Goese golfsters pakken titel Zeeuws team promoveert naar eerste klasse Grevelingenhout op weg naar het kampioenschap Zware loting voor 'Dream Team' Uitstekend debuut voor Van Drongelen dinsdag 1 mei 2012 Het vrouwenteam van de Goese Golf Club is zondag kampioen geworden in de tweede klasse. Het Zeeuwse team is na drie wedstrijden niet meer te achter halen voor de concurrentie. door Maurice Steketee GOES - De vrouwen van de Goese Golf Club speelden zondag voor het kampioenschap tegen directe concurrent Oude Maas. Een over winning volstond om de titel bin nen te halen voor de Goesenaren. Na een gelijk opgaande strijd trok het Zeeuwse team met 10-8 aan het langste eind waardoor het vol gend jaar in de eerste klasse mag uitkomen. De promotie naar het op één na hoogste niveau van Nederland kwam voor speelster Marije van Belzen enigszins als een verras sing, liet ze maandagavond weten. „We begonnen het seizoen met een invalster, omdat Jannie van Dommelen door fysieke proble men niet kon spelen. Dat was een aderlating, maar de invalster heeft het erg goed gedaan." De Goese Golf Club begon sterk aan het seizoen. De eerste twee competitiewedstrijden werden ge wonnen waardoor afgelopen zon dag het kampioenschap al kon worden binnengehaald. Van Belzen: „We zitten in een pou le met vijf teams. Met nog een ron de te gaan zijn we dus al kam pioen, doordat we zondag van de directe concurrent wonnen. De eerste klasse zal waarschijnlijk iets te hoog gegrepen zijn, maar we kij ken er wel naar uit om er in te spe len. Hopelijk kan Jannie dan ook weer meedoen." De wedstrijd tegen Oude Maas ging zondag lange tijd gelijk op waardoor het tot het laatst span nend was. In de ochtend eindigde de eerste dubbel van Liesbeth van den Dool en Marije van Belzen in een gelijkspel. Danielle Bergers en Truus Harinck verloren daarna hun partij op hole 16. Henni van Doorne en Tiny van Zweeden speelden vervolgens een solide wedstrijd, die zij op hole 16 won nen. In de singles bleek dat de Goe se vrouwen over een evenwichtig team beschikken. Liesbeth van den Dool kwam geen enkele keer Het vrouwenteam van de Goese Golf Club werd zondag kampioen. in de problemen en won haar wed strijd. Ook Danielle Bergers en Truus Harinck speelden een dege lijke wedstrijd en wonnen hun par tij. Henni van Doorne had een ge lijkspel nodig om het kampioen schap binnen te halen. Van Door ne beschikte over stalen zenuwen en won de laatste hole waardoor haar wedstrijd in een gelijkspel ein digde. Dat was voldoende voor promotie van de Zeeuwse equipe. „De eerste klasse is een behoorlijk hoog niveau. Het is net onder de hoofdklasse, waarin de Nederland se topamateurs spelen." Voor het zover is richt Van Belzen zich eerst op het Nederlands kampioen schap dubbel. Daar doet ze samen Liesbeth van den Dool in augustus aan mee. MIDDELBURG - De mannen van Gre velingenhout hebben in de strijd om het kampioenschap in de twee de klasse goede zaken gedaan. Te gen de ongeslagen promovendus, de Woeste Kop, die het verrassend goed doet in de tweede klasse, boekte de eveneens ongeslagen for matie uit Bruinisse een klinkende 14-4-overwinning. De stand na de dubbels in de ochtend was 5-1 in het voordeel van Grevelingenhout, RIO DE JANEIRO - De Amerikaanse basketballers krijgen tijdens de Olym pische Spelen serieuze tegenstand. De