Onvergetelijke dag, maar io koninginnedag 2012 Ondanks het gemis van prins Friso en zijn vrouw Mabel genoten de Oranjes van alle festiviteiten tijdens Koninginne dag in Rhenen en dinsdag 1 mei 2012 Koningin Beatrix maakt een schilderij in Rhenen. Dankwoord van koningin Beatrix, in het bijzijn van de koninklijke familie, aan het einde van het bezoek in Veenendaal. Achter haar staan de prinsessen Mariiène, Aimée, Laurentien en Maxima en de prinsen Maurits, Floris, Constantijn en Willem-Alexander. Koningin Beatrix tijdens een act van het kindercircus in Rhenen. De koninklijke familie vierde dit jaar feest in Rhenen en foto's Robin Utrecht Het leek een moeilij ke dag te worden voor de koninklij ke familie, om en kele maanden na het lawineonge luk van prins Friso al Koninginne dag te vieren. Maar de Oranjes be sloten de festiviteiten toch gewoon door te laten gaan. Prinses Mabel ontbrak, prinses Ani ta moest verstek laten gaan wegens een longontsteking en de jarige Pie- ter van Vollenhoven had een ont steking aan zijn voet,, maar was er aan het slot wel bij. De rest zette de bloemetjes buiten in de Utrecht se gemeenten. De prinsen Wil- lem-Alexandèr, Constantijn, Mau rits, Floris en Bernhard baarden meteen in Rhenen al opzien met het wc-pot gooien. Voor de prin sen lag een oranje exemplaar klaar. Willem- Alexander won. Er wer- handen geschud en veel foto's gemaakt. Vooral prins Maurits was populair, zoals altijd. Het was een 'onvergetelijke Koninginnedag', zei de koningin. Ze bedankte de inwo ners van Rhenen en Veenendaal, waar ze liet weten Friso te missen. „Het is jammer en verdrietig dat onze familie niet compleet is. Maar alle hartelijkheid, de goede wensen die we gevoeld en gehoord hebben, Koningin Beatrix luistert naar een zangkoor in Veenendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10