2 dinsdag 1 mei 2012 De Westerschelde en vooral de monding ervan is een beetje de voortuin van de jachthaven van Breskens. Een grillig, verrassend, onstuimig en soms sereen water, maar vooral, naar mening van drie kenners, wedstrijdzeiler en ontwerper Frans Maas, wedstrijdorganisator en -zeiler Roy van Aller en KNRM schipper Marcel van den Nieuwendijk, een uiterst veilig water. Colofon Buiten Binnen: verschijnt elke dinsdag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Binnen is een bijlage over leven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-maii: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl postadres: PZC o.v.v. Buiten Postbus 91,4330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefowwwwon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Johnny de Jonge Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@pzc.nl Extra tips van Roy uan Aller De voorhavens in Vlissingen en Breskens zijn vrij groot. Dus, de zeilen hier inhalen brengt minder stress dan buiten op de rivier. Altijd het vaarwater aan stuurboordzijde aanhouden! Altijd op de boeien letten, er is genoeg ruimte voor iedereen. De scheepvaart aan alle kanten goed in de gaten houden, zowel vanuit de kuip als van achter het roer. Reddingboeien en -vesten meenemen, evenals een EHBO-kist en noodsignalen en, zeer belangrijk, een goed anker met ketting. Frans Maas aan de tekentafel Tips van schipper Marcel voor oversteken bij Breskens: Vernieuw een keer per jaar het brandstoffilter en maak de tank göed schoon Maak een checklijst van marifoon kanalen die je tegenkomt. Gebruik de nieuwste zeekaart Luister uit op marifoonkanaal 14 (centrale Vlissingen) Kijk voor oversteek vanuit Vlissingen altijd of het gat in de verkeersstroom groot genoeg is of vraag het aan dë verkeerspost. Loop niet vlak voor een vrachtschip over, passeer zoveel 'mogelijk achterlangs. Koers niet recht op Breskens, je loopt geheid op de Plaat van Breskens. Stuur op de veerhaven of de vuurtoren, westelijk van Bres'kens. Download het nieuwste boekje Noordzeekust via www.varendoejesamen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34