In Duitsland groeit onbehagen over EK 81 buitenland Qk Mii zon cutttuur! 'Oprotgeld' voor illegaal Zwitserland Het pareltje van de Ardennen! Watercrisis in Bhopal Boek nü uw vakantie naar Malta! Tientallen gewonden bij bomaanslagen in Oekraïne Oudste man met kogel in het hoofd (103) overleden zaterdag 28 april 2012 Heerlijk genieten in de prachtige natuur bij Durbuy, het kleinste stadje van de wereld! U verblijft op een half uurtje lopen van dit schil derachtige middeleeuwse stadje, bij het riviertje de Ourthe. Ook voor lekkerbekken is Durbuy een feestje: je kunt hier heerlijk eten! Bezoek ook de leuke ambachtelijke delicatessenwinkeltjes en de bier brouwerij. En wat dacht u van de chocolaterie in Erezée? Verder kunt u hier lekker kajakken, wandelen en fietsen. Of bezoekt u de grotten van Duizend-en-één-Nacht in Hotton? Uw verblijf U verblijft in Résidence Durbuy, een rustig gelegen vakantiepark met comfortabele appartementen, een klein buitenzwembad (zomermaanden), speeltuin en broodjes service (weekenden/ schoolvakanties). U kunt kiezen tussen een studio, een twee- en een driekamerappartement. Malta - Qawra Htl. Sunflower*** 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in mei Per persoon al v.a. Malta - Qawra Htl. Soreda*** 8 dagen, logies/ontbijt Vertrek in mei Per persoon al v.a. Malta - Qawra App. Clover Holiday Complex*** 8 dagen, logies Vertrek in mei Per persoon al v.a. Malta - Sliema App. Bayview*** 8 dagen, logies Vertrek in juni Per persoon al v.a. In samenwerking met Arke.nl 1130 winkels 0900 8847 MALTA Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers., inclusief vlucht. Vraag naar de voorwaarden. of 1?-daag£ arrang&M&nf Een ex-premier die uit poli tieke overwegingen gevan gen zou worden gehouden en bomaanslagen. Oekraïne doet het niet goed, zo vlak voor het voetbaltoernooi. door onze correspondent Oene van der Wal Zes weken voor het begin van het EK-voetbal groeit in Duitsland de onvrede over het Oek raïense bewind. Nadat president Joachim Gauck een bezoek aan de Oekraïne afzegde uit protest tegen het lot van oud-premier Joelia Ti mosjenko, valt alom het woord 'boycot'. 'Bloed en Spelen' kopte boulevardkrant Bild bij een met prikkeldraad omlijste foto van Ti- mosjenko. Gisteren kwam daarbij dat in Dnjepopetrovsk, een stad in Oost-Oekraïne, volgens ooggetui gen circa tien bommen zijn afge gaan op drukbezochte plaatsen. 'De stad sterft' meldden bewoners via de sociale media. Over gewon den, naar verluidt vele tientallen, laat staan doden bleven de autori teiten vaag. Dnjepopetrovsk is de derde stad van Oekraïne, machts basis van president Viktor Janoeko- vitsj en geboortestad van Timosj- enko. Laten Westerse politici toe dat het land goede sier maakt met het EK? Alle blikken zijn nu ge richt op bondskanselier Angela Merkel (CDU). Gaat ze of gaat ze niet? Diverse politici roepen Mer kel, een groot voetbalfan, op het EK in het land te mijden. Europees Commissaris Viviane Re ding zegde na Gaucks besluit haar bezoek aan de openingsceremonie af „Onder deze omstandigheden zullen velen thuis blijven", zegt CDU-buitenlandwoordvoerder Ru- precht Polenz. Mogelijk wordt al leen het andere organiserende EK-land, Polen, bezocht. Volgens Polenz 'is nu dringend een signaal nodig' van de Oekraïnse regering. Op 13 juni speelt Duitsland zijn eerste wedstrijd, tegen Nederland, uitgerekend in Charkov. Daar zit de met een ernstige hernia kam pende Timosjenko een zevenjarige gevangenisstraf uit. De stad is een politiek bastion van haar kwel geest, president Viktor Janoeko- vitsj.De Duitse regering tracht al langer een oplossing te vinden voor Timosjenko. Kiev wees een voorstel haar in de Berïijnse Cha- rité-kliniek te laten behandelen, echter af. Alle Duitse partijen heb ben lof voor Gaucks opstelling. De president, het eerste Europese staatshoofd dat een ontmoeting met Janoekovitsj openlijk afwees, zet een nieuwe maatstaf voor de omgang met dictatoriale regimes, zo klinkt het. Minister