'Ja, prik die staart maar op de ezel' WALCHEREN Koninginnedag houdt Walcheren weer volop bezig met spel, handel en muziek almanak DINSDAG 1 mei 2012 17 Het was gewoon weer ouderwets leuk; een zonnetje, over het alge meen droog, niet te warm, veel spelletjes en nog meer lol. De oranje voetbalshirts waren niet te missen, je zag ze overal. Nu maar hopen dat Oranje het straks ook zo goed doet. In alle vroegte begonnen de auba des, toespraken en versierde fiet- senoptochten. Daarna was het de beurt aan de jongere kinderen. Op vrijwel alle Walcherse dorpen en in Vlissingen en Middelburg kon den ze zich naar hartelust uitleven tijdens spelletjesciruits, zeskam pen en wat dies meer zij. Waar wa ter is, hebben kinderen plezier. Dus de zeepbaan en het waterdra- gen stonden garant voor veel toe loop. Een rondje Walcheren: van Aagtekerke tot Vlissingen. In Grijpskerlce staat de 8-jarige Tim Boone 's ochtends in de rij voor Ezeltje Prikje. Opvallend door zijn oranje kuif, gecreëerd door zijn vader. „Papa heeft die met een hele dot gel gemaakt. Met een spuitbus hebben we 'm daar na oranje gedaan", zegt hij trots. Tim krijgt de staart goed op het achterwerk van de geschilderde ezel. Zijn veertig punten zijn in ie der geval binnen. Zachtjes fluistert hij: „Ik kon een heel kleine beetje iets zien." In Aagtekerke is het thema dit jaar 'Vooruutkieke'. De dames Cortine O verwater en Marijke de Visser hebben zich voor de gelegenheid uitgedost als waarzegsters. „We schenken koffie en thee en voor spellen de toekomst. Met onze gla zen bol", lachen ze vrolijk. Bij de Zandput in Serooskerke gaat het er serieus aan toe. De skip pyballen en hun 'berijders' stuite ren flink heen en weer over het blauwe zeil. Ze blijven wel droog, bij het bekertjes water stapelen is dat wel anders. Maar dat mag de pret niet drukken; 'het regent ten minste niet en het is lekker warm', roept een druipende deelnemer. Terwijl de dorpen er lustig op los vieren, feest Middelburg ook lek ker mee. Het traditionele ringrij- den op het Abdijplein ontlokt de toeschouwers weer veel ooh's en aah's. Een Duitse toerist verbaast zich erover dat 'zo'n klein ringetje gepakt kan worden'. In Vlissingen kun je in de Walst- raat bijna over de hoofden lopen tijdens de vrijmarkt. De handel flo reert. Muziek besluit de dag op de meeste plaatsen. De terrassen blij ven vol tot in de kleinste uurtjes. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse vond een paar maan den geleden dat het hoog tijd was ge worden om (weer) aan haar conditie te werken. Ze ging een tijd lang naar de sportschool, maar dat bleek toch niet helemaal haar 'ding' te zijn. Ze sport liever in de buitenlucht en be sloot daarom om te gaan hardlopen. De eerste weken waren zwaar, maar ze hield stug vol en kreeg er plezier in. Toen ze vrijdag bijna klaar was met haar ronde merkte ze dat er een bus voor haar neus stopte. De chauf feur deed de deur open en keek haar vragend aan, evenals de passagiers. Buiten adem als ze was, was het las tig om iets uit te brengen. Met geba ren maakte ze duidelijk dat ze niet mee hoefde, maar stak wel haar duim omhoog. Voor de moeite... Een pingpongbal door een waterbaan blazen; leuk maar niet zo makkelijk. Ringrijden op het stalen ros. foto A. Zevenbergen Versierde fietsen horen erbij. foto A. Zevenbergen Gelukkig hebben we de foto's nog 18 en 19 Weinig opvolgers voor ondernemers 20 en 21 7 SOCZteU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17