Diesel Jeroen Damman wint ZK 9-ball Broers Verhagen zijn doffer dankbaar sport 127 Harmes sprint naar zege in Oranjeloop Mark Boot oppermachtig Drie clubs geven trainingen aan meisjes Karateka's grossieren in prijzen in België Van der Lijke sterk in Ronde Bretagne dinsdag 1 mei 2012 S door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Het Zeeuws,kam pioenschap 9-ball in The Roadhou- se is gewonnen door Jeroen Dam man uit Middelburg. Het was de derde keer op rij dat hij de titel bin nenhaalde. Het was inmiddels de vijfde editie van het ZK 9-ball met ook dit jaar weer een zeer sterk deelnemers veld. Grote kanshebbers voor de ti tel waren titelverdediger Atong Wu, Johan van Oorschot uit Vlis- singen, Martien Neumann en Chri stopher van Renswoude uit Mid delburg. Ook de Zeeuws-Vlaming Ronny Broeken en Middelburgers Joris Lodder en Jeroen Damman mochten zeker niet onderschat worden. De start van enkele favorieten als Lodder en Damman was moei zaam. Zo sneuvelde Lodder al na twee partijen en kregen Broeken en Damman in de eerste ronde klop van respectievelijk Dennis van Bel- zen en Rinus Witte. Dankzij het double-knockout-sys- teem kregen zij een herkansing en Damman maakte daar dankbaar gebruik van. Hij bereikte de kwart finale en was daarin een maatje te groot was voor Sean Dennis (9-2). Martien Neumann won met rui me cijfers van Stefan Hofman. Atong Wu versloeg Roy Nijhoff en Johan van Oorschot won nipt van Christopher van Renswoude. In de halve finales schakelde Martien Neumann Atong Wu met opval lend gemak uit met 11-2. Bij Van Oorschot en Damman was het een stuk spannender, het werd 11-9 in het voordeel van Damman. In de finale was de spanning om te snijden. Neumann kwam 5-2 voor waarna Damman flink wat racks op rij pakte en op voor sprong kwam. Hierna ging het tot 10-10 gelijk op. Uiteindelijk trok Jeroen Damman aan het langste eind en won met 13-10. De winnaar na afloop: „Ik ben een diesel en had zomaar vroeg uit het toernooi kunnen liggen.Gelukkig was dit niet het geval en groeide ik langzaam in het toernooi." Bij de vrouwen won Melany Bootsgezel de titel. Zij won de finale van 4-voudig kampioene Ragne van den Eeren- beemt. door Maurice Steketee VLISSINGEN - De Oranjemuidenloop moest hij vrijdagavond nog aan zich voorbij laten gaan wegens wat pijntjes, maar in de Oranjeloop liet Erwin Harmes maandagochtend opnieuw zien dat hij de laatste maanden veel progressie heeft geboekt. De atleet uit Nieuw- en Sint Joosland klopte Adriaan van Keulen in de eindsprint en won zo de veertigste editie van de trimloop die altijd op Koninginnedag wordt gehouden. Harmes is in voorbereiding op de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen waar hij zijn persoon- lijk record flink hoopt te verbeteren. „Vandaag liep ik niet voluit. Ik werk vooral toe naar de marathon en heb de laatste weken heel veel ge traind. Adriaan liep op het strand heel makke lijk en het kostte best veel moeite om bij hem te blijven. Uiteindelijk kon ik hem in het laat ste stuk verslaan." Voor de meeste atleten was het tijdens de Oranjeloop flink afzien. Onder een strakblau we hemel liep de temperatuur vooral op het strand flink op. Bovendien wachtte halverwege de wedstrijd de steile duinovergang bij Dishoek, waar veel atleten hun tanden op stuk beten en noodge dwongen moesten wandelen. „Het was pittig vandaag", vond ook Harmes, die de 8.5 kilo meter aflegde in een tijd van 31 minuten en 13 seconden. Een paar tellen later eiste Middel burger Adriaan van Keulen de tweede plaats voor zich op. Wim van Sparrentak uit Sint Laurens werd net als in de Oranjemuidenloop derde. Bij de vrouwen ging de zege naar Liset- te de Schipper uit Middelburg in een tijd van 43.01 minuten. Gert van der Vinden uit Biggekerke won de vier kilometer bij de mannen, plaatsgenote Annemieke Koopman presteerde dat bij de vrouwen. foto Lex de Meester door Fred Rabout OOSTBURG - Als jonge duif vloog hij twee staartprijsjes. Toch kreeg hij contractverlenging op de hok ken van de gebroeders Verhagen in Westkapelle. Een blauwe doffer. Afgelopen zondag als tweejarige bedankte hij zijn baasjes Dennis en Alex voor het in hem gestelde vertrouwen. Op het vitessecon- cours vanuit Breuil le Vert, waar van de lossing wegens de slechte weersomstandigheden een dag la ter plaatsvond, overbrugde hij de 250 kilometer tussen de lossings plaats en Westkapelle met een snelheid van 2152 meter per mi nuut. Er was er niet ééntje in Zee