Plezierig 19 Groote Kreek heeft na lang wachten sportkooi Boetes voor rijden onder invloed Twee gewonden bij schietpartij Terneuzen EHBO'ers voor tiende keer landskampioen Loskomen door actieve meditatie dinsdag 1 mei 2012 SLUISKIL/HULST Een 28-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen is in de Bal juwlaan in Sluiskil betrapt op rij den onder invloed-. Uit ademanaly se bleek dat de man 3,7 maal te veel gedronken. Tegen hem is proces verbaal opge maakt en zijn rijbewijs is ingevor derd. Zondagavond werd een 35-ja rige automobilist uit Zwijndrecht, aan de Paardenmarkt in Hulst, eveneens betrapt op rijden onder invloed. De man had ongeveer drie maal te veel gedronken en was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Te gen de man is proces-verbaal opge maakt. TERNEUZEN Bij een schietpartij in de La- rixstraat in Terneuzen zijn maan dagavond laat zeker twee gewon den gevallen. Er werden enkele schoten gelost. De traumahelikop ter werd ingezet. De politie doet onderzoek naar de toedracht. KOEWACHT De EHBO-Koewacht vaardigde dit weekeind voor de tiende keer een team af dat Nederlands kampioen werd. In Hooglanderveen bleek Koewacht 1 het sterkst van de 21 deelnemende ploegen. Comman dant Maxime de Klerk en de hel pers Marie Christine Bakker en Yvonne van Tuil bleken goed om te gaan met ongevalssituaties. Ook hun kennis van reanimatie en ver bandleer was uitstekend. HEIKANT In 't Gebouwtje aan de Oud Ferdi- nandusdijk 15 kunnen mensen van middag (dinsdag 1 mei) tussen 15.00 en 16.30 uur weer helemaal loskomen van hun dagelijkse be slommeringen. „Op muziek alles van je afschudden, loskomen, vrij dansen en dan....de rust en stilte in." Ervaring met meditatie is niet vereist, een matje, deken, omslag doek of vest is handig. Meedoen kost tien euro. Informatie: www.loesmaas.nl Pien (links) en Laura proberen tijdens de Robotrun in Zuiddorpe het verste vlaggetje te bereiken, maar het elastiek trekt hen terug. „Koninginnedag leeft echt in de streek. Zelfs in Hulst was het gezellig. Daar was andere jaren haast nooit iets te doen." Citaat van een Bressiaander dat de organisatoren van de Stichting Jeugd Vakantiewerk en Vestrock deugd zal doen. HULST - Niek Luime (18) en Joost Boogaert 17) hadden als anima tors 'eindelijk hun doel bereikt' met de officiële ingebruikname van de sportkooi op de hoek van de Stanleystraat en de Waterstraat in de Hulster wijk Groote Kreek. „We kunnen niet wachten om een balletje te trappen." Het sportcomplexje werd op Ko ninginnedag feestelijk geopend. Als fervent voetballers ergerden Niek en Joost zich aan het voorma lige aftandse trapveldje. De jon gens gooiden een balletje op bij de Wijkraad Hulst-Zuid en verzamel den 265 handtekeningen voor de komst van een sportkooi. De realisatie lukte echter niet zon- Joost Boogaert (links) en Niek Luime mogen als initiatiefnemers de sport- der slag of stoot. De gemeente wil- kooi in Groote Kreek in gebruik nemen. foto Peter Nicolai de wel medewerking verlenen maar het financiële plaatje was een groot struikelblok. „Een sport- voorziening in Groote Kreek was voor ons ook een speerpunt. Voor al voor de leebaarheid in de wijk", zegt wijkraadvoorzitter Toine Schreurs. Het kostte vier jaar om alle procedure door te worstelen, maar daarna konden de voorberei dingen voor de bouw beginnen. Met een bijdrage van 23.000 euro zorgde het Oranjefonds voor de helft van het benodigde bedrag. De rest werd bij elkaar gesprok keld bij diverse kleinere sponsors. De jeugd van de wijk heeft nu de beschikking over een omheind, verhard speelveld van 24 bij 12 me ter, met belijning voor voetbal en basketbal. Na de plichtplegingen namen ze direct bezit van de kooi. VIDEO Zjiwse kuntriezanger Johnny Contant uit Breskens bracht een cd uit. www.pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen ZEEUWSE KELDER De een laat zich moedwillig wisselen, de ander heeft last van hoogmoed. www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Een zeskamp met waterbak hoort bij een echte Koninginnedagviering. En - geef toe - er moeten altijd enkele deelnemers in de bak vallen om het ook voor de toeschouwers leuk te houden. Maar het blijft schrikken als er iemand onverwacht onderuit gaat. foto's Peter Nicolai Amber (7) beproeft haar geluk tijdens het touwtje trekken bij de feesttent van Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51