NBA-sterren treffen in Londen Frankrijk en Argentinië. Dat heeft de loting maandag in Rio de Janeiro uitgewezen. Het 'Dream Team' is uiteraard de grote favoriet in groep A. Kom naar de KvK-overnamedagen Verkopers op 8 mei in Middelburg Kopers op 10 mei in Goes Voor meer info en aanmelden: www.kvk.nl/overnamezeeland waarbij vooral de comeback van René Roos en Frank Huisson in het oog sprong. William Remeeus en Job Jan Sim- melink wonnen op hole 17, Ruud Graveland en Thom Hopmans wa ren eveneens te sterk voor hun op ponenten. In de singles zette de spannende strijd zich voort. Frank Huisson zet te voor Grevelingenhout de eerste punten op het bord. Thom Hop- UIT ATLETIEK Vlissingen. Oranjeloop 8.5 km Mannen: 1Er- win Harmes (Nieuw- en Sint Joosland) 31.13, 2. Adriaan van Keulen (Middelburg) 31.16, 3. Wim van Sparrentak (St Laurens) 31.59, 4. Da vid Schrier (Vlissingen) 32.14, 5. Harmen van Eijzeren (Meliskerke) 32.33, 6. Martyn Schake laar (Hattem) 32.52, 7. Jeroen van den Berge (Kruiningen) 33.47, 8. Benjamin Gerrits (Axel) 33.47, 9. Johan Kodde (Arnemuiden) 33.56, 10. Rian van de Broeke (Vlissingen) 34.00, 11. Andre van Maldegem (Gapinge) 34.07, 12. JaapJan Ritsema (Middelburg) 34.19, 13. Kees Louws (Middelburg) 35.04, 14. Arjo Verhage (Aagtekerke) 35.12, 15. Rinus Verbart (Vlissin gen) 35.16. Vrouwen: 1. Lisette de Schipper (Middelburg) 43.01, 2. Janita Dixhoorn (Ede) 45.06, 3. Ange- lique Harinck (Souburg) 45.59, 4. Annelies van de Perk (Westkapelle) 46.51, 5. Lucille Seuss (Vlissingen) 48.44, 6. Hariette Hesselman (Mid delburg) 48.57, 7. Monique Jacobs (Zuilichem) 50.01, 8. Kim Kwakkelaar (Vlissingen) 50.07, 9. Ines Geene (Middelburg) 50.23, 10. Maryska Nastaly (Vlissingen) 51.49. 4 km. Mannen: 1Gert van der Vinden (Bigge- kerke) 16.33, 2. Sergio Harinck (Souburg) 17.55. Vrouwen: 1. Annemieke Koopman (Biggeker- ke) 26.17, 2. Mariska de Kroo (Nw St Joos- mans, nog ongeslagen dit jaar, won ook dit keer. René Roos speelde een solide wedstrijd en won zijn partij. In de voorhoede speelde Job Jan Simmelink gelijk. Ook William Remeeus speelde gelijk tegen het 14-jarige talent van de Woeste Kop, Zino Meessen. Ruud Graveland scoorde het laatste punt voor Gre velingenhout Hierdoor staat de formatie uit Brui nisse ruim aan kop in de poule. land) 26.51, 3. Marianne d Zwart (Vlissingen) 27.04. DUIVENSPORT Breuii Ie Vert met 9878 (1234 traming) oude duiven: Samenspel 1 (2150 m/m): 1,3. R. de Lijser, 2. D. van Houte, 4. I. den Dekker, 5,7,8,9. M. de Poorter, 6. JP. De Lijzer, 10. J. Kools. Samenspel 2 (2059 m/m): 1Fam. de Boer-van Urk, 2,6. A, Bouchaut&Zn, 3,7,10. Ge- br. Scheele, 4. O. Haers, 5. Comb, de Mul/Vermeirssen, 8,9. Comb. Derycke/ Schie man. Samenspel 3 (2022 m/m): 1,7. R. van Goethém, 2. Th. Casteels, 3. W. Maes, 4. W. Bogaart, 5. R. de Booy, 6. G. Vioen, 8. A. van Daalen&Zn, 9. A. Mattens, 10. A. de Meyer. Samenspel 4 (2061 m/m): 1. M. Verwei-Fi- lius, 2. Th. v.d. Gruiter, 3,9. SJ. van Eijkeren, 4. Comb. K&P. Schroevers, 5. Comb, de Kooning, 6. D. Wagenaar, 7. J. Steenhard, 8. F. Westdor- pe, 10. Comb. Willeboer/Segboer. Samenspel 5 (2039 m/m): 1,3,5. M. Hengs- dijk, 2. P. Glas, 4,6,7,8. Comb. J&M. de Groot, 9,10. D. de Voogd. Samenspel 6 (2081 m/m): 1. W. Blom, 2. L. Knop, 3. D. Menheere, 4. R. Fonteyne, 5. J. van Dijke, 6. G. v.d. Kamp, 7. J. Moerland, 