Hans-Peter Friedrich (CSU, sportzaken), wil wel naar Charkov afreizen, maar al leen als hij Timosjenko kan bezoe ken. De Duitse voetbalbond DFB steunt het beleid van de rege ring-Merkel. Maar een boycot wijst de DFB af De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Rosental maakt zich zorgen over de situatie in Oekraïne. Deson danks vindt demissionair premier Rutte het nog niet nodig politieke consequenties te verbinden aan het voorval. Ook minister Schip pers van Sportzaken vindt het nog 'te vroeg' voor maatregelen. zie onze website:buitenland Beelden van de explosie bij een tramhalte in het stadscentrum BERN - De Zwitserse regering wil afgewezen asielzoekers die weige ren te vertrekken geld bieden om het Alpenland toch te verlaten. Veroordeelde illegale immigranten krijgen ook een aanbod. Per persoon zou er 500 Zwitserse frank (385 euro) reisgeld worden betaald plus 200 frank (155 euro) voor de mee te nemen bagage. Volgens de regering kan er met het nieuwe systeem enorm be spaard worden. Nu kost het vast zetten van de betrokkenen gemid deld 175 euro per dag. Het gedwon gen wegvliegen van asielzoekers en illegale immigranten die Zwit serland niet vrijwillig willen verla ten kost per persoon gemiddeld 14.500 euro. In 2011 werden op staatskosten 165 mensen per vlieg tuig weggebracht. De Zwitserse regering overweegt nog een project dat Genève in au gustus 2011 begon, landelijk in te voeren. In Genève krijgen opge pakte illegale immigranten uit Noord-Afrika die hun straf heb ben uitgezeten 765 euro voor het volgen van een beroepsopleiding in hun land van herkomst. Als zij die succesvol afronden en werk vinden, komt daar nog eens maxi maal 2300 euro bij. Het benodigde geld haalt Genève uit de kas van door de politie in beslag genomen drugsgeld. Aan het zogenoemde Project Maghreb doen 52 mensen mee. Tien zijn er al terug naar Noord-Afrika. Dertig gaan er naar verwachting dit jaar. BHOPAL - Inwoners van de Indiase stad Bhopal pompen water op uit een gemeentelijke tank. De Cen- traal-lndiase stad, waar de zomerse hitte voortduurt, kampt met een wa tercrisis. Waterbronnen zijn uitge put en in veel steden in de deelstaat Madhya Pradesh wordt water eens in de drie dagen aangevoerd in dit soort tanks. India heeft al jaren te TURLOCK - William Lawlis Pace, de langst overlevende ter wereld met een kogel in zijn hoofd, is nu dan toch overleden. Hij is 103 jaar oud geworden. Pace overleed in zijn slaap in een verpleeghuis in het Californische Turlock. Pace heeft maar liefst 94,5 jaar met een kogel in zijn hoofd ge leefd en daarmee het officiële Guin ness wereldrecord op zijn naam staan. Hij was in 1917 per ongeluk door zijn oudere broer met het ge weer van hun vader in het hoofd geschoten. Artsen durfden de kogel destijds niet te verwijderen, uit angst hersenschade aan te richten. Pace hield een zwaar beschadigd oog en schade aan zijn gelaatszenu wen over aan de hachelijke gebeur tenis. Hij was in zijn werkzame jaren in dienst bij een begrafenisonderne ming, vertelde zijn zoon, die het nieuws over Pace's overlijden be kendmaakte. euro p.p. 4- of 5-daags arrangement Durbuy zoek boekcode 32220 Inbegrepen weekend of midweek arrangement toegang binnen- en buitenbad kortingsgids voor attracties 1 x welkomstpakket met lokale specialiteiten 1 x eindschoonmaak 1 set bed- en badlinnen p.p. 1 x kajakken op de Ourthe of bezoek grotten Hotton Prijzen Studio 2-k. appt 04/05-13/05 99 109 14/05-28/06 109 125 29/06-05/07 129 149 06/07-12/07 139 165 13/07-16/08 169 189 17/08-30/08 149 169 31/08-04/11 109 119 05/11-20/12 99 109 Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener J-.T of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 32220 Toeslag 3e en 4e persoon: 25,- Prijzen in p.p. o.b.v. 2 pers. Niet inbegrepen: borg, energie, belasting, reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. To^smcBcwe cm www belgie-loerisme.nl 6e-nf v daar al 'n$ A T O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8