19 Drie Zeeuwse koks in strijd asperge-amuses 'Wietpas leidt tot uitbreiding handel' 1 Boetes voor rijden onder invloed Camera! riuseum Zierikzee open voor publiek Gewonde bij botsing in Middelburg 'Raadsleden moeten uit de rekenkamer' j-jfhlmanz} in s'j/iiiüJ/ W Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* www.dominicus.nl dinsdag 1 mei 2012 aniiiinitiMH SLUISKIL/HULST Een 28-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen is in de Bal juwlaan in Sluiskil betrapt op rij den onder invloed. Uit ademanaly se bleek dat de man 3,7 maal te veel gedronken. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt en zijn rijbe wijs is ingevorderd. Zondagavond werd een 35-jarige au tomobilist uit Zwijndrecht, aan de Paardenmarkt in Hulst, eveneens betrapt op rijden onder invloed. De man had ongeveer drie maal te veel gedronken en was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Te gen de man is proces-verbaal opge maakt. zierikzee - Het Cameramuseum van fotograaf Bob Noomen in Zie rikzee wordt zaterdag 12 mei offici eel geopend. In het pand aan de Visstraat wordt de geschiedenis van de fotografie verteld. De na druk ligt op historische camera's. Het Cameramuseum is het enige in Nederland. Het heeft een educa tief en interactief karakter. Doel stelling is het behoud van industri eel en cultureel erfgoed. Er is daar bij aandacht voor de Zeeuwse foto grafie. Dinsdag 15 mei gaat het mu seum open voor het publiek. MIDDELBURG Bij een aanrijding tussen twee au to's is maandagmorgen iets na ne gen uur op industrieterrein Ar- nestein in Middelburg een 42-jari- ge automobilist uit Spanje gewond geraakt. De Spanjaard verleende geen voor rang aan een 56-jarige bestuurder uit 's-Gravenpolder. Op de kruising tussen de Ampereweg en de Hercu- lesweg klapten de twee auto's op elkaar. De automobilist uit Spanje is ter controle per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Beide voertuigen raakten zwaar be schadigd. ZIERIKZEE Schouwen-Duiveland gaat waar schijnlijk terug naar de situatie dat onafhankelijke deskundigen het rei len en zeilen van de gemeente con troleren. Demissionair minister Spies wil bij wet verbieden dat raadsleden deel uitmaken van de gemeentelijke Rekenkamer. Ge meentebesturen zijn verplicht zich te laten controleren door een Re kenkamer. Sinds 2006 heeft de ge meente zo'n orgaan, dat bestond uit specialisten die niet op Schou wen-Duiveland woonden. In 2010 oordeelde de gemeenteraad dat het goedkoper was de commissie te vormen uit fractievoorzitters. zierikzee - Drie Zeeuwse koks, on der wie titelverdediger Martijn van der Walle uit Vlissingen, zijn geselecteerd voor de strijd om de beste amuse met asperges, die maandag 7 mei in Zierikzee wordt gehouden. Vanuit het gehele land schreven 22 keukenchefs in. De jury selecteer de tien mensen voor de eindronde volgende week maandag in restau rant De Zeelandbrug. De deelne mers komen uit Gelderland, Noord-Holland, Brabant en Zee land. De koks moeten een een klein voorgerechtje maken waarin asper ges zijn verwerkt. Het hapje moet passen hij de Spaanse witte wijn Ramon Bilbao Monte Blanco Ver- dejo. Vorig jaar ging de wisseltrofee naar Martijn van der Walle van res taurant Martijn in Vlissingen. Hij maakte een terracotta bloempotje met eetbare 'aarde' waaruit een ontluikende asperge stak. Restau rant Smaeck in Renesse werd twee de; bistrot Sharlot in Ulvenhout eindigde op de derde plaats. mmwwmmmmw door Wout Bareman terneuzen - Politie en Justitie in Vlaanderen vrezen dat invoering van de wietpas in de grensprovin cies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg leidt tot uitbreiding van de illegale drugshandel en het aan tal wietkwekerijen. Vorig jaar werd in België het re cordaantal van 1070 kwekerijen ontmanteld. Tien jaar geleden stuitte de politie op niet meer dan 35 kwekerijen. Volgens Vlaamse drugsexperts is de spectaculaire groei een direct gevolg van hardere aanpak van kwekerijen in Neder land. Daarbij werken politie en Jus titie succesvol samen met woning corporaties en energieleveranciers. Veel Nederlandse kwekers zoeken hun heil sindsdien in België en dan vooral in Vlaanderen. Ze ver kopen hun producten aan de Ne derlandse coffeeshops. Overigens worden in België ook kleine kwekers, die betrapt wor den, meegeteld. Volgens de Bel gische richüijnen is er al sprake van een kwekerij bij twee wiet- plantjes. Daarnaast constateert de politie echter ook een groei van grote kwekerijen met vaak vele honderden planten. Er is in die ge vallen sprake van georganiseerde misdaad. *.-4' Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloertegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! *Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 4361 SK Westkapelle Tel. 0118-571436 Verrijn Stuartweg 10 4462 GE Goes Tel. 0113-277200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47