Sportvelden Biervliet op de schop Vrijmarkt Temeuzen met allure ZEEUWS-VLAANDEREN Tennisvereniging naar nieuwe accommodatie en parkeerterrein voor ruim vijftig voertuigen 'Wietpas leidt tot uitbreiding Vlaamse drugshandel' Niet parkeren aan Beestenmarkt om bouw huizen mogelijk te maken DINSDAG 1 mei 2012 17 Dag koningin voor iedereen 18 en 19 door René Hoonhorst BIERVLIET - De gemeente Terneu- zen wil volgend jaar de sportvel den aan de Havenstraat van Bier vliet op de schop nemen. Tennis vereniging Biervliet verhuist een paar honderd meter naar het oos ten en er komt een parkeerterrein met ruim vijftig plaatsen. De voetbalvereniging snakt al ja ren naar parkeergelegenheid. De vierde klasser hoeft geen Arena-ga- rage, maar enkele tientallen plaat- TERNEUZEN - Dany Schoones ver kocht zondagavond tussen 21.00 en 24.00 uur al spullen voor zo'n honderd euro op de Terneuzense rommelmarkt. In de nachtelijke aanvangsuren van Koninginnedag bleef de opbrengst beperkt tot zo'n zestig euro. En toen de Vlissinger samen met dochter Wendy Winters, die in Temeuzen woont, de restspullen inpakte rond 13.00 uur had-ie in totaal voor zo'n tweehonderd euro verkocht. Wendy raakte ook nog eens voor honderd euro aan over tollig goed kwijt, dus vader en dochter konden tevreden zijn. Het verhaal van Dany leert dat de Terneuzense rommelmarkt de laat ste jaren de status van vrijmarkten als die van Utrecht en Amsterdam nadert. Om 5.00 of 6.00 uur een plekje voor je verkoopkleedje zoe ken, volstaat niet meer. Om een topplek aan de Herengracht te sco ren, moeten kooplui een avond van tevoren hun hele santenkraam al uitstallen. Voor mensen die zondagavond om negen uur al op een kleedje za ten was het een hele zit tot de vol gende middag. Maar 's nachts wer den ze wakker gehouden door op huis aangaande bezoekers van de Koninginnenacht. „Die kochten wat spullen om zich uit te dossen en een paar stepjes en gaven ons een gratis voorstelling." sen zijn bij thuiswedstrijden geen overbodige luxe. Voertuigen parke ren nu grotendeels in de berm, wat vooral bij slecht weer niet al tijd een succes is. De tennisvereniging is al tijden toe aan nieuwe kleedlokalen en een nieuwe kantine. De club is tevre den over de banen, maar weet dat die binnen afzienbare tijd ver nieuwd moeten worden. Omdat de kwaliteit van de ondergrond te wensen over laat, garanderen aan nemers niet dat ze geschikte ten nisbanen op de huidige accommo datie kunnen aanleggen. De ge meente is daarom bereid de ten nisclub enkele honderden meters op te schuiven, naar een hoek van het terrein van W Biervliet. De voetbalclub heeft ruimte genoeg om het tweede veld te verplaatsen. Met die van Hoek is TV Biervliet de enige tennisclub die nog niet ge- privatiseeerd is. Om de in 2005 af gesproken 'harmonisatie buiten sportaccommodaties' te voltooien, wil de gemeente geld in een nieu we accommodatie steken. Wethou der Pim Broekhuysen: „Voor we kunnen privatiseren, moeten er nieuwe kleedlokalen en nieuwe ba nen zijn. Daar verwachten we wel een eigen bijdrage voor en de kan tine moet de club zelf betalen." Voorzitter Brenda de Haan van TV Biervliet benadrukt dat het jammer voor de club is dat ze haar beschutte plek - 'we zitten een beetje in een put' - kwijtraakt. Maar ze kan een eind met de wet houder meegaan, omdat ze beseft dat er binnen afzienbare tijd nieu we tennisbanen nodig zijn. „We zijn in werkgroepen druk bezig met plannen maken en. rekenen. We willen nog eens goed onder handelen met de gemeente." Voor de huidige tennisaccommo- datie zijn nog geen plannen. De voetbalclub wil de banen graag als slechtweerveld voor de jeugd ge bruiken. Het herstel van het eerste veld en het trainingsveld, die nu onderhanden worden genomen, valt buiten de reorganisatie. „Het is zijn kop. Als ik zeg dat iets vijf euro kost, kopen ze het niet. Als mijn vader hetzelfde bedrag vraagt, kan ik al een plastic tasje te pakken", constateert dochter Wendy, half geamuseerd en half jaloers, over het verkooptalent van vader Dany (met oranje muts). aangeven om het in foto Peter Nicolai door Wout Bareman TERNEUZEN - Politie en Justitie in Vlaanderen vrezen dat invoering van de wietpas in de grensprovin cies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg leidt tot uitbreiding van de illegale drugshandel en het aan tal wietkwekerijen. Vorig jaar werd in België het re cordaantal van 1070 kwekerijen ontmanteld. Tien jaar geleden stuitte de politie op niet meer dan 35 kwekerijen. Volgens Vlaamse drugsexperts is de spectaculaire groei een direct gevolg van hardere aanpak van kwekerijen in Neder land. Daarbij werken politie en Jus titie succesvol samen met woning corporaties en energieleveranciers. Veel Nederlandse kwekers zoeken hun heil sindsdien in België en dan vooral in Vlaanderen. Ze ver kopen hun producten aan de Ne derlandse coffeeshops. Overigens worden in België ook kleine Jcwekers, die betrapt wor den, meegeteld. Volgens de Bel gische richtlijnen is er al sprake van een kwekerij bij twee wiet- plantjes. Daarnaast constateert de politie echter ook een spectaculai re groei van grote kwekerijen met vaak vele honderden planten. Er is in die gevallen sprake van ge organiseerde misdaad. Eerst con centreerde die zich in Limburg en rond Antwerpen, maar drugscrimi nelen breiden hun terrein nu uit. HULST - Op de voormalige locatie van Max Korting aan de Beesten markt in Hulst komen vier nieuwe woningen. Om de veiligheid te ga randeren, geldt tijdens de bouw een parkeerverbod tot 28 decem ber (of zoveel korter als mogelijk). De Beestenmarkt is woensdag en donderdag helemaal niet toeganke lijk voor auto's vanwege werk zaamheden. Op woensdag 2 mei wordt met behulp van een hoog werker onderhoud gepleegd aan de appartementen ter hoogte van de nummers 12 tot en met 20. Op donderdag 3 mei wordt beton ge stort voor de vier woningen. Woensdag kunnen auto's tussen 7.30 en 17.00 uur niet op de Bees tenmarkt terecht. Een dag later is de markt afgesloten van 8.00 tot circa 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49