8. J. den Hengst, 9. M. Matthijsse, 10. A. Havermans. Samenspel 7 (2152 m/m): 1,6. Gebr. Verha gen, 2. JC. Roelse, 3. H. Biemans, 4. G. de door Ludemi Roefiaitdt KLOOSTERZANDE - Met een overtui gende overwinning kon dressuur- amazone Natasja van Drongelen met Vivaldi maandag in Klooster- zande op een uitstekend debuut in Z2 terugkijken. Jorien Muilwijk toonde op het koninginconcours hippique van de Honteruiters vormbehoud. De amazone uit Koe wacht schreef met Nadia beide proeven in Zi op haar naam. Natasja van Drongelen behaalde met de in de drafonderdelen uit blinkende en veel lengtebuiging to nende vosruin Vivaldi in de warm loopronde van het Z2 met 63,52 procent een verdiende overwin ning. De dierenartsassistente uit IJ- zendijke bleef Bianca Kors met Fa- berge en Lisette den Dekker, die de tweede plaats deelden, bijna drie procent voor. Natasja van Drongen was zicht baar tevreden. „Vivaldi gaf mij bij het losrijden al een goed gevoel en stelde mij in de próef niet teleur. De draf is een van zijn sterke pun ten en we scoorden goed. Bij het appuyeren liep hij mooi met veel lengtebuiging door de proef" In de herkansing eiste Bianca Kors met de ontketende zwarte Fabria- no-zoon Faberge met 68,82 pro cent de zege op. De combinatie uit Sluiskil sloeg daarmee een gat van ruim vier procent met Natasja van Drongelen met de Rubiquil-zoon. lorien Muilwijk heeft bij de mer rie Nadia blijkbaar de juiste knop pen gevonden. In Zi was de ama zone uit Koewacht met de mooi bergopwaarts en veel afdruk door de baan gaande Expert-dochter, met respectievelijk 65,88 en 65,00 procent in beide proeven, nipt de beste. De combinatie uit het Zeeuws-Vlaamse vlassersdorp bleef thuisrijder Lisette den Dek ker met vosmerrie Hinde in beide omlopen slechts een half procent je voor. „Ja, ik heb fijn gereden. Het klikt steeds beter tussen ons. Het heeft even geduurd, maar het geduld wordt beloond. Daar ben ik erg blij om", vertelde Muilwijk. De springrubrieken in Kloosterzan- de waren matig bezet. Colinda Cor- nelissen eiste in L de zege op. De amazone uit Vogelwaarde hield als enige het strafblad blank. Carolien de Bruin uit Clinge stuurde de merrie Bersina naar de zege in de klasse B. Nooijer, 5. G. Baan, 7. B. Houmes, 8. J. Roelse, 9. W. Minderhoud, 10. J. Marteyn. MOTORCROSS Wemeldinge. 50 cc: 1Sam Hppenbrouwers, Halsteren. 65 cc: 1Jonah Pijnen, Arnemuiden. 85 cc: 1Tom Cortvriendt, Axel. Gubklasse: 1Wesley de Jonge, 's-Heer Abts- kerke. Vrouwen: 1. Danielle van Kempen, Oost-Souburg. MX 2: 1. Guido Boone, Oost-Souburg; 2. Bart Kuzee, Waarde; 3. Ro bin de Jonge, 's-Heer Abtskerke. MX 1: 1. Mark Boot, Burgh-Haamstede; 2. Stefan Hage, Goes; 3. Rinnie van Linden, Putte; 4. Jeffrey van Kempen, Oost-Souburg; 5. Martinj Stroo, Oost-Souburg. WIELRENNEN Omloop van Schermer. Uitslagen Team Nuts- werk. 17e: Joukje Braam. 25e: Henriette Woe- ring. Peloton: Ines Klok en Christel Janssen Biggekerke). Heist op den Berg. 11e: Steffi Lodewijks, met vlak daarachter Shauni Corthout en Anne Eversdijk Breda. Oramjeromde. Categorie 1. 5e: Myrthe Greydanus. Categorie 3. 4e: Jurgen Mesu, 9e: Mike Deutenkom. Categorie 4. 4e: Tristan Tim mermans, 9e: Arjen Poley. Categorie 7. 5e: Jar- no Mobach (Philippine), 7e: Martijn de Brou wer (Koewacht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26