analyse van 3843 dodelijke ongevallen sinds 2006 door RTL Nieuws. De provin ciale weg N615 tussen Gemert en Lieshout is het gevaarlijkst. Per 10 kilometer weg vielen daar in zes jaar 12 doden, stelt RTL Nieuws. Ook de A16 tussen afslag 's Graven deel en knooppunt Klaverpolder kent veel dodelijke slachtoffers. Advertentie De moderne, superkleine hoortoestellen vallen nauwelijks op. Maar voor Oticon, één van 's werelds grootste leveranciers van hooroplossingen, speelt naast het formaat, ook de techniek een hoofdrol. Die moet immers zorgen voor een nagenoeg natuurlijk hoorresultaat. Schoonenberg wil dat nu in de praktijk testen. Daarom zoeken wij mensen die het modernste Oticon hoortoestel nu 2 weken gratis willen uitproberen. Gehoorverlies hoeft vandaag de dag geen probleem meer te zijn. Vaak treedt het langzamerhand op zonder dat men het merkt. Daarbij heeft gehoor verlies ook invloed op de mensen rondom degene die er mee wordt geconfronteerd, ledereen kent wel de misverstanden die optreden als woorden of zinnen niet goed worden verstaan. Zeker bij gesprekken in gezelschap of in een lawaaiige omgeving is dit een veelvoorkomend probleem. Met alle mogelijke irritaties van dien. Een audicien of KNO-arts kan uitkomst bieden. Goede moderne hoortoestellen Uit interviews met mensen met gehoorverlies blijkt telkens dat er nog steeds veel vooroordelen zijn over hoortoestellen. Ze zijn groot, ze fluiten, ze zijn oncomfortabel en er moeten vaak nieuwe, dure batterijen in. Oticon bewijst dat hettegendeel waar is. De supermoderne Intiga hoortoestellen van deze Deense fabrikant hebben al heel wat klanten op andere gedachten gebracht door hun grote draagcomfort en geavanceerde techniek. Alle gebruikers hadden dezelfde wensen. In de eerste plaats wilden ze uiteraard weer goed kun nen horen. Het liefst met behulp van een zo klein mogelijk onopvallend toestel. Hoog op de verlang lijst stonden verder een eenvoudige bediening en een maximaal draagcomfort. De Intiga hoortoestel len van Oticon voldoen zonder meer aan deze eisen. Het unieke Spatial Sound zorgt voor een optimaal richtingsgevoel en de Speech Guard zorgt ervoor dat spraak veel beter wordt verstaan. En dat alles verpakt in een zeer fraai en onopvallend design. Deze toestellen zijn dan ook de ideale oplossing in alle hoorsituaties. Verkeersgeluiden Zeker in het verkeer is het noodzakelijk om goed te kunnen bepalen waar geluid vandaan komt. Geluiden als een fietsbel of sirene moeten immers niet alleen worden waargenomen, het is net zo belangrijk om vast te kunnen stellen uit welke richting ze komen. Feestjes en partijen Mensen zijn sociale wezens die het liefst samen genieten. De kwaliteit van leven wordt dan ook direct bepaald door de mate waarin men mee kan praten én luisteren op bijvoorbeeld feestjes en partijen. Werksituatie In de werksituatie hebben we veel met achtergrond geluid te maken, bijvoorbeeld in vergaderingen en bij telefoongesprekken. Terwijl het er juist dan op aankomt dat we alle details goed kunnen verstaan. test zoeken we nu mensen met of zonder hoortoestel. ledereen met gehoorverlies kan meedoen." Van Ophuizen benadrukt dat "het is voor ons van groot belang dat we leren van de ervaringen van alle deelne mers. We besluiten daarom de praktijktest met een uit gebreid interview." Productspecialist drs. Henry van Ophuizen Belangstelling? Meld u voon6 mei aan op 0900-0616 (iscpm) of via www.schoonenberg.nl/praktijktest. Deelname is helemaal gratis en zonder verplichtingen! Oticon Intiga, klein en onopvallend. Nauwelijks groter dan een 7 euro munt! Natuur Niets is zo ontspannend als de natuur. Niet voor niets worden het gezang van vogels en het ruisen van de bomen gerekend tot de mooiste en meest rustgevende geluiden die er bestaan. Cultuur Ook hier kunnen we alleen met een volwaardig gehoor optimaal genieten van de klankenrijkdom. Zoals in het theater, de bioscoop of de concertzaal. De Schoonenberg praktijktest levert het bewijs "De deelnemers aan onze praktijktest krijgen de exclusieve mogelijkheid om de nieuwste hoor- techniek van Oticon twee weken geheel vrijblij vend uit te proberen. Thuis, onderweg, in de vrije natuur of bij een concert, u kunt alle tijd nemen om van de vele functionaliteiten te genieten." vertelt productspecialist drs. Henry van Ophuizen van Schoonenberg enthousiast. "Voor deze praktijk- Gratis en vrijblijvend O616 óscpmipf schoonenberg.nf/ Praktijktest "Ik heb al langere tijd problemen met horen. Schoonenberg hielp mij met een hoortoestel dat helemaal aansluit bij mijn wensen. Het is het eerste toestel dat niet ergens in een kast beland is." "Mijn advies: doe mee met de test en ontdek zelf het verschil!" Schoonenberg HOORCOMFORT0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7