DOMJjxJKJiJ j zeeland 119 AWJsJ JzJthhüütid Ju jjiiiiUiilr Zware schade bij botsing Ampereweg Politie bemiddelt in ruzie bij restaurant Man met nepwapen aangehouden EHBO'ers voor tiende keer landskampioen Demonstratie landmacht Kampioenschap knikkeren Tentoonstelling Museum De Vierschaar Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* De fotograaf Een lintje voor Bram Wielemaker Bad in Beeld dinsdag 1 mei 2012 MIDDELBURG Twee auto's raakten maandag ochtend rond 9.00 uur zwaar be schadigd bij een botsing op de krui sing Ampereweg - Herculesweg in Middelburg. Een van de bestuur ders werd ter controle naar het zie kenhuis gebracht Een 56-jarige au tomobilist uit 's-Gravenpolder kreeg daar geen voorrang van een 42-jarige automobilist uit Spanje. KOUDEKERKE De politie heeft maandagvond be middeld in een ruzie tussen twee mannen in Koudekerke. In eerste instantie kreeg de politie de mel ding van een vechtpartij in een res taurant aan de Schutterstraat. Dat bleek het meningsverschil tussen de mannen te zijn. Zij lostten hun twist buiten op. MIDDELBURG De politie heeft maandagmiddag een 18-jarige man uit de gemeente Veere aangehouden op de Potten bakkerssingel in Middelburg. De man had een nepwapen. Bij een ru zie werd bij hem een op een vuur wapen gelijkend voorwerp gezien. Hij is door omstanders overmees terd en aan de politie overgedra gen. Hij is in verzekering gesteld. KOEWACHT De EHBO-Koewacht vaardigde dit weekeinde voor de tiende keer een team af dat Nederlands kampioen werd. In Hooglanderveen bleek Koewacht 1 het sterkst van de 21 deelnemende ploegen. Het team be stond uit commandant Maxime de Klerk en de helpers Marie Christi ne Bakker en Yvonne van Tuil. MIDDELBURG Militairen van de Legerplaats Oirschot geven vrijdag een voor proefje van de Landmachtdagen op de Markt in Middelburg. Vanaf 13.00 uur kunnen belangstellenden een blik werpen in de zwaarge wicht voertuigen. Militairen staan klaar om meer te vertellen over hun dagelijks werk. Verder is er een hindernisbaan voor publiek. VLISSINGEN Begin april is het Nederlands Kam pioenschap Knikkeren begonnen voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Morgen wordt het knikker- kampioenschap van de gemeente Vlissingen gehouden op het Bel- lamypark van 13.15 tot 17.00 uur. Winnaars kunnen zich plaatsen voor de landelijke finale. Peter Blom van het Zeeuws Archief bij de tentoonstelling. „Gelukkig heb ben we de foto's nog in de Vierschaar in Veere. foto Lex de Meester 'Gelukkig hebben we de foto's nog' geeft een beeld van de vroeg ste portret- en monumentenfoto grafie in Veere. De oudst bekende foto is een af beelding van buitenhuis Rijnsburg bij Oostkapelle uit 1860. De Koudekerkse dominee Leen- dert Schouten was waarschijnlijk de eerste Veerenaar die werd gefo tografeerd. Een van de eerste kleurenfoto's is die van het badstrand in Domburg, gemaakt rond 1933. <i De door sloop bedreigde Grote Kerk in Veere werd in 1875 in een serie van dertien foto's vastgelegd door Carl Wilhelm Bauer. Het inmiddels Verdwenen Arse naal is eveneens terug te zien, gefo tografeerd vanuit de stadhuistoren Openingstijden museum de Vier schaar, dagelijks van 13.00 -17.00 uur, vrijdagmiddag gesloten. Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloerjtegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! *Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. Oude Zandweg 2 Verrijn Stuartweg 10 a 0 4361 SK Westkapelle 4462GE Goes WWW OOITI iïl CUS H Tel. 0118-571436 Tel. 0113-277200 Hendrik Hermanus Roelse (1832-1872) was een van de productiefste Wakherse fotografen uit de beginperiode van de fotografie. Roelse had twintig jaar een atelier in Middelburg. (Zeeuws Archief) VLISS8NGEN - De Middelburger Bram Wielemaker (78) kreeg maandag een koninklijke onder scheiding. De decorandus werd daarmee Lid in de Orde van Oran je Nassau. De Middelburger kreeg de onderscheiding opgespeld door Middelburgs wethouder en lo co-burgemeester Albert de Vries in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. De uitreiking gebeurde bij de samenzang ter gelegenheid van Ko ninginnedag,waaraan Caecilia mee doet. Wielemaker is sinds 1945 ac tief lid van de Vlissingse brass band Ceacilia en organiseert hij de optredens en stelt de muziekpro gramma's voor deze optredens sa men. Hij is altijd bereid om in te vallen als muzikant bij andere vere nigingen in de regio en verricht veel hand- en spandiensten. Bram Wielemaker uit Middelburg, Lid in de Orde van Oranje Nassau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19