werken 19 Nagelstudio in bonte pipowagen L C€LDKW€STI€S starter zaterdag 28 april 2012 Erft de geadopteerde dochter van mijn man van mij Ik overweeg mijn drie kinderen met kerst ieder het belastingvrije bedrag van 5000 euro te schenken. Mag ik dat contant doen of moet dat via de bank? U mag schenken zoals u wilt, de wet stelt geen vormvereisten. Toch is er wel iets te zeggen over hoe u schenkt. Naast het feit dat het misschien niet prettig is om met 15.000 euro over straat te gaan, kunt u bij een schenking met een akte ook een aantal formele zaken regelen. In de eerste plaats heeft u door een akte te maken een bewijs dat er geschonken is, dat bewijs kan handig zijn als de belastingdienst u vraagt waar die 15.000 euro is gebleven. Verder kunt u in die akte bepalen dat de schenking uitsluitend aan uw eigen kind is gedaan en toekomt. Die uitsluitingsbepaling is vooral handig wanneer uw kind in een echtscheiding terechtkomt. Uw geschonken geld blijft dan van uw eigen kind en hoeft niet te worden gedeeld. Ook kunt u bepalen dat de schenking herroepelijk is, wanneer uw kind bijvoorbeeld in een faillissement terechtkomt. U krijgt dan uw geld terug. Tenslotte is een akte handig, wanneer ooit de legitieme portie bepaald moet worden. Dan weten alle partijen hoeveel er wanneer geschonken is. Ja, maar die termijn is bij lange na nog niet verstreken. Voor diensten (zoals hier het geval is) is de verjaringstermijn namelijk vijfjaar. Pas wanneer het caravanbedrijf of het klussenbedrijf vijfjaar lang niets van zich laat horen, hoeft u de rekening niet te betalen en kunt u zich op verjaring beroepen. Tot die tijd moet u de rekening betalen. 3 Mijn man heeft tijdens zijn vorige huwelijk een dochter geadopteerd. Erft zij van mij? Nee. Ook een eigen kind van uw man uit een eerder huwelijk zou niets van u erven. Omdat uw stiefkinderen geen bloedverwanten van u zijn, erven zij niet automatisch van u. Als u de geadopteerde dochter van uw man opneemt in uw testament, erft zij wel. Komt uw man te overlijden, dan erft de geadopteerde dochter op precies dezelfde manier van hem als zijn eigen kinderen. wvm.geldenrecht.nl/steleenvraag Heeft u ook een vraag? Wellicht kunnen wij u verder helpen. U gaat naar www.geldenrecht.nl/steleenvraag en typt uw vraag in. De deskundigen van Plus Magazine, met wie deze redactie samenwerkt, nemen vragen met een al gemene strekking in behandeling. U krijgt hierover bericht. Een selectie van de vragen en antwoorden wordt gepubliceerd in deze rubriek. Een maand geleden heb ik mijn caravan laten repareren en drie weken geleden heeft een klussenbedrijf een kleine verbouwing in mijn huis uitgevoerd. Ik heb daar nog steeds geen rekening van ontvangen. Geldt hiervoor geen wettelijke ter mijn? ----- msssm PASPOORT Naam bedrijf: Nagelstudio De Schouwse Hoeve. Wie: Saskia Jeremic (38). Waar: Provincialeweg 11, 4321 SM Kerkwerve. Wat: allround nagelstyliste voor hand- en nagelver zorging en nagelverlen- g'ng. Officiële startdatum: 14 maart 2012. Gedane investering: rich ting de 20.000 euro (oplei ding, apparatuur en materia len). Beoogde jaaromzet: Onbe kend. Investering terugverdiend: Ik hoop binnen nu en twee jaar. Website: is nog in de maak. Mail: nagelstudiodeschouw- sehoeve@live.nl. Saskia Jeremic voor de pipowagen foto Dirk-Jan Gjeltema Wie de Schouwse Hoeve aan de N59 bij Kerk werve passeert, kan er niet omheen. De roze met tur quoise geverfde pipowagen van Saskia Jeremic is zonder meer een blikvanger. In de wagen is sinds medio maart haar Nagel studio De Schouwse Hoeve ge vestigd. „Ik wilde dat al veel lan ger gaan doen en nu kwam het er eindelijk van." In haar voormalige woon plaats Vlaardingen was de concurrentie door de vele nagelstylistes die er gevestigd waren te groot. En, na drie jaar geleden naar Schou- wen-Duiveland te zijn verhuisd, had Saskia an dere prioriteiten. Ze kreeg, met man Carlo, een derde kind. „Ik vind het belangrijk dat ik er ben voor de kinderen; die zijn nu 11 en 8 jaar en 17 maanden. Mijn man heeft ook een bedrijf aan huis. Dat heeft als voordeel dat je ze samen op kunt vangen." Dat betekent ook dat Saskia zes dagen in de week dag én avond voor klan ten beschikbaar is. Zowel voor verzorging (scrubs, massages etcetera) als voor de uitstraling (versteviging, verlenging met gel of acryl en versiering). Daar voor neemt de Kerkwerfse uit gebreid de tijd. „Het is net als naar een schoonheidsspecialis te gaan. Je moet ook even lekker kunnen ont spannen." Aandacht voor je handen kan sowieso geen kwaad, meent de nagelstyliste. „Je gebruikt je handen altijd." Bovendien kunnen ook proble men met bijvoorbeeld koude handen te lijf wor den gegaan met een warmtemassage of paraffi- nebad. „En het doet iets met je uitstraling. Ik vind het leuk als ik een klant die nagels bijt, weg zie gaan met mooie handen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57