Dreun voor PvdA PZC ORANJEVOORDEEL Generale repetitie in Rhenen Tropisch warm in Alpenlanden Zoommeer toch beter zout Ajax heel dicht bij 31e landstitel Peiling: partij verliest zes zetels door niet steunen van begrotingsakkoord Satudarah begint afdeling in Antwerpen BINNENLAND WENEN - Terwijl de lente in Neder land zich nog wat bleekjes aan dient, tikken de thermometers in Alpenlanden tropische waarden aan. In Oostenrijk werd zaterdag 32 graden gemeten, de hoogste waarde op een aprildag sinds het begin van het registreren van het weer. In München werd zaterdag 31,7 graden gemeten terwijl de Zwitserse meteorologische dienst spreekt van 'de eerste tropische nacht van het jaar'. Het april-warmterecord wordt veroor zaakt door een 'föhnstorm' die subtropische lucht vanuit de Saha ra naar Midden-Europa brengt. DE STELLING Koninginnedag is de mooiste feestdag van het jaar Reageer op pzc.nl UW MENING 411 reacties Lintje is ultieme blijk van waardering memm 37% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8"? 1688II555530 RHENEN - Na maanden van voorbereiding is het dan echt bijna zover voor Rhenen en Veenendaal: Koninginnedag 2012. Beide plaatsen zal koningin Beatrix vandaag met een bezoek vereren. Een figurant, verkleed als ko ningin Beatrix, maakte gisteren alvast een proef- ronde door Rhenen langs de koninklijke route, pagina 6: vijf vragen over Koninginnedag. foto Lex van Lieshout/ANP MIDDELBURG - Het Volkerak-Zoom- meer kan het beste zout worden gemaakt en via een opening in de Grevelingendam met het Grevelin- genmeer verbonden worden. Dat staat in een studie van Rijkswater staat die deze week wordt gepubli ceerd. Om de landbouw van zoet water te voorzien wordt via West- Brabant water aangevoerd. pagina 2/3: je zou wel gek zijn om het zoet te laten ENSCHEDE - Dankzij een 2-1-zege op FC Twente kan de 31e landstitel Ajax nauwelijks nog ontgaan. In het thuisduel van woensdag met VW kan het kampioenschap defi nitief worden binnengehaald. Met nog twee speelronden te gaan heeft Ajax zes punten voorsprong op Feyenoord. Het doelsaldo van de Amsterdammers is veel beter dan dat van de nummer twee. zie ook pagina's 25, 26 en 27 Samsom op handen gedragen door zijn aanhangers 4 en 5 Politiebonden verwachten hardere acties 6 en 7 pagina 5: Satudarah ook naar België RIJSWIJK - De PvdA is de grote ver liezer afgelopen week in de peilin gen van Maurice de Hond voor de zetelverdeling van de Tweede Ka mer. De partij verliest ten opzichte van een week eerder zes zetels en zou nu uitkomen op 19 zetels. De Hond peilde vorige week een aantal keren. Te zien is dat de so ciaaldemocraten op verlies kwa men, nadat de partij van fractie voorzitter Diederik Samsom uit eindelijk niet meedeed met het be grotingsakkoord. Van de vijf par tijen die wel meedoen met het be grotingsakkoord verliest alleen de WD: twee zetels. Van deze zoge noemde 'Kunduz-coalitie' heeft GroenLinks het meeste profijt met een winst van 3 zetels. CDA wint een zetel, D66 twee zetels en Christenunie een zetel. Deze gele genheidscoalitie van vijf partijen zou nu een krappe meerderheid in de Kamer hebben van 76 zetels, terwijl dat een week geleden nog maar 71 was. De PW gaat in de peiling een zetel achteruit en ein digt op 17 zetels. De SP wint twee zetels en komt uit op 31. De WD en SP hebben nu 'virtueel' elk de meeste zetels in de Kamer. Vorige week was de WD nog de grootste met 33 zetels. Samsom zei afgelo pen weekeinde er van overtuigd te zijn dat de PvdA nog fier overeind staat. „Er is iets tot stand gekomen dat niet staat waar wij voor staan", was zijn reactie op het begrotings akkoord. „De politicus die strijdt voor zijn idealen zal er van balen als dat resultaat geen afspiegeling is van zijn idealen. Maar ik heb geen spijt. Ik heb hard gewerkt en ik ben strijdbaar." pagina 4 en 5: na tik op de vingers komt de strijdlust ANTWERPEN - De Molukse motor club Satudarah die in Nederland 15 afdelingen telt, heeft ook een af deling in Antwerpen geopend. Dat meldt Satudarah op de eigen website. „Het Antwerpse chapter heet voluit Satudarah Belgium Dis trict 9". In Duitsland is de aspi rant-afdeling 'Duisburg' opgezet. „Een concrete locatie voor een clubhuis is nog niet bekend", meldt de Belgische krant Het Nieuwsblad zondag. „De Antwerp se afdeling wordt voorlopig nog ge leid vanuit Bergen op Zoom, waar het Seaside Chapter van Satudarah is gevestigd." Satudarah werd in 1990 opgericht in Moordrecht. De motorclub komt geregeld in het nieuws we gens vermeende spanningen met rivaal Hells Angels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1