land die dat sneller deed. Dus pak ten de broeders Dennis (33 jaar) en Alex (30) hun eerste grote suc ces in hun duivensportcarrière. Een microbe die ze van vader Jo erfden. Alex: „Dat de 'blauwe' mocht blijven na zijn matige pres taties als jonge duif kwam doordat hij uit een goed ras kwam. Zijn va der uit de stal van JP Hengst en de moeder uit de stal Henk Melis. We hebben trouwens ook bij Jan van de Pasch in Grubbenvorst kwa liteit ingekocht. Van de zeven prij zen de we vandaag in de vereni ging pakten zijn er maar liefst vijf van de duiven van Van de Pasch." De winnende duif hebben ze niet zien komen. Dennis: „Ik was nog bezig de duivinnen van de doffers die mee waren in hun hokjes te brengen toen ik een duif voorbij zag draaien. Het bleek onze twee de al te zijn. Die pakte in het Sa menspel de zesde prijs. De eerste zat toen al in de klok. Dat kan ge lukkig heden ten dage met de elek tronica." Ze hadden zeventien we- duwschapsdoffers ingekorfd voor Breuil le Vert en pakten zeven prij zen. De gebroeders Verhagen pak ten in 1989 de duivensport zelf standig op. Vader moest wegens ziekte zijn hobby laten varen. Ge zien hun leeftijd zijn Dennis en Alex nog aankomend talent in de Zeeuwse duivensport waar de ge middelde leeftijd jaarlijks de hoog te in blijft gaan. Hun enige grote succes tot nu toe was een elfde na tionaal op Orleans jonge duiven in 2011. Hun lievelingsspel blijft de dagfond. Dennis Ruffec stond bij ons hoog genoteerd maar die is he laas van de kalender afgevoerd. Maar ook een zege op Tours zou welkom zijn hier op d'Arke in Westkapelle." Breuil le Vert was een laatste trai ning voor de grotere, provinciale, concoursen die komende zaterdag met de midfondconcours vanuit Mantes la Jolie beginnen. Omdat de lossing vanuit Breuil le Vert een dag moest worden uitgesteld heeft men besloten de inkorving voor Mantes la Jolie ook een dag uit te stellen. Dus wordt er niet op donderdag maar op vrijdag inge korfd. WEMELDINGE - Mark Boot uit Burgh-Haamstede toonde zich dui delijk de sterkste tijdens de Konin ginnedagmotorcross in Wemeldin- ge. In beide manches bleef er voor de concurrentie weinig anders over dan te strijden voor de ere plaatsen. De tweede plaats ging in beide manches naar Stefan Hage uit Goes. In het begin moest hij in bei de manches nog flink aan de bak om in de eerste manche Rinnie van Linden uit Putte en in de tweede manche Jeffrey van Kem pen uit Oost-Souburg van zich af te schudden. Ook Van Kempens plaatsgenoot Martin Stroo meng de zich nog in deze strijd maar werd uiteindelijk vijfde. Bij de MX 2 twee- en viertakten won Guido Boone uit Oost-Sou burg. De Yamaharijder haalde het voor Bart Kuzee en Robin de Jon ge. In de clubklasse was Wesley de Jonge de sterkste. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg legde beslag op de tweede plaats en was daarmee tevens de snelste vrouw. Danny Munsters werd derde. MIDDELBURG Zeelandia Middelburg, Oostkapelle en JVOZ slaan de handen. De drie voetbalclubs organiseren een gratis voetbalmiddag voor meisjes in de leeftijd van 6 t/m 16 jaar. Onder andere Irma de Witte (hoofdtrainster Oostkapelle) en Dolf Roks (JVOZ) zullen de trainin gen verzorgen, die plaatsvinden op woensdag 16 mei op de velden van Zeelandia Middelburg. Wie zich wil aanmelden kan te recht op de website van de JVOZ. MIDDELBURG Karateka's van JKA Zeeland uit Vlis- singen hebben goed gepresteerd tij dens de Open Belgium karatecup kampioenschappen. Het toernooi in België was met meer dan hondervijftig deelne mers vanuit heel Europa een mooie krachtmeting voor de ploeg uit Vlissingen. De Zeeuwse karateka's namen 22 prijzen mee naar huis, bij elkaar ge sprokkeld door Ivy en Rayno van Wezel, Wouter, Darrell en Sharon Meedendorp, Jouhaina en Chaida Achekhlaf, Aron Dronkers, Avalon Verheije, Queenzi de Caluwe en Jas per Banh. MIDDELBURG Wielrenner Nick van der Lijke is" uitstekend op dreef in de Ronde van Bretagne. De twintigjarige Mid delburger eindigde maandag in de zesde etappe als vijfde, op vier se conden van winnaar Jay McCarthy uit Australië. In het algemeen klas sement rukte Van der Lijke op naar de vijfde plaats. In het tussensprint- klassement gaat hij aan de leiding, in het jongerenklassement staat hij derde. Zijn ploeggenoot Daan Oli vier gaat hier aan de leiding. Marco Minnaard uit Wemeldinge eindig de maandag als dertigste en staat ook hoog in het klassement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27