Zonnig feest goed bezocht 19 Drie Zeeuwse koks in strijd asperge-amuses Wietkwekers wijken uit naar België ■H www.dominicus.nl fSPIlfiK Man met nepwapen aangehouden Actie voor behoud van bibliotheekbus Voorproefje open dag Spanjaard gewond Landmacht Oirschot bij botsing Arnestein Rijbewijs drankrijder Lintje voor muzikant Terneuzen ingenomen Bram Wielemaker hi stun urn Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* dinsdag 1 mei 2012 isnpHupip De rodeostier in Burgh-Haamstede draaide zonder pauze. De zomerse Koninginnedag heeft op Schouwen-Duiveland veel mensen op de been ge bracht. Maar extreem druk was het nergens. Kennelijk heeft ook de eigen tuin zijn charmes. door Ton van den Nouweüand Al twee uur voor de opening van de festi viteiten draait de vrij markt in het cen trum van Zierikzee op volle toeren. ,„Met prinsjes en prinsesjes en twee heuse ridders te paard, is Zierikzee vandaag een ko ninklijke vestigingstad," zegt raads lid Robbert Lievense, die de eer had het feest te mogen openen. „We kunnen ons medeleven betui gen aan prins Friso, zijn gezin en de Koninklijke Familie door er een Koninginnedag als geen ander van te maken." Drie oud-mariniers hij sen hierop de vlaggen, terwijl ko ninklijke harmonie Kunst en Eer het Wilhelmus speelt. In Kerkwerve is het enkele uren la ter al zo gezellig dat het program ma uitloopt. Zes jongemannen.ge bruiken bier als brandstof om - als onderdeel van de zeskamp - een ZIERIKZEE - Drie Zeeuwse koks, on der wie titelverdediger Martijn van der Walle uit Vlissingen, zijn geselecteerd voor de strijd om de beste amuse met asperges, die maandag 7 mei in Zierikzee wordt gehouden. Vanuit het gehele land schreven 22 keukenchefs in. De jury selecteer de tien mensen voor de eindronde volgende week maandag in restau rant De Zeelandbrug. De deelne mers komen uit Gelderland, Noord-Holland, Brabant en Zee land. De koks moeten een een klein voorgerechtje maken waarin asper ges zijn verwerkt. Het hapje moet passen bij de Spaanse witte wijn Ramon Bilbao Monte Blanco Ver- dejo. De jury bestaat uit Jos van Gruns- ven (Eurotoques Nederland), culi nair journalist Ton de Zeeuw, wijn koper Joost van Hurk, Wil van Bruchem van de bedrijfsorganisa tie en meesterkok Sjaak Jobse. Vorig jaar ging de wisseltrofee naar Martijn van der Walle van res taurant Martijn in Vlissingen. Hij maakte een terracotta bloempotje meet eetbare 'aarde' waaruit een ontluikende asperge stak. Restau rant Smaeck in Renesse werd twee de; bistrot Sharlot in Ulvenhout eindigde op de derde plaats. MIDDELBURG De politie heeft maandagmiddag een 18-jarige man uit de gemeente Veere aangehouden op de Potten bakkerssingel in Middelburg. De man had een nepwapen. Bij een ru zie werd bij hem een op een vuur wapen gelijkend voorwerp gezien. Hij is door omstanders overmees terd en aan de politie overgedra gen. Hij is in verzekering gesteld. WAARDE Driehonderd inwoners van Waar de - een kwart van het Bevelandse dorp - hebben maandag hun hand tekening gezet voor behoud van de bibliobus. Schhooljuf Elise Schrij ver zamelde de handtekeningen in. „De bus wordt enorm druk be zocht. De logica van deze bezuini ging is ver te zoeken", zegt ze. MIDDELBURG MIDDELBURG Militairen van de Legerplaats Oirschot geven vrijdag een voor proefje van de Landmachtdagen op de Markt in Middelburg. Vanaf 13.00 uur kunnen belangstellenden een blik werpen in de zwaarge wicht voertuigen. Militairen staan klaar om meer te vertellen over hun dagelijks werk. Verder is er een hindernisbaan voor publiek. SLUISKIL Bij een aanrijding tussen twee au to's is maandagmorgen op indus trieterrein Arnestein in Middel burg een 42-jarige automobilist uit Spanje gewond geraakt Hij verleen de geen voorrang aan een 56-jarige bestuurder uit 's-Gravenpolder. De automobilist uit Spanje is ter con trole per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. VLISSINGEN Een 28-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen is maandag ochtend in Sluiskil betrapt op rij den onder invloed. Uit ademanalyse bleek dat de man 3,7 maal te veel had gedronken. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt en zijn rijbewijs is ingevor derd. Middelburger Bram Wielemaker (78) is maandag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Hij is sinds 1945 lid van de Vlissingse brassband Ceacilia. Wielemaker or ganiseert optredens en stelt mu ziekprogramma's samen. Hij valt ook vaak in als muzikant bij ande re gezelschappen in de regio. auto rond de kerk te duwen. „Niet eerlijk. Ik zat er nog niet op en hij zette 'm al aan," vertelt Tessa Koo- man bij de rodeostier op der Bea- trixweide in Burgh-Haamstede. Vriendin Synthia Brasser houdt het een paar seconden langer vol, maar ploft dan ook op het lucht kussen. Het stierrijden en het koe- melken wordt van een passende country-fiddle voorzien door Ian de Jong die in de feesttent op zijn viool staat te spelen. Tien frikadellen schrokt Rudo van den Berge naar binnen in de daar voor beschikbare vijftien minuten. Rudo mag zich daarom winnaar van het Eerste Open Bruse Kam pioenschap Frikadellen Eten noe men. Iets meer gevoel voor show is bij een volgend kampioenschap welkom. De zes deelnemers doen vandaag niet echt hun best en staan geregeld met hun rug naar het talrijke publiek. Mark Polet en Simon Zwart worden tweede met een consumptie van negen stuks. Op de Ring in Ouwerkerk is het aan het eind van de middag ver dacht rustig. De kinderspelen zijn voorbij en de doorzichtige opblaas- bollen voor het bubbel-voetbal zijn afbesteld. „Er was geen belang stelling voor," zegt Leanne Ver meer van het Oranjecomité. Het comité kampt met bloedarmoede. Naar verluidt komt er versterking. TERNEUZEN - Politie en Justitie in Vlaanderen vrezen dat invoering van de wietpas in de grensprovin cies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg leidt tof uitbreiding van de illegale drugshandel en het aan tal hennepkwekerijen. Vorig jaar werd in België het re cordaantal van 1070 kwekerijen ontmanteld. Tien jaar geleden stuitte de politie op niet meer dan 35 kwekerijen. Volgens Vlaamse drugsexperts is de spectaculaire groei een direct gevolg van hardere aanpak van kwekerijen in Neder land. Daarbij werken politie en Justitie succesvol samen met woningcor poraties en energieleveranciers. Veel Nederlandse marihuanakwe- kers zoeken hun heil sindsdien in België en dan vooral in Vlaande ren. Ze verkopen hun producten aan de Nederlandse coffeeshops. Overigens worden in België ook kleine kwekers, die betrapt wor den, meegeteld. Volgens de Bel gische richtlijnen is er al sprake van een kwekerij bij twee wiet- plantjes. Bad in Beeld Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloerjtegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! *Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 4361 SK Westkapelle Tel. 0118-571436 Verrijn Stuartweg 10 4462 GE Goes Tel. 0113-277200 ïEGflS. MAKAJfcSnïN -